חתול הביצות, יש דבר כזה?!​

לפני שנקפוץ למים, כדאי לדעת שלחתול הביצות תכונה מעניינת- חתול הביצות יכול לחיות גם באזורים יבשים כמו סוואנות וגם באזורים לחים כמו יערות טרופיים, ולרוב יימצא במישורים ובעמקים.

חתול ביצות

חתול ביצות הוא מין מתוך משפחת החתוליים. הוא טורף וצד בעלי חיים קטנים כמו מכרסמים ויכול גם לצוד דגים! כמו כן חתול הביצות יודע גם לשחות ותוכלו למצוא אותו קופץ לתוך בריכות במרדף אחרי חיות במים. לרוב חתול הביצות חי לבד ולא בזוגות או להקות. בהמלטות נולדים שלושה עד ארבעה גורים והם אינם נולדים עצמאים. בניגוד לשאר חתולים ממשפחת החתוליים, חתול הביצות קטן ממדים וממוצע אורך חיו עומד על 14 שנים. הוא שוקל בין 7 ל-13 קילוגרם והזנב שלו קצר ביחס לאורך גופו. לרוב צבע פרוותו של חתול הביצות יהיה בגווני חום, צהוב, כתום או אדמדם והזנב מפוספס בצבעי חום או שחור. פרוותו של חתול הביצות בוגר היא חלקה, והגורים נולדים עם פסים שלאט לאט נעלמים עם הזמן. 

חתול הביצות כשמו, חי בסביבות שיש בהם מקורות מים והוא נפוץ באזורים רחבים כמו במצרים, הודו, סרי-לנקה ודרום מזרח אסיה. חתול הביצות הוא לא חיה מבויתת, כלומר שלא חי תחת גידולם של בני אדם, אבל באזורים מסוימים חי בקרבה ליישובים של בני אדם. בישראל תוכלו למצוא חתולי ביצות בעמק החולה, בצפון במקומות רבים כמו עמק יזרעאל ומישור החוף הצפוני ובעמקים והוא נמצא גם באזורים דרומיים בארץ בנגב ובערבה. ידוע כי ישנם בארץ כ-600 חתולי ביצות בארץ. לחתול הביצות יש כמה תת מינים שחיים במקומות כמו מרכז אסיה, אזור ההימלאיה, בתאילנד ובמזרח, עיראק וסוריה ועוד.