חתול בנגלי:
"בא לשכונה חתול חדש.."
כל מה שכדאי לדעת על גזע החתולים החדש

חתול בנגלי

החתול הבנגלי הוא חתול מגזע חדש – חתול שהוא שילוב של חתולי בר וחתולי בית. הוא נראה כמו חתול פראי אבל בניגוד למראהו יש לו אופי נעים והוא חברותי. החתולים הבנגליים הם חכמים, אוהבים לחקור וידועים כחכמים מאוד. משקלם נע בין 4.5-8 ק"ג אצל הזכרים ואצל הנקבות 3-5.5 ק"ג. 

הבנגלי הופיע לראשונה ב1963 מתוך מחקר על הרבעה בין חתולי בר וחתולי בית וככה נוצר. כדי שהחתול הבנגלי יהיה מסוגל להעמיד צאצאים, החוקרים הרביעו כמה דורות ביחד עד שהגיעו לתוצאה הסופית של החתול הבנגלי. לחתול הבנגלי יש היסטוריה משפחתית מעניינת, בגלל שהוא במרחק של ארבעה דורות מחתול הבר האסיאתי! על ההרבעות הקפידו מאוד– בעיקר כדי שהפרווה עם הדוגמה הייחודית שלו תשמר ותתקבע בדורות הבאים ובגזע כולו. הפרווה של החתול אם כן מאופיינת לרוב בגוון זהוב בגלל הברק המיוחד שלה.

חשוב לדעת שכאשר פיתחו את החתול הבנגלי, רצו לשמר את דוגמת הפרווה שתזכיר דוגמה פראית שמייחד אותו בשילוב המעניין של הפראי והביתי ביחד. החתולים יכול להיות בעלי פרווה מנוקדת כמו של נמר או בדוגמת "שיש" עם פסים ברורים וגדולים.

גם בישראל תוכלו למצוא את החתול הבנגלי. ב2012 לדוגמה, הסתובב חתול בנגלי ברחובות ירושלים וגרם לאנשים להיבהל כי חשבו שראו נמר.