בטבע קיימים המון מינים שונים מיוחדים ומוזרים של חיות, אבל מתוך כל אלה, הנה עשר חיות מוזרות במיוחד שכנראה לא יצא לכם לשמוע עליהן:

פלטיפוס – בעברית (ברווזון): הפלטיפוס מגיע מאוסטרליה ומשהו ממש מיוחד בו, הוא שהוא גם מין יונק וגם מטיל ביצים ובכלל הוא משתייך למשפחת הברווזונים. זאת אומרת שהפלטיפוס הוא הברווזון היחיד מתוך המשפחה שהוא יונק! חוץ מהייחודיות הזאתי, הפלטיפוס בנוסף להכול הוא גם יונק ארסי. ברגלו של הפלטיפוס יש דורבן והדורבן הזה בעצם מכיל בו ארס שנועד להשתחרר כשהפלטיפוס מגן על עצמו במהלך קרבות חיזור. אך ורק אצל הזכרים הדורבן יהיה ארסי. הפלטיפוס מחפש מזון תוך כדי שחיה ואת זה הוא עושה במשך כ-12 שעות ביום בעיניים עצומות ועם אוזניים ונחיריים סגורים.

טרסיוסיים – נקראים גם קופיפים ומשתייכים למשפחת הפרימיטיים שזוהי משפחה של קופים, שמונה כ200 מינים שונים של קופים. הטרסיוסיים נפוצים במזרח אסיה ובפיליפיניים ומה שמייחד אותם הוא גודל העיניים שלהם לעומת הגוף הקטן (אורך של 10-15 סנטימטרים בלבד) ששווה ערך לגודל של המוח שלהם. הם פועלים בלילות ויש להם טפרים קטנים כדי שיוכלו לטפס על עצים. המראה של העיניים הענקיות והגוף הקטן מעניק להם צורה ייחודית ויוצאת דופן.

אואקרי קירח-ראש

האם פעם שמעתם על חיות קירחות? ומה לגבי קוף קירח? אם לא, האוקארי קירח-הראש הוא התשובה בשבילכם. אלו הם קופים שמצויים בברזיל וכשמם הם קירחים על פני כל ראשם. גופם של הקופים האוקאריים מכוסה בפרווה ג'ינג'ית ארוכה וסבוכה בעוד שכל פניהם קירחות ובצבע אדום. הם ניזונים מאגוזים וצמחים וחיים על עצים.

אקסולוטל מקסיקני

בחיה הבאה אולי נתקלתם בתור תמונה מצחיקה באינטרנט. האקסולוטל המקסיקני הוא דו-חיים מסוג סלמנדרה שנפוץ באגם בסמוך למקסיקו סיטי. מה שמיוחד בו הוא בעיקר הליך ההתפתחות שלו שבשונה למשל מצפרדעים, האקסולוטל המקסיקני בוקע כראשן וגם נשאר ככה לאורך כל חייו. צורת גופם היא ארוכה ושטוחה ובעלת ראש גדול ושטוח עם עיניים גדולות ופה רחב ומעוגל שנראה כאילו הוא מחייך תמיד.

קופצן טווסי

קופצן טווסי – למרות שמו המטעה, הקופצן הטווסי הוא בכלל עכביש ממשפחת הקופצניים. לקופצניים הטווסיים יש בטן מעוטרת בצבעים עזים שנועדו כדי למשוך נקבות בעת החיזור וכך גם קיבלו את שמם שמשווה לטווס. הקופצניים הטווסיים נפוצים ברחבי אוסטרליה ונכון להיות נמצא מין אחד של קופצן טווסי בסין!

פודל הוונצואלי

אולי עדיין לא יודעים איך חייזרים נראים, אבל אם תפגשו בעש הפודל הוונצואלי אתם עלולים לחשוב שפגשתם בחייזר. עש הפודל הוא בעצם חרק בצבע לבן, עם ריסים ארוכים, פרווה, כנפיים ומחושים שנראים כמו אנטנות ענקיות על ראשו. עש הפודל התגלה לראשונה בשנת 2009 על ידי זואולוג ונצואלי ומאז משגע את הרשת בגלל המראה המסתורי שלו. עדיין לא ידוע הרבה דברים על אודותיו, כמו למשל לאיזו משפחת בעלי חיים בדיוק הוא משתייך.

קוף ארסי - לוריס איטי

על ברווזון ארסי כבר שמענו, אל מה לגבי קוף ארסי? לוריס איטי הוא הדבר האחרון שיראה כמו חיה ארסית. גם הלוריס האיטי משתייך לסדרת הפרימיטים ומתוכם הוא הקופיף הערסי היחיד ובין היונקים הארסיים היחידים שיש בטבע. 

ללוריס איטי זוג עיניים עגולות ועצומות שמקנות לו מראה תמים וחמוד, בגלל ייחודיות העיניים שלו, נמצא הלוריס האיטי בסכנת הכחדה. העיניים שלו נחשבות לבעלות סגולות רפואיות ולכן הוא ניצוד. הלוריס האיטי נפוץ באיזורי תת-היבשת ההודית ודרום-מזרח אסיה. הוא פעיל בלילה ויש לו זנב קצרצר ולפעמים אין לו זנב כלל.

 הארס שלו הוא למעשה תרכובת של הרוק שלו יחד עם בלוטות שנמצאות במרפקיו וכאשר הוא חש בסכנה הוא "מתכדרר" ומורח את הארס שלו על פני כל הפרווה שלו. 

הלוריס האיטי יכול להפיץ את הארס שלו גם על ידי נשיכה שנחשבת למאוד כואבת. הארס שלו אפילו נחשב לקטלני ויכול להרוג בני אדם ולגרום להתקפים אפילפטיים.

הדג המהלך

רוב הדגים שוחים, אבל לא במקרה של הדג המהלך. הדג המהלך זהו זן של דג שפיתח לעצמו רגליים והוא מסוגל לחיות על היבשה במשך שישה ימים כאשר הוא סופג חמצן מהאוויר! הדג המהלך התגלה באוסטרליה בשנת 2005 ומאמינים שהגיע מפפואה גנואה החדשה לאוסטרליה בעקבות סירות דיג. קצת מפחיד לא? הדג המהלך הוא מין פולש ומהווה איום למיני ציפורים באוסטרליה. הציפורים שנתקלות בדג שמהלך לו על היבשה מנסות לטרוף אותו ובגלל שהוא מסוגל לכופף את זימיו הן נחנקות ממנו למוות.

גלאוקוס אטלנטיקוס

זה לא ציפור, זה לא מטוס וזה בטח לא דרקון- זהו הגלאוקוס אטלנטיקוס. הגלאוקוס אטלנטיקוס או בשמו השני הדרקון הכחול, נראה כמו הכלאה של פרפר כחול ודרקון. הגלאוקוס הוא למעשה בכלל מין מסוג חילזון ים והוא ניזון ממדוזות, אף על פי גודלו הקטן שמגיע לארבעה סנטימטרים. גם הגלאוקוס האטלנטיקוס התגלה באוסטרליה והוא מסוגל לעקוץ כאשר הארס שלו הוא קטלני במיוחד למרות מראהו המתעתע.

מקרופינה מיקרוסטומה

קוף שמלא בפרווה חוץ מעל ראשו כבר הכרנו, אבל מה לגבי דג בעל ראש שקוף? הדג הזה זהו המקרופינה מיקרוסטומה ממשפחת הדגים האופיסטופרוקטיים. ראשו של הדג הוא בעל מעטפת שקופה שמאפשרת לראות את איבריו הפנימיים. העיניים של הדג הזה ממוקמות בחלקו של הראש כאשר הן מופנות מעלה במטרה לצוד. כשהמקרופינה מביט מעלה, הוא אפילו יכול להציץ לעצמו לתוך הראש. הדגים חיים בעומקים של 600-800 מטר מתחת לפני המים. תמונה ראשונה של הדג הופיעה לראשונה ב2004 ולפני זה לא תועדה כיפת ראשו השקופה כיוון שבכל פעם שנמשה מהמים כיפת ראשו נהרסה וכך גם הוא אויר. למעשה, הוא עוד מוכר משנת 1939!