אוכל לגורים מומלץ

אוכל לגורים ניתן לאחר 8 שבועות שהם ינקו חלב אם. לאחר שהם נפרדים מאימם ועל מנת שהגורים יסתגלו ניתן לתת להם בהתחלה מעט מוצרי חלב, ביצים קשות, אורז ועוף לא מתובלים. לאחר תקופת ההסתגלות חשוב לעבור לאוכל יבש ואיכותי מכיוון שיהיה להם קשה לעכל מזון מסוג זה לאורך זמן. קבלו מספר המלצות בכל הנוגע לבחירת האוכל לגורים והכמויות הרצויות להם. 

 

תדירות ארוחות אוכל יבש וקשה לגורים

גורים מגיל חודשיים כבר יכולים לאכול אוכל יבש וקשה שניתן בתחילה לרכך במים. עד שהגור מגיע לגיל 4 חודשים מומלץ לתת לו 4 ארוחות ביום ולאחר מכן להפחית ל-3 ארוחות ביום עד שהוא מגיע לגיל חצי שנה.

באופן הדרגתי מגיל חצי שנה לאורך שנתו הראשונה ניתן לספק לו ארוחה או שתיים ביום. על מנת לחנך את הגור לזמני ארוחות קבועים יש להקפיד על זמן אכילה של כ-20 דקות ולאחר מכן להרים את קערת המזון.

לעומת זאת, קערת המים צריכה להיות זמינה לגור 24/7 כי המזון היבש מצמיא וכמות המים שהוא ישתה תהיה פי 5 על כל 100 גרם מזון מכיוון שהמים נספגים במעיים על מנת לעכל את המזון היבש. כמות המזון בכל ארוחה צריכה להתאים למשקל גופו ולגודל הגזע.

כלומר, אם הגור שוקל 3 ק"ג והוא בגיל 3 חודשים יספיקו לו 120 גרם ליום, דהיינו 30 גרם לארוחה. אם המזון שקניתם אינו מתאים לכלב והוא לא אוכל אותו תצטרכו להחליף את הסוג ולתת לו את המזון החדש בצורה הדרגתית.

הדרך היעילה ביותר היא לרכוש את המזון החדש ולערבב אותו עם המזון הישן כדי שלא תזרקו את המזון לפח ועל מנת להרגיל את הגור. אחרי שבוע כבר אפשר לתת לגור רק מהמזון החדש. החלפת מזון פתאומית יכולה לגרום לגור לשלשל.

 

כיצד בוחרים מזון לגורים איכותי וטעים?

מזון לגורים צריך לספק להם ארוחות מאוזנות, עשירות בחלבונים עם כל המרכיבים התזונתיים שיסייעו להם לבנות תאים, עצמות ויאפשרו להם ספיגה ועיכול קל של המזון. בשנה הראשונה קונים מזון בדרך של ניסוי ותהייה מכיוון שלא יודעים האם הגור רגיש למזון מסוים.

את אריזות המזון בוחרים על פי הכיתוב של הרכיבים התזונתיים ועל פי גודל הגזע. בדרך כלל רשום על האריזה האם היא מיועדת לגזע קטן או גדול והמשקל של הכלב לו המזון מתאים. המתכונים צריכים לספק לגורים התפתחות תקינה ולכן הבחירה תיעשה בקפידה.

אוכל לגורים מומלץ שיגרום להם ללקק שפתיים

מבין המזונות היבשים אותם מציעים לגורים מומלץ להשתמש במזון של בוש. למשל, לגור מגזע גדול ישנו מתכון המכיל בעיקר עוף טרי וגלוקוזאמין הנלקח מקונכיות של שבלולים. זהו מזון שמסייע לחזק את המערכת החיסונית של הגור ולחזק את הסחוס והאגן.

 

חברות מובילות בתחום

מזון מומלץ נוסף לגורים הוא של חברת טייסט אוף דה ווילד המיועד לגורים היפואלרגניים ולכן המתכון מורכב מדגי סלמון. לפיכך, מדובר על מתכון עשיר באומגה 3 ואומגה 6 המסייעים גם לטיפוח הפרווה והעור ולעיכול נוח וקל.

עוד מזונות מומלצים לגורים הם של חברות אקאנה ואוריג'ן. ניתן למצוא פורמולות שאינן מכילות דגנים ועשירות בחלבונים מן החי. זהו אוכל המבושל בצורה איטית ולכן הוא מכיל את כל הוויטמינים והמינרלים להם הגורים זקוקים.

 

החברה המומלצת ביותר

החברה המומלצת והאיכותית ביותר של מזון לגורים היא פרו פלאן. המזון שלה מתבסס בעיקר על עוף ומכיל סיבים תזונתיים, חומצות שומן, וויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון ו-DHA שמסייעים למוח, לראייה ולמערכות הגוף השונות על מנת שיתפתחו בצורה תקינה.

 

איזה תחליף לחלב גורים מומלץ לקנות?

מסיבות שונות ישנם גורים המופרדים מאימם לפני גיל חודשיים או שמתייתמים וזקוקים לתחליף מזין ודומה במרכיביו לחלב האם. ההמלצה היא לבחור בתחליף לחלב של ביהפר לקטול. זהו תחליף שגם מסייע לגמול גורים מחלב וגם יעיל לכלבות מניקות או כלבות בהיריון ואף לכלבים המחלימים מניתוחים.

את תחליף החלב מכינים ממי גבינה שמאוד דומים לחלב האם באמצעות סינון כדי לרכז את החלבונים. לאחר מכן מייבשים בצורה איטית את החלב כדי לשמור על החלבונים. זוהי הזנה מאוזנת ושלמה המכילה אף חומצות אמינו וערכים תזונתיים נוספים לצורך הגדילה של הגורים.

את אבקת החלב של התחליף ממיסים במים חמים ומערבבים. לאחר שהמזון מתקרר ניתן להאכיל את הגור באמצעות בקבוק עם פיטמה ולספק את הצורך שלו לחלב אם. יש להניק את הגור באמצעות התחליף 4 פעמים ביום.

 

ניתן לתת לגורים גם חטיפים בנוסף למזון

חטיפים לגורים הם אלמנט פופולרי במשפחות רבות מכיוון שהם מסייעים לחינוך ולהקניית הרגלים במיוחד בשנה הראשונה לחייו של הגור. באמצעות החטיפים ניתן ללמד אותו לא ללעוס חפצים ורהיטים ולעשות את צרכיו רק מחוץ לבית.

מומלץ לתת חטיפים קטנים לאילוף וחטיף גדול ללעיסה אך לא להגזים. החטיפים צריכים להיות 10% מכמות הקלוריות היומית של הגור. להמלצות על מזון וחטיפים לגורים צרו קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :