איך לספר את הכלב שלכם עם מכונת תספורת?

רקע

משעמם לכם בבית? הכלב זקוק לתספורת חדשה? או שאולי אתם רוצים לחדש לו את המראה? הרבה אנשים חוששים מלספר את הכלב שלהם בבית ובוחרים לקחת אותו לספר במקום. אבל האמת היא, שתספורת לכלב לא חייבת להיות דבר מורכב ויכולה אפילו להיות מהנה, כל עוד עוקבים אחרי כמה דגשים חשובים.

כלבים
שלב ההכנה
מכונה או מספריים?

שלב ההכנה הוא יותר חשוב ממה שאתה חושבים

רובנו חושבים שהשלב הקשה הוא השלב בוא ניגשים וגוזרים את השיער עצמו, אבל האמת היא שזה לא נכון. כדי שהכל ילך בצורה רגועה ומושלמת, חשוב לראות שיש לכם את כל מה שאתם צריכים ותוכנית פעולה בה אתם יודעים מה אתם רוצים שהתוצר הסופי יהיה.

קודם כל, חישבו איך אתם רוצים שהכלב ייראה. עשו מחקר וחפשו תמונות של תספורות באינטרנט. ברגע שתמצאו סוג תספורת שאתם אוהבים, חפשו טכניקות ושיטות על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.

תחליטו אם כדי להגיע לתוצאה זו, תצטרכו להשתמש במכונת תספורת או מספריים. אם החלטתם להשתמש במכונת תספורת, מומלץ לקנות אחת שקטה במיוחד על מנת לא להבהיל את הכלב. חשוב שהמכונה או המספריים יהיו חדים ומשומנים לפני השימוש בהם.

אם החלטת להשתמש במספריים, חשוב שתמצאו את זוג המספריים הנכונים לסוג הפרווה של הכלב שלכם. בנוסף, מומלץ לקנות עוד גודל נוסף קטן יותר לשימוש באזורים רגישים יותר.

לבסוף, חשוב ש  תלמדו גם על סוג הפרווה של הכלב שלכם. שאלו את עצמכם, כמה היא ארוכה? כמה היא עבה? באיזה כיוון צומח השיער של הכלב? באילו אזורים יש יותר ופחות פרווה? שאלות אלו ינחו אתכם במהלך שלב ההכנה ויימנעו טעויות בהמשך.

אז מה עדיף? מספריים או מכונת תספורת?

שימוש במכונת תספורת זה רעיון טוב לכלבים עם שיער קצר, כלבים שעברו תספורת לאחרונה ורק צריכים חידוש לתספורת, כלבים שצריכים מייק אובר רציני, או לבעלי כלבים שחוששים מרמת היכולת שלהם. שימוש במכונת תספורות הוא יותר קל משימוש במספריים כיוון שאפשר פשוט להחליק את המכונה על השיער של הכלב.

כדי להבטיח תוצאות טובות, כדאי לשטוף קודם את הכלב ולסרק ממנו כל קשר ולהוציא כל לכלוך מהפרווה שלו. ברגע שמתחילים לספר אותו, חשוב לספר עם כיוון השיער. התחילו מהצוואר ורדו לכיוון האגן עם תנועות אחידות ואורכיות. במהלך התספורת עצמה חשוב לדבר עם הכלב כל הזמן על מנת להוריד את רמת הלחץ שלו.

שימוש במספריים למתחילים הוא לא מומלץ. המספריים יכולות להתאים לאזורים רגישים יותר ולגימורם אבל לא לדילול או קיצור השיער של הכלב.

בסוף התספורת מומלץ לתת לכלב חטיף או ממתק והמון חיזוקים חיוביים.

בהצלחה!

שאלות ותשובות נפוצות

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם/ן!

ארנב על רקע לבן

איך לטפל בארנבים בבית ובחצר?

איך לטפל בארנבים בבית ובחצר? כדי להתחיל, צריך קודם להבין את אופי הארנב והרקע שלו, הסביבה הטבעית שלו ואורך החיים. בטבע ארנבים הם חיה ניצודה,

קרא עוד »

חגורת בטיחות לכלב

חגורת בטיחות לכלב היא אלמנט סופר חשוב כשמסיעים את הכלב לטיול משפחתי ברכב, לווטרינר, למספרה או לפנסיון. החופש הגדול כבר כאן ומשפחות רבות חפצות לקחת

קרא עוד »

מתקנים לחתולים – הסוגים השונים

מתקנים לחתולים הם אביזרים פרקטיים לחתול ולבעליו המקלים על המטרה לשמה הם קיימים. ניתן למצוא בחנויות החיות מתקני גירוד, מתקני האכלה, מתקני נשיאה, מתקני שירותים

קרא עוד »

קולר טבעי נגד פרעושים לחתול

קולר טבעי נגד פרעושים לחתול מגן עליו מפני מחלות ואלרגיות שניתן לפתח מהמגע עם פרעושים. הפרעושים הם טפילים שאוהבים יונקים וניזונים מדמם. הבחירה שלהם ביונקים

קרא עוד »

מיטה גדולה לחתול

מיטה גדולה לחתול תיעשה כאשר מדובר בחתול גדול האוהב להשתרע, לשחק ולהתגרד. אם החתול שלכם אוהב להשתרע על השטיח או המיטה שלכם והוא בגודל קטן

קרא עוד »

להזמנה חייגו :