איך לבחור את האקווריום הראשון עבור ילדכם?

אקווריומים הם כלי חינוכי מדהים לילדים. הם גם יכולים להוות תחליף מצוין לבהייה במסך. אז בין אם אתם מגדלי דגים מקצועיים, או שהדג היחיד שהיה לכם קשר איתו היה על הצלחת שלכם, חשוב לדעת כמה דברים לפני שקופצים לחנות החיות הקרובה ורוכשים אקווריום לילדכם.

מתכננים לקנות אקווריום? תכינו רשימה

לפני שקופצים לחנות הקרובה, חשוב שתעשו לעצמכם רשימה מסודרת של מה צריך על מנת להתחיל גידול דגים עם ילדכם. הנה רשימה מומלצת:

האם להתחיל ממיכל גדול או קטן?

ישנה נטייה ללכת על מיכל קטן כמיכל ראשון.

המחשבה היא הגיונית, הוא עולה פחות, יותר קל למקם אותו, ויהיה יותר קל לטפל בו.

למעשה, ההפך הוא הנכון. אקווריומים גדולים הם עמידים יותר וסלחניים יותר לטעויות של מתחילים.

מומלץ להתחיל עם אקווריום שיכול להכיל בין 10 ל- 20 גלונים של מים.

בנוסף, מומלץ להתחיל עם אקווריום רחב מאשר צר.

האם כדאי לקנות אקווריום מזכוכית או אקרילי?

לכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו ולכן אין אחד שעדיף יותר לשימוש על ידי ילדים או מגדלים מתחילים.

מיכל הזכוכית זול יותר, לא נשרט בקלות, אבל שביר הרבה יותר.

 מצד שני, אקווריום אקרילי או יקר יותר אך עמיד יותר, ויכול לשרוד כדור שיפגע בו, אך גם מיכל אקרילי צריך תמיכה חזקה יותר בהשוואה לאקווריום מזכוכית.

האם עדיף מים מתוקים או מלוחים?

רוב האנשים יבחרו מים מתוקים (מי ברז) כי זה פשוט יותר ופחות יקר, אבל לפני שאתם שוללים לגמרי שימוש במי מלח באקווריום שלכם.

חשוב שתדעו שמי מלח דורשים פחות החלפה, יכולים להכיל בתוכם מגוון רחב יותר של דגים, וההתקדמות איתם לגידול דגים ברמה קשה יותר הוא מהיר יותר מאשר מיכל שמכיל מי ברז.

איפה כדאי לשים את האקווריום?

לפני שהולכים לחנות החיות כדאי לחשוב איפה בבית תמקמו את האקווריום החדש שלכם.

 כדאי שהוא לא יהיה נמוך מספיק שילדכם יצליחו להכניס את הידיים שלהם לתוכו.הוא זקוק לשקע חשמלי קרוב, זקוק למשטח יציב (אקווריום ממוצע למתחילים שוקל 4.5 ק"ג) וצריך להיות רחוק מאור שמש.

קישוטים לאקווריום

קישוט אקווריום יכול להיות פעילות נחמדה לילדים כמו גם להורים.

נטייתם הטבעית של הילדים היא לשים צבעים בוהקים בתוך האקווריום אבל על מנת שהדגים ירגישו נוח באקווריום ויאריכו חיים, חשוב לחקות את סביבתם הטבעית בצורה הטובה ביותר, וצבעים זרחניים לא בדיוק מתאימים לכך.

חשוב לא לבחור בשביל ילדכם אלא לכוון אותם לכיוון קישוטי אקווריום שנראים טבעיים יותר ושהם יבחרו משם.

לסיכום

אקווריום לילד הוא כלי מדהים ללימוד אחריות ויצירתיות. כדי שהחוויה שלו תהיה חיובית, חשוב לתכנן מראש ולא לפחד להתייעץ עם המוכר או המוכרת בחנות הדגים או בחנות בעלי החיים הקרובה.

שאלות ותשובות נפוצות

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם/ן!

ארנב על רקע לבן

איך לטפל בארנבים בבית ובחצר?

איך לטפל בארנבים בבית ובחצר? כדי להתחיל, צריך קודם להבין את אופי הארנב והרקע שלו, הסביבה הטבעית שלו ואורך החיים. בטבע ארנבים הם חיה ניצודה,

קרא עוד »

חגורת בטיחות לכלב

חגורת בטיחות לכלב היא אלמנט סופר חשוב כשמסיעים את הכלב לטיול משפחתי ברכב, לווטרינר, למספרה או לפנסיון. החופש הגדול כבר כאן ומשפחות רבות חפצות לקחת

קרא עוד »

מתקנים לחתולים – הסוגים השונים

מתקנים לחתולים הם אביזרים פרקטיים לחתול ולבעליו המקלים על המטרה לשמה הם קיימים. ניתן למצוא בחנויות החיות מתקני גירוד, מתקני האכלה, מתקני נשיאה, מתקני שירותים

קרא עוד »

קולר טבעי נגד פרעושים לחתול

קולר טבעי נגד פרעושים לחתול מגן עליו מפני מחלות ואלרגיות שניתן לפתח מהמגע עם פרעושים. הפרעושים הם טפילים שאוהבים יונקים וניזונים מדמם. הבחירה שלהם ביונקים

קרא עוד »

מיטה גדולה לחתול

מיטה גדולה לחתול תיעשה כאשר מדובר בחתול גדול האוהב להשתרע, לשחק ולהתגרד. אם החתול שלכם אוהב להשתרע על השטיח או המיטה שלכם והוא בגודל קטן

קרא עוד »

להזמנה חייגו :