איך כלבים תורמים לבריאות הפיזית והנפשית שלנו

כולנו מכירים את הקלישאה הכלב הוא החבר הכי טוב של האדם, אבל לא כולם יודעים באמת מה עומד מאחורי הקלישאה הזאת.

מחקרים רבים נעשו על הקשר המיוחד שנרקם לאורך אלפי שנים בין בני אדם לבין כלבים.

והתוצאות מעניינות ביותר, במאמר הזה אנחנו הולכים לדון בכל התרומות שהכלב יכול להביא לחיים שלכם.

ואולי רק אולי לשכנע אתכם לאמץ כלב, במידה ועדיין לא אימצתם לכם אחד או אחת…

כלבים
היסטוריה משותפת
כלבים ובני אדם היום
מה השתנה?
איך כלבים תורמים לבריאות שלנו
מזון ופעילות גופנית
איך אימוץ כלב תורם לבריאות
כלבים ובריאות נפשית
כלבים ומבוגרים

על ההיסטוריה המשותפת של בני האדם ושל הכלבים

בשביל להתחקות אחרי כל התרומות של הכלבים, לנו כבני אדם, עלינו להתחיל מההתחלה, מהנקודה שבה כלבים ובני אדם התחילו לחיות זה לצד זה.

אין תאריך מדיוק לרגע ששבו זה קרה, אבל לפי מחקרים ארכאולוגיים שבוצעו באירופה, לפחות באירופה כלבים חיים לצד בני אדם בין 20 אלף ל40 אלף שנים, במהלך הזמן הזה, בני האדם חיו בשבטים והכלבים חיו לצידם.

בתמורה למזון והגנה מפני אנשי השבט, הכלבים ויתרו על החופשיות שלהם בטבע, הם נהנו ממזון טרי ובטוח וסיפקו חברה, עזרה בציד והגנה על עדר הבקר של חברי השבט.

אט אט השבטים בייתו את הכלבים כך שרק הכלבים הממושמעים ביותר, החברותיים ביותר, והחמודים ביותר נשארו והעבירו את הגנים שלהם לדורות שלמים של כלבים אחריהם אלו למעשה הכלבים שהיום נמצאים בבתים שלנו.

כלבים ובני אדם כיום - כמה עובדות מסקרנות

בהווה כמו בעבר בני האדם והכלבים משגשגים זה לצד זה והנה לכם עובדה שתראה לכם עד כמה השגשוג גדול.

 על פי ארגון צער בעלי חיים האמריקאי המכונה ASPCA יש בארצות הבריתה לבדה משהו כמו 78 מיליון חיות מחמד שחיות עם בני אדם בבתים, רוב רובן של חיות המחמד הללו הן כלבים!

ואתם יודעים מה עוד יותר מפתיע?

שתכלס לא הרבה השתנה בין בני האדם בשבטים לביננו בני האדם  שחיים כיום (לפחות בכל מה שקשור לכלבים).

 התכונות שמחפשים בני האדם כיום בכלבים, לא שונות בהרבה מהתוכנות שהיו רצויות על בני האדם הקדמונים בשבטים.

היום כמו לפני אלפי שנים: באני אדם מחפשים כלבים חמודים, חברותיים, ממושמעים, ולפעמים כלבים שיהיו חזקים מספיק בשביל לספק הגנה מפני פורצים או גנבים.

איך כלבים גורמים לנו להיות בריאים יותר?

המון מחקרים מראים קשר ברור בין גידול כלבים בבית לבין בריאות וכושר גופני טוב יותר ויש לכך כמה סיבות טובות:

  1. כלבים "מכריחים" את בעליהם לבצע פעילות גופנית יומית, בסיבובים ובטיולים יום-יומיים.
    עד כדי כך הממצא הזה בעל חשיבות, שמחקר אחד הראה שגידול כלב בבית מפחית בשליש את הסיכויים למוות מוקדם (מה שנקרא מוות בטרם עת).
  2. יש קשר בין גידול כלבים לבין בריאות הלב, מי שמגדל כלבים סובל פחות מבעיות ומחלות לב.
    כל זה כנראה כתוצאה מפעילות גופנית גובהה יותר בקרב מגדלי הכלבים.

מה צריך כלב לאחר ביצוע פעילות גופנית?

כלב שעושה פעילות גופנית (במיוחד אם במידה רבה ומאומצת) זקוק לאוכל לכלבים בריא, ובעיקר אוכל כלבים עשיר בחלבון, בחנות חיות תוכלו למצוא מגוון רחב של אוכל כזה.
למשל תחת מותגי המזון לכלבים של: Go! גו, והילס סיינס פלאן מזון לכלבים ולחתולים, Hills, אוריג'ין orijen , ועוד…..

חפשו בחנות חיות הטובה ביותר, ותמצאו מגוון עצום כדאי מאוד להשקיע בזה זמן אוכל טוב הוא ערובה לבריאות של הכלב וכמו שאתם מתחילים להבין במאמר בריאות של הכלב הוא ערובה לבריאות שלכם

שינויים בריאים בחיים דרך אימוץ כלבים

דיברנו על דברים שממש נראים לעין, אימוץ כלב גורם לנו לעשות יותר פעילות גופנית ולכן יש קשר בין אימוץ כלב לבין בריאות טובה יותר.
אבל יש גם כל מיני יתרונות, די סמויים באימוץ כלבים, והיתרונות הללו גם כן תורמים לבריאות שלנו.
1.בילוי בחוץ למטרות פנאי – לפי מחקרים, אנשים שמחזיקים בכלבים בבית, לא סתם רק מטיילים בבית בשביל שהכלב יעשה את צרכיו בחוץ, אלא גם מבלים למטרות פנאי.
והפנאי הזה תורם לבריאות ולרווחה שלכם בעיקר בצד הנפשי.
2. שימו לב לזה, יש אפילו מחקרים שמראים שכלבים יכולים לתרום לבריאות של האדם, עוד לפני שהוא נולד!
במחקר על נשים בהריון שהחזיקו כלב, לעומת נשים בהריון שלא החזיקו כלב, נמצא שהתינוקות של הנשים שהחזיקו כלב היו בסיכון מופחת יותר לפתח מחלה בשם אקזמה (דלקות עור) בגיל הרך.
אם זה לא מספיק, אז גם הילדים שנחשפו צעירותם לחיידקים הטבעיים שנושאים הכלבים בגופם חסינים יותר לפיתוח תסמיני אסטמה ומחלות נשימה אחרות.

כלבים ובריאות נפשית

בהווה כמו בעבר בני האדם והכלבים משגשגים זה לצד זה והנה לכם עובדה שתראה לכם עד כמה השגשוג גדול.

על פי ארגון צער בעלי חיים האמריקאי המכונה ASPCA יש בארצות הבריתה לבדה משהו כמו 78 מיליון חיות מחמד שחיות עם בני אדם בבתים, רוב רובן של חיות המחמד הללו הן כלבים!

כלבים והשפעות מרגיעות

לנוכחות של כלבים בחיים, יש השפעה מרגיעה על אנשים, הכלב תמיד בבית, הוא נאמן, הוא שומר הוא מספק חברה ואהבה  והדבר הזה מספק לאנשים רוגע ושקט.

מהסיבה הזאת בדיוק כלבים פעמים רבות משמשים בטיפולים נפשיים שנקראים תרפיה על ידי בעלי חיים .

כלבים ובדידות

אין כמו לחזור הביתה, ולהתקבל בברכה, על ידי כלב אוהב, זה אחד מהדברים שהאנשים הכי אוהבים בלגדל כלב האהבה האין סופית שמגיעה ללא תנאי.

יש לכך השפעה ברורה על הבריאות הנפשית, השפעה שאי אפשר למדוד את תרומתה ושעושה כל כך טוב לנפש!

כלבים ומבוגרים

מחקרים מראים שכלבים תורמים רבות למבוגרים בהפגת בדידות ומחלות נפשיות אחרות כמו דיכאון. בנוסף, מבוגרים שמגדלים כלבים הם שמחים יותר, ובריאותם הפיזית היא טובה יותר. 

אנחנו מקווים שהמאמר הזה תרם לכם דבר או שניים על התורמות השונות של הכלבים לחיים שלכם, ועזר לכם להבין שאם יש לכם כלב אתם פשוט צריכים לשמור עליו מכל משמר.

 וזה אומר למצוא חנות חיות טובה שבה תוכלו לרכוש מזון איכותי לכלבים בכל שלבי ההתפתחות ולכל סוגי הגזעים: אוכל לגורים, אוכל לכלבים מבוגרים, אוכל לכלבים בינוניים, אוכל לכלבים קטנים ואוכל לכלבים גדולים ואת כל הציוד הנלווה לגידול הכלב כולל תרופות צעצועים, קולרים חנות החיות תספק לכם את כל זה ולכן היא חשובה מאוד.

 ואם אין לכם כלב….. אז הגיע הזה שתישקלו לאמץ אחד/ת!

לסיום

אין כמו לחזור הביתה, ולהתקבל בברכה, על ידי כלב אוהב, זה אחד מהדברים שהאנשים הכי אוהבים בלגדל כלב האהבה האין סופית שמגיעה ללא תנאי.

יש לכך השפעה ברורה על הבריאות הנפשית, השפעה שאי אפשר למדוד את תרומתה ושעושה כל כך טוב לנפש!

שאלות ותשובות

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם/ן!

חנות חיות בהוד השרון

הוד השרון היא עיר הממוקמת בדרום הארץ וכוללת היצע נרחב של חנויות חיות המציעות מגוון לא נגמר של מוצרים החל מאוכל וחטיפים ועד צעצועים, ציוד

קרא עוד »

חנות חיות בחיפה

בירת הצפון חיפה היא העיר השלישית בגודלה בישראל וכוללת מבחר ענק של חנויות חיות המציעות מגוון אינסופי של מוצרים החל מאוכל יבש לכלבים וחתולים ועד

קרא עוד »
ארנב על רקע לבן

איך לטפל בארנבים בבית ובחצר?

איך לטפל בארנבים בבית ובחצר? כדי להתחיל, צריך קודם להבין את אופי הארנב והרקע שלו, הסביבה הטבעית שלו ואורך החיים. בטבע ארנבים הם חיה ניצודה,

קרא עוד »

חגורת בטיחות לכלב

חגורת בטיחות לכלב היא אלמנט סופר חשוב כשמסיעים את הכלב לטיול משפחתי ברכב, לווטרינר, למספרה או לפנסיון. החופש הגדול כבר כאן ומשפחות רבות חפצות לקחת

קרא עוד »

מתקנים לחתולים – הסוגים השונים

מתקנים לחתולים הם אביזרים פרקטיים לחתול ולבעליו המקלים על המטרה לשמה הם קיימים. ניתן למצוא בחנויות החיות מתקני גירוד, מתקני האכלה, מתקני נשיאה, מתקני שירותים

קרא עוד »

קולר טבעי נגד פרעושים לחתול

קולר טבעי נגד פרעושים לחתול מגן עליו מפני מחלות ואלרגיות שניתן לפתח מהמגע עם פרעושים. הפרעושים הם טפילים שאוהבים יונקים וניזונים מדמם. הבחירה שלהם ביונקים

קרא עוד »

להזמנה חייגו :