הכל על עלויות ומחירים של אילוף כלבים

במאמר הזה אנחנו הולכים לעסוק באילוף כלבים ובמחירים של סוגי האילוף השונים.

אבל לפני שאנחנו צוללים עמוק כדאי שנאמר כמה מילים על מהו אילוף לכלבים ולמה הוא כל כך חשוב?

אבות אבותיהם של הכלבים היו זאבים, כלומר ברמה הבסיסית ביותר לכלבים יש אינסטינקטים פראיים.

זה אולי נשמע רע, אבל האמת שזה לא נורא ואפילו חיובי יש כמה דברים טובים באינסטינקטים האלה כמו לדוגמה הנאמנות למשפחה ויצר ההגנה שלהם עלינו.

אבל, בהרבה מקרים דברים יוצאים משליטה והאינסטינקטים של הכלבים חורגים מגבולות הסביר.

כאן נכנס לתמונה אילוף כלבים.

כלבים
מתחילים
מה יש בחנות חיות טובה
מה צריך לחפש בשביל אילוף
חטיפים מומלצים לכלבים
חיזוק הצד החברתי של הכלב
אילוף בבית
למנוע מהכלבים ללעוס רהיטים
חיזוקים חיוביים

עקרונות האילוף ואיך הוא מתבצע?

אז הבנו שאילוף כלבים הוא תחום שהעוסקים (מאלפים) מלמדים בטכניקות שונות את הכלבים להתנהג בצורה מסתגלת כלומר מתאימה לאורח החיים העירוני לצד בני האדם.

מה תוכלו למצוא בחנויות החיות הטובות?

קודם כל, לפני שניגשים למוצרים לאילוף כלבים, חשוב לספק לכלב את כל הדברים הבסיסיים כולל מזון לכלבים שמתאים לכלב שלכם: מזון טבעי לכלבים, מזון הוליסטי לכלבים, מזון עשיר בחלבון לכלבים, מזון כלבים עשיר בפחמימות, או מזון טבעוני לכלבים.

אנחנו עוסקים כרגע בגורים ולכן בשלב הראשון אתם תזדקקו לאוכל מיוחד לגורים יש מגוון די רחב של מותגים מעולים שמספקים את אוכל מיוחד לגורים למשל מאימנט Mamyynat– פאפי לגורים, אלווה נטורל alleva – לגורי כלבים, אורג'ין orijen– אוכל לגורים, ועוד …

על מה מתבסס האילוף עצמו מהם בדיוק הטכניקות הללו?

הטכניקות האלה מבוססות על עקרונות מדעי ההתנהגות בבעלי חיים.

מדעי ההתנהגות זה בעצם תחום מחקר נלווה לפסיכולוגיה ששורשיה החלו במאה ה-19 אז בעיקר ברוסיה ובארה"ב קמו כמה חוקרים חשובים שביצועו מחקרים בבעלי חיים וגילו שאם משתמשים בכמה חוקי יסוד אפשר לשלוט ולפקח על ההתנהגות ואפילו לנבא את ההתנהגות!

פנסיוני כלבים

במקרים מסוימים לכלב יש בעיות התנהגות שקשה או לפעמים בלתי אפשרי להתגבר עליהם במפגשים ביתיים, פשוט בגלל שפתירת בעיות ההתנהגות של הכלב מחייבת מפגש עם כלבים אחרים (אילוף בקבוצה).

במקרים האלה, המאלף ייקח את הכלב לפנסיון כלבים מיוחד שהוא למעשה כמו מתחם אימונים שבו יש עוד כלבים ושם הם עוברים כולם סדרות אילוף ביחד.

פנסיוני כלבים בדרך כלל אורכים כשבוע- מקסימום שבועיים והעלות נקבעת כתלות בזמן ובבעיית התנהגות של הכלב.

טווח המחירים בפנסיוני כלבים נע בין 2500 ₪ – 5000 ₪

סוגים שונים של אילוף

אילוף כלבים הוא תחום מגוון מאוד ישנם כלבים שעוברים אילוף למשימות מיחדות כמו סיוע לאנשים עם מוגבלויות למשל כלב נחייה שעוזרים לעיוורים ויש גם כלבים שעוברים אילוף למשימות ביטחוניות מיוחדות כמו איתור חומרים מסוכנים כגון סמים, כלי נשק וחומרי נפץ כלבים כאלה בדרך כלל משרתים בשירות הצבא ובמשטרה.

יש גם מאלפים לגזעים ספציפיים, לדוגמה כאשר מדובר בגזעים פראיים עבודת האילוף דורשת אמצעים מיוחדים ויד מיומנת משום שכלבים אלו יכולים להיות אגרסיביים למדי והם גם ידועים כקשים יותר לאילוף לכן לאילוף כלבים אלו נדרשים מאלפים המתמחים באילוף גזעים פראיים .

אבל ברוב המקרים אנחנו כבעלות ובעלים של כלבים צריכים אילוף משתי סיבות:

1- יש לנו גור בבית ואנחנו רוצים לחנך אותו

2- לכלב שלנו יש בעיות התנהגות מסוגים שונים ואנחנו רוצים לפתור אותן.

האילוף מתחיל בבית!

מדעי ההתנהגות שהזכרנו קודם מציעים מודל תיאורטי שבעיקרו מדבר על כיצד חיזוקים ועונשים סביבתיים שונים הם הגורם שמניע את ההתנהגות.

זאת אומרת שימוש בשילובים שונים של חיזוקים ועונשים מאפשר למאלפים מצד אחד להעצים את התדירות של התנהגויות טובות באמצעות חיזוק  הכלב עליהן ומצד שני להכחיד התנהגויות לא רצויות באמצעות הענשה (אל דאגה לא מדובר בהענשה אכזרית).

כמה זה יעלה לי?

אז עכשיו לאחר ההקדמה הדי ארוכה אך הנחוצה אפשר להגיע לגולת הכותרת, מהם המחירים השונים על סוגי האילוף.

 

מפגש חד פעמי

יש כלבים שעל מנת לפתור את הבעיה שלהם יספיקו פגישה אחת-שתיים עם מאלף/ת על מנת לקבל הדרכה ממנו/נה ומכאן תוכלו להסתדר לבד.

עלות פגישה אחת כזאת נעה בטווח של בין 120 ₪ -300 ₪

.

עלויות אילוף לגורים

כשמודבר נניח באילוף גורים לרוב מדובר במפגשים ממשיים עם מאלף שיגיע אליכם לסדרת מפגשים (קורס).

יש כמה קורסים שונים כאשר לכל קורס יש מטרה אחרת.

קורס למשמעת בסיסית

קורס לעשיית צריכים

קורס חיברות

וקורס שמשלב את הכל (קורס מקיף)

טווח המחירים של הקורסים האלה נע בין 750 ₪- 3500 ₪

חיזוק/ ענישה על מה אתם מדברים בכלל?

זה אולי נשמעים מילים גבוהות וגולות אבל בסך הכל שאנחנו אומרים חיזוק אנחנו מתכוונים לגירוי חיובי, גירוי חיובי בהגדרתו נחשב לכל דבר שעושה נעים לכלב, שהכלב אוהב לקבל אותו.

חשבו על זה בעצם אם הכלב ידע לקשר בין התנהגות מסוימת שלו לבין חטיף עצם עסיסי במיוחד יהיה שווה לו להראות יותר מההתנהגות הזאת בשביל לקבל את חטיף העצם העסיסי.

לחילופין, אם הכלב יודע שבכל פעם שהוא מתנהג באופן מסוים הוא מקבל עונש נניח מכה בזנב, כלומר גירוי לא נעים (אל דאגה בדרך כלל באילוף משתמשים בעונשים קלים במיוחד) אז סביר להניח שהוא לא ירצה להתנהג באופן שיוביל למכה בזנב.

על זה בדיוק מתבסס האילוף אנחנו רוצים ללמד את הכלב ששווה לו להתנהג באופן מסוים בשביל לקבל את הגירוי החיובי הזה שהוא כל כך אוהב וככה מתבצעת הלמידה.

נקודה למחשבה

החוקרים השונים שעסקו במדעי ההתנהגות טוענים שבאותו אופן בדיוק גם בני האדם לומדים, רק על בסיס גירויים חיוביים- חיזוקים או לחילופין עונשים.

הם טוענים שאפילו את הפעולות הכי מורכבות שבני אדם יכולים לעשות כמו לדבר, לקרוא, ואפילו לחשוב, אנחנו מבצעים בגלל שאנחנו מצפים לקבל גירויים חיוביים מהסביבה, מה אתם אומרים?

 חשבו על זה (אנחנו מבטיחים לך שאם תחשבו על זה נפנק אתכם בעצם עסיסית על חשבוננו).

שימוש בחיזוקים חיוביים

הטיפ החמישי והאחרון שלנו מתחבר להתחלה שלנו, שימוש בחיזוקים חיוביים.

יש עוד המון דרכים לאלף כלבים ובאמת שנגענו רק בקצה קצהו של הקרחון, אבל לא משתנה איך תבחרו ובאיזה שיטה תבחרו לאלף את הכלבים שלכם.

בשביל שהלמידה תצליח אתם תהיו חייבים להשתמש בחיזוקים, זהו בעצם לב ליבו של האילוף.

זכרו כלבים באופן כללי מגיבים טוב יותר לחיזוקים חיוביים מאשר ענישה.

ענישה עשויה אולי לעצור התנהגות לא רצויה, אך היא לא מסמנת לגור איך היית רוצה שהוא יתנהג בפועל.

איך עושים את זה?

מקפידים לצ'פר את הגור שלכם בחיזוק חיובי לאחר כל התנהגות רצויה בשביל להעביר לו את המסר, אהבתי את ההתנהגות שלך, אני רוצה שתמשיך להתנהג בצורה הזאת.

טיפ מעשי

אמנם בתחילת המאמר דיברנו על חיזוקים מסוג אחד אוכל לכלבים ובמיוחד חטיפים לכלבים אבל האמת היא שלא רק חטיפים יכולים להוות חיזוק לכלב שלכם, הם אמנם מהווים חיזוק משמעותי מאוד.

אבל אם אנחנו כל הזמן ניתן לכלב שלנו חטיף אחר כל התנהגות רצויה אנחנו נשיג תוצאה לא רצויה כי הכלב יעלה במשקל וזה יפגע לו בבריאות.

חיזוקים אחרים יכולים להיות: ליטוף, צהלות של התלהבות, סיבוב בפארק, משחק משותף, הרעפת אהבה.

תודה שהייתם איתנו, ושיהיה לכם אילוף נעים!

לסיום

לגדל כלב זו שמחה גדולה! אך יכול להיות לא קל. לכן כדאי להתחיל לאלף כבר כשהכלב שלכם גור, על מנת להפוך את המשך חייכם לקלים ומשמחים יותר גם עבורכם וגם עבור הכלב. בהצלחה!

שאלות ותשובות

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם/ן!

ארנב על רקע לבן

איך לטפל בארנבים בבית ובחצר?

איך לטפל בארנבים בבית ובחצר? כדי להתחיל, צריך קודם להבין את אופי הארנב והרקע שלו, הסביבה הטבעית שלו ואורך החיים. בטבע ארנבים הם חיה ניצודה,

קרא עוד »

חגורת בטיחות לכלב

חגורת בטיחות לכלב היא אלמנט סופר חשוב כשמסיעים את הכלב לטיול משפחתי ברכב, לווטרינר, למספרה או לפנסיון. החופש הגדול כבר כאן ומשפחות רבות חפצות לקחת

קרא עוד »

מתקנים לחתולים – הסוגים השונים

מתקנים לחתולים הם אביזרים פרקטיים לחתול ולבעליו המקלים על המטרה לשמה הם קיימים. ניתן למצוא בחנויות החיות מתקני גירוד, מתקני האכלה, מתקני נשיאה, מתקני שירותים

קרא עוד »

קולר טבעי נגד פרעושים לחתול

קולר טבעי נגד פרעושים לחתול מגן עליו מפני מחלות ואלרגיות שניתן לפתח מהמגע עם פרעושים. הפרעושים הם טפילים שאוהבים יונקים וניזונים מדמם. הבחירה שלהם ביונקים

קרא עוד »

מיטה גדולה לחתול

מיטה גדולה לחתול תיעשה כאשר מדובר בחתול גדול האוהב להשתרע, לשחק ולהתגרד. אם החתול שלכם אוהב להשתרע על השטיח או המיטה שלכם והוא בגודל קטן

קרא עוד »

להזמנה חייגו :