אז החלטתם להצטרף לקהילת מגדלי הדגים ושואלים את עצמכם עכשיו מה? איך אני קונה אקווריום? והאם אני צריך ללכת לחנות בשביל לקנות או שהאם יש אפשרות לקנות יד שניה? ואיך בכלל עושים את זה? בדיוק בשביל שאלות אלו נכתב המדריך הבא שינסה לכוון אתכם ברכישת אקווריום יד שניה.

רכישת אקווריום היא דבר מורכב ודורשת מחקר על חלקיו. גם לזה יש לנו מדריך על מאפייני האקווריום (כאן אפשר להוסיף קישור למה שכתבתי על האקווריום) שאותו אנו ממליצים לקרוא לפני קנייה של אקווריום. אז עכשיו יש המון שאלות, מאיפה מתחילים? והאם אפשר בכלל לקנות אקווריום שהיה בשימוש בעבר? נתחיל בשאלה הראשונה

איפה אפשר לקנות אקווריום יד 2 מוצלח?

שתי ההמלצות העיקריות הן אתרי יד שניה (כמו יד2) ובנוסף לכך שווה לחפש בפייסבוק. לפיסיבוק יש שתי פלטפורמות שיכולות להקל עליכם, בין אם אתם קונים או מוכרים להתנהל ביותר שקיפות. הפלטפורמה הראשונה היא השוק של פייסבוק (Facebook Marketplace), היא מאפשרת לאנשים למכור כל דבא שעולה על רוחם ומאפשרת לכם קשר אישי ומהיר עם המוכר. האופציה השנייה היא כמובן קבוצות פייסבוק. נסו לחפש בקבוצות פייסבוק של העיר שלכם, השכונה שלכם, או אפילו קבוצות מסוג "אגורה" שמוסרות חפצים בחינם או במחיר זול.

לא הצלחתם למצוא? נסו לחפש חלקים ספציפיים. יכול להיות שהשכן שלכם החליט לקנות משאבה חדשה לאקווריום שלו, ומעוניין להיפטר מהמשאבה הקודמת.

מצאתם משהו? שווה לשים לב לנקודות הבאות:

  • תמיד מומלץ לראות את המוצר ולבחון אותו לפני הרכישה (דבר שאליו נתייחס בהמשך), ולכן אם יש תמונה, או שהמוכר מוכן להעביר לכם תמונה של המוצר, זה תמיד עדיף ממוצר שאין לו תמונה, או שהמוכר לא מוכן לתת לכם תמונה עד הרכישה עצמה.
  • האם המחיר תואם לציפיות שלכם? האם הוא זול מידי? או יקר מידי? שווה לבדוק את ערך האקווריום המשומש ביחס לאקווריום חדש הדומה לו להפעיל שיקול דעת בריא. האם המחיר שלו זול ביחס לאיך שהוא נראה? יכול להיות שהמוכר מנסה

אקווריום יד 2 למה לשים לב?

בחרתם משהו במחיר הגון. לפני שאתם הולכים איתו הביתה ושמים בו דגים, חשוב לבדוק את הדברים הבאים:

  • שאלו את המוכר, למה האקווריום שומש? אילו מים היו בתוכו? אילו דגים חיו בתוכו? שאלות אלו יוכלו לעזור לכם להבין אילו דגים יכולים לחיות בו ומה מצבו הכללי של האקווריום.
  • שאלה קריטית נוספת שחשוב שתשאלו את עצמכם היא? כמה זמן האקוורים יבש? זו אולי נראת שאלה תמוהה אבל היא קריטית. כמות הזמן בו האקווריום נשאר יבש משפיעה רבות על איטום הסיליקון שלו.
  • הסתכלו על הזכוכית. האם יש בה שריטות? האם היא שבורה? האם יש שם לכלוכים קשים שלא ניתן להוריד? אם מדובר בלכלוכים קטנים שיורדים עם מנקה זכוכיות זה בסדר גמור.
  • העבירו את האצבעות שלכם על איטום הסיליקון ונסו להרגיש כל פגם בו. האם הוא מתקלף? האם יש בו בועות? איטום הסיליקון הוא חלק קריטי.
  • הסתכלו בכלליות על האקווריום ונסו לראות פגיעות שנוצרו ממים. האם יש ריקבון במסגרת? האם הבסיס שבור?
  • שאלו את המוכר אם הוא מוכן למלא את האקווריום במים לפני שאתם מבצעים את המכירה. ככה תוכלו לבדוק אם נוזלים מים ואם כן, מאיפה.