רצועה קלועה לכלב

רצועה קלועה לכלב היא רצועה נוחה וחזקה המגיעה באורכים, צבעים, דגמים וגדלים שונים. לרוב משתמשים בה לצורך הולכת כלבים חזקים, גדולים או כבדים, אך גם ניתן למצוא רצועות קלועות לכלבים קטנים במידה סמול. זוהי רצועה המיועדת לטיולים, לצרכי אילוף ולהובלת כלבים גדולים במיוחד. המאמר יעמוד על ההבדלים בינה לבין רצועות אחרות לכלבים וכיצד בוחרים ברצועה מסיבית, נוחה ואיכותית למטרות השונות.

 

אי שימוש ברצועה נאכף על ידי החוק

ישנן מדינות מסוימות בארצות הברית שהחוק אינו מורה על שימוש ברצועה לכלב ומדינות אחרות כמו ישראל ששם יש אכיפה. במדינת קונטיקט למשל, אם אדם ננשך על ידי כלב הבעלים שלו נקנס באלף דולר והוא עלול להיכנס לחצי שנה לכלא.

 

החוק בישראל

בישראל ישנה ענישה במידה והנשיכה גרמה לנזק גופני ובמידה וההוכחות מראות את הקשר בין הנשיכה לנזק ניתן לקבל פיצוי של אלפי או מיליוני שקלים. על מנת למנוע מקרים כאלו כל אדם המגדל כלב צריך להחזיק ברישיון, לחסן אותו ולהלך עימו עם רצועה.

 

על מה מבוססת בחירת רצועה לכלב?

בחירת רצועה לכלב מבוססת בהתאמה למטרה וצורך. כלומר, מידת האורך, הרוחב, הטמפרמנט של הכלב, הגודל שלו והנוחות של בעל הכלב הם הקובעים. ישנם הבדלים בין רצועות לכלבים מגזע גדול ומגזע קטן והבדלים בין רצועות לגורים לבין כלבים בוגרים.

בנוסף, משקל הכלב והכובד שלו קובעים את טיב הרצועה. כך שלכלבים כבדים תתאים יותר רצועה קלועה או רצועת עור ולכלבים במשקל קל תתאים רצועה מניילון.

 

ההבדל בין רצועה קלועה לכלב לרצועות אחרות

כאשר מדובר על צורך של ציות, משמעת או אילוף רצועה קלועה קצרה באורך של 4 מטר תתאים יותר מרצועה רגילה באותו האורך בשל החוזק והנוחות שלה. בדיוק כמו שרצועת עור תתאים לכלבי שמירה וכלבי הצלה חזקים.

הרצועה הקלועה צריכה לסייע לשליטה בכלב, למנוע ממנו ריצה פרועה במיוחד כשמדובר על גזע גדול המרתיע עוברי אורח ואף כדי לשמור על הכלב עצמו מפגיעה במידה והוא רץ לכביש.

בעוד שהרצועה הרגילה מספקת את הצורך הבסיסי להליכה עם הכלב ומאפשרת שליטה ניתן לעשות בה שימוש. כאשר מרגישים חוסר שליטה יש לחשוב על אמצעים אחרים כמו רצועת חנק או רצועה קלועה.

 

מאילו חומרים עשויה הרצועה הקלועה לכלבים?

ישנן רצועות קלועות מסיביות העשויות מניילון קשיח ומלופפות למעשה משתי רצועות על מנת שיהיו חזקות יותר או רצועות העשויות מעור המחולקת לשתי רצועות ומיועדת להולכת שני כלבים בו זמנית.

למשל, רצועה קלועה מעור אמיתי מגיעה ב-4 גדלים בהתאמה לגודל הגזע של הכלב. אורכה 5.5 מטר ולכן ניתן לשלוט בכלב בחיבור קל לקולר או לרתמה. מדובר על עור איטלקי רך שמיועד לאחזקה ואינו פוגע בכפות הידיים כשהכלב מושך ברצועה.

היתרון הגדול

היתרון ברצועה קלועה הוא העובי שלה. היא עבה ב-5.5 מ"מ מרצועת עור רגילה ולכן העמידות שלה גבוהה יותר והיא יכולה לשמש אתכם לכל החיים.

 

שימוש ברצועה קלועה לגידול שני כלבים

לא מעט אנשים מגדלים בו זמנית שני כלבים בבית ולעיתים אף יותר כדי שתהיה להם חברה ושיהיו מאושרים יותר. במקרים רבים משפחות שהכלבה שלהם המליטה מספר גורים משאירים לפחות גור אחד או שניים על מנת שיגדלו ביחד.

יחד עם זאת צריכים לקחת בחשבון שגידול שני כלבים הוא הוצאה כספית גדולה יותר וניהול שגרה מושקעת יותר מבחינת טיפול בכלבים, האכלה ויציאה לטיולים.

ישנם זוגות שכל אחד מהם מוביל כלב אחד לטיול, כאלו שיוצאים בכל פעם עם כלב אחר וכאלו שיוצאים איתם בו זמנית.

אם הכלבים דומים בטמפרמנט שלהם, בגודל וממושמעים יחסית אין בעיה לצאת איתם לטיולים ביחד והכי נוח לעשות זאת באמצעות רצועה קלועה מתפצלת וחזקה.

 

כלבים חזקים שתתאים להם רצועה קלועה

לכלבים חזקים במשקל כבד מתאימה רצועה קלועה ומסיבית כדי שניתן יהיה לשלוט במשיכות שלהם ולא להיגרר אחריהם בטיולים. אם אתם מגדלים כלבים כמו מסטיף מגזע ענק השוקל בין 70-90 ק"ג אל תחשבו פעמיים בנוגע לרצועה הקלועה.

גם כלבים כבדים עם מסת שריר גבוהה כמו סן ברנרד, רוטוויילר, וולפהאונד אירי, האסקי סיבירי או הבוקסר העוצמתי יהיו חייבים רצועה חזקה מאוד. למשל, הרידג'בק הוא בעל אופי עקשן המחייב אילוף, משמעת וכמובן סיוע של רצועה קלועה.

 

אל תתנו לכלב למשוך ולגרור אתכם

כבעלי כלבים גדולים ודומיננטיים אתם צריכים ללמד ולחנך אותם למשמעת במיוחד כשמדובר על טיולים מחוץ לבית. כאשר כלבים גדולים מהסוגים שציינו מושכים את הרצועה אתם עלולים להיגרר אחריהם ולהיפצע.

בין אם תשתמשו ברצועה קלועה מעור ובין אם ברצועה קלועה מניילון חזק ועבה שמרו עליה רפויה בעת ההליכה ולמדו את הכלב פקודות בסיסיות כמו "אלי" ו"רגלי". רצועה באורך של עד 5 מטר תהיה יעילה יותר מרצועה קלועה ארוכה.

במידה והכלב מתחיל למשוך, משכו קלות את הרצועה ועצרו את הטיול ורק אז המשיכו. למידע וייעוץ נוסף על טיפול בכלבים גדולים פנו לחנות.

להזמנה חייגו :