רצועה עבה לכלב

רצועה עבה לכלב היא אחת האפשרויות מבין המגוון הרחב של הרצועות המוצעות למכירה. לא כולם מתעכבים על עובי הרצועה שעשוי להיות משמעותי בהתייחס למידות של הכלב. הפרמטרים הקובעים את עובי הרצועה צריכים גם להיות קשורים לתופעת המשיכות של הרצועה ולעמידותה. ביחד עם זאת לא מומלץ לבחור ברצועה עבה לכלב קטן על מנת שלא תכביד עליו. המאמר יפרט למי מתאימה רצועה עבה.

 

רצועה עבה לכלב חזק וגדול במיוחד

מבין סוגי הרצועות הרצועה המתאימה ביותר לכלב חזק וגדול היא רצועה העשויה מחבל מטפסים. זוהי רצועה המתאימה לטיולים, הליכה ואילוף שכוח המתיחה שלה יותר מ-1,300 ק"ג והיא בעלת תופסן מסיבי ובטיחותי.

רצועה עבה נוספת היא רצועה קלועה לכלבים בינוניים או גדולים השוקלים בין 15-60 ק"ג המאפשרת אחיזה נוחה, חומר עמיד ואיכותי ואחזקה לאורך זמן במרחקים ארוכים.

גם רצועה עבה נגד נשיכות העשויה מניילון וברזל עשויה לפתור את בעיית הלעיסה של הרצועה והצורך לקנות בכל פעם רצועה אחרת.

 

אילו יתרונות יש לרצועת כלב עבה?

מלבד המסיביות של רצועה עבה והיכולת לשלוט בכלבים גדולים המושכים את הרצועה או נושכים אותה, ניתן להיות בטוח שהיא תהיה עמידה אף לרטיבות בימים גשומים ולא תאבד את צורתה. בנוסף, היא מגיעה בצבעים דקורטיביים שישלימו את המראה האופנתי שלכם.

הרצועה עצמה עשויה מניילון חזק ועבה והתופסן שלה או בשמו האחר קרבינה עמיד גם הוא לקורוזיה וחלודה, בעל משקל קל ומראה עיצובי.

גם רצועה קלועה העשויה משתי רצועות אותן מלפפים יחדיו ובתוכן רצועה נוספת ועגולה, היא אחת החזקות שקיימות בשוק ומתאימה לטיולים עם כלבים ענקיים מעל 30 ק"ג או מאוד חזקים. היתרונות שלה הם שאינה ניתנת ללעיסה והנוחות שלה לכף היד שלכם.

 

מה עדיף – רצועה מניילון או ממתכת?

כאשר מחפשים רצועה מסיבית אותה הכלב לא ילעס בזמן הטיול ישנן 2 אפשרויות: רצועת מתכת עבה או רצועת ניילון עבה. הרצועה המתכתית היא זולה יותר אך גם כבדה ולא נוחה למשתמש בה כיוון שהיא עלולה להתלפף מסביב לרגל.

זוהי רצועה שאינה מיועדת לגורים שינסו ללעוס אותה ועלולים להזיק לעצמם. השיניים שלהם יכולות להיקלע לטבעות הרצועה ולהישבר.

לעומת זאת, רצועה עבה מניילון או מחבל חזק עם תפירה כפולה תפחית את הצורך של הכלב ללעוס אותה ומחירה שווה לכל כיס.

 

רצועה עבה וחזקה עם 4 מצבים

רצועה נוספת איכותית העשויה ניילון עבה וחומר מונע החלקה מומלצת ומתאימה לכלבים גדולים. מדובר על רצועה שיש לה פסים מחזירי אור באורך של 2 מטר המתאימה לאילוף ובעלת נעילת ביטחון.

מדובר על מצב של רצועה באורך 20 מ"מ המתארכת ל- 110-200 ס"מ במצבים שונים על פי הצורך. גם רצועה עבה עם שתי ידיות אחיזה מסייעת לאילוף הכלב ומונעת לחץ.

 

הטכניקות היעילות של מאלפי הכלבים

הטכניקות של מאלפי הכלבים מבוססות על שליטה, אחריות והקניית הרגלים. חלק מהלימוד של הכלב נעשה באמצעות הולכה עם רצועה עבה ובתגמול של חטיפי אילוף באופן שוטף.

אם מאלפים מקצועיים מגיעים לתוצאות טובות במהירות לכם צריכה להיות סבלנות רבה לכך.

הרצועה היא זו המנווטת את הכלב למצבים שאותם רוצים ללמד אותו כמו "רגלי" או "אלי" ולכן היא משמעותית בתכנית האילוף. ככל שהיא תהיה עבה יותר היא גם תסייע ללמד את הכלב לא לנשוך אותה או למשוך את בעליו.

 

שפת גוף לאילוף

טכניקה נוספת היא שפת הגוף שלכם. למשל, כאשר חוצים כביש צריך להרגיל את הכלב לחצות אחריכם ולא לפניכם את הכביש. במהלך הטיול אתם אלו שתובילו את הכלב וגם אם הוא צמוד אליכם חשוב שיבין שאתם הם אלו שמנווטים את הצעידה.

הרצועה העבה תעזור לכם ללמד את הכלב מצבים אלו מכיוון שהאמירה שלה היא שליטה והיררכיה במצבים שגרתיים. לכן חשוב לחזור על המהלכים אותם אתם רוצים להקנות לכלב ולתגמל אותו לאחר הביצוע וגם שהוא כבר מנוסה וממושמע.

 

הגזעים הגדולים להן מתאימה רצועה עבה

ניתן להשתמש בכל מיני סוגי רצועות אך הטובות ביותר לאילוף כלבים מגזע גדול הן הרצועות העבות. אם אימצתם כלב מגזע בולדוג אנגלי, מסטיף, בוקסר, דני ענק, סן ברנרד, שנאוצר ענק, רועה בלגי, צ'או צ'או ועוד מומלץ להשתמש ברצועה עבה.

כלומר, כלב שמשקלו נע בין 35-50 ק"ג נחשב לכלב גדול אם כי ישנם כלבים המגיעים אף למשקל של 110 ק"ג כמו המסטיף האנגלי. רובם משמשים ככלבי שמירה ולכן צריכים להיות מאולפים בהתאם.

באילוף של כלבי השמירה מתמקדים בהגנה ובתקיפה באמצעות שמירה על הטריטוריה ותגובה על פי זיהוי סיטואציה והתגובה הספציפית אליה. ביחד עם זאת, כלבים גדולים אותם מאמצים לא למטרות שמירה יצטרכו אילוף שונה.

בכל מקרה מומלץ לאלף אותם בצורה מקצועית ולהלך איתם ברצועה עבה ומצד שני לאפשר להם הוצאת מרץ בטיולים היומיים.

להתאמת רצועה עבה המתאימה לכלב גדול והמלצות על ציוד לאילוף צרו קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :