רצועה נמתחת לכלב

רצועה נמתחת לכלב של חברת פלקסי הומצאה לראשונה בגרמניה בשנת 1972. הרצועה בדגמיה השונים היוותה פתרון אידיאלי לשוטטות נעימה עם הכלב ללא משיכות, בריחות לכביש, עצירות מיותרות ועוד. השליטה בעוצמת הלחץ של הרצועה וההתאמה שלה לכף היד הביאה לשינוי משמעותי בייצור הרצועות מסוג זה כאשר לאורך השנים היא רק הולכת ומשתדרגת. המאמר יתאר מדוע רצועה נמתחת לכלב היא האידיאלית לטיולים.

 

בחירת הרצועה האידיאלית לטיולים בפארק העירוני

כאשר בוחרים ברצועה לכלב צריכים לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים: המטרה של הרצועה, החומרים מהם היא עשויה, החיבורים שלה, הרוחב והאורך שלה. זאת אומרת, שיש לתת דגש לאורך הרצועה בהתאם לשטח בו מטיילים ולנוחות שלכם ושל הכלב.

בחירת רצועה נמתחת מצוינת לטיול בפארק העירוני מכיוון שניתן לשלוט באורך שלה באמצעות גלילה ולחצן מעצור. אם חושבים על מד מטר שניתן לכוון ולעצור במידה הרצויה, להאריך ולקצר, יש דמיון בינו לבין רצועה נמתחת.

כך כשהכלב מתרחק מדי או רץ לכביש ניתן לעצור אותו, כאשר הוא מושך את הרצועה מקצרים את האורך של הרצועה בשנייה וניתן לנווט אותו למקומות הרצויים לעשיית הצרכים וכיוצא בזה.

 

מדוע רצועה נמתחת לכלב היא הפופולרית ביותר?

כאשר רוצים לאלף כלב משתמשים ברצועה המיועדת לאילוף, כאשר רוצים להסיע כלב ברכב משתמשים ברצועה הנקשרת לחגורת הבטיחות של הרכב, כאשר רוצים שהכלב יהיה רק ליד המטייל עימו משתמשים ברצועה רגילה וקצרה.

ביחד עם כל אלו, האופציה היחידה לתת לכלב להתרחק או להתקרב, לקצר או להאריך את החוט היא באמצעות רצועה נמתחת עם לחצן או מתיחה ידנית של רצועת 10 מטר. הלחצן הוא מנגנון הנועל את הרצועה באורך המתאים ולכן השליטה בו נוחה יותר.

 

ממה צריך להיזהר שמשתמשים ברצועה נמתחת?

ישנם שני דברים מהם יש להיזהר בשימוש עם רצועה נמתחת. הראשון הוא לא להיפצע בכף היד או ליפול כשהכלב מושך אותה בפתאומיות, והשני הוא להיזהר שהכלב לא ייפגע אם היא נשמטת בעוצמה או ייחנק מעודף כבל.

ניתן להימנע מכך באמצעות שימוש ברצועה נמתחת איכותית כמו הרצועה של פלקסי המאפשרת שליטה טובה באורך הרצועה ויש לה ידית המותאמת לכף היד. בנוסף, ניתן ללמד את הכלב פקודת "רגלי" כדי שיגיע לצדכם ותוכלו לקצר את הרצועה מבלי לפגוע בו.

 

ניגודי דעות ביחס לרצועת כלב נמתחת

הדעות לגבי שימוש ברצועה נמתחת הן מנוגדות ולא תמיד ברור האם כדאי או לא לבחור ברצועה מסוג זה. דעה אחת טוענת שהרצועה מעניקה לכלב חופש פעולה מלא והוא זה ששולט בהליכה ומוביל.

דעה אחרת מדברת על כך שחופש הפעולה מתאים רק לכלבים ממושמעים ולכן הרצועה לא תתאים לגורים או כלבים שאינם מחונכים או יעילה לכלבים המוציאים אנרגיות ופחות לכלבים חסרי אנרגיות.

בין היתר, הדעות עוסקות מצד אחד בסכנות אותן הזכרנו ומצד שני ביעילות של הרצועה הנמתחת. לכן, יש להחליט האם הרצועה מתאימה לכלב הספציפי שלכם מבחינת האופי שלו, החינוך ורמת האנרגיות.

למרות שישנן חברות שונות שהשיקו רצועות נמתחות, פלקסי היא הפופולרית ביותר והדגמים שלה עונים על המטרות של בעלי הכלבים בצורה איכותית ובטוחה הכוללת עיצוב מרשים ותוספות חדשניות ואטרקטיביות.

 

סיפורה האישי של ל. על רצועה נמתחת

באחד מהפורומים בהם מגנים את השימוש ברצועה נמתחת כתבה אחת המשתתפות שהרצועה הנמתחת שיפרה באופן ניכר את יחסיה עם הכלב והביאה לשגרה יומית מבורכת בטיולים המשותפים.

מאחר ומדובר בכלב קטן שאוהב לרחרח כל דבר ובשל התלהבותו הרבה היא הייתה צריכה לרוץ אחריו בעודו מושך אותה עם הרצועה הרגילה. כאשר החליפה אותה לרצועה נמתחת הפסיקו הריצות והמשיכות של הכלב.

לדבריה, כאשר היא חוצה את הכביש היא מקצרת את הרצועה והכלב סמוך אליה ובפארק העירוני היא נותנת לו את המרחב הרצוי מבלי להתעייף ולרוץ אחריו. מן המיותר לציין שהרצועה הנמתחת אותה היא רכשה היא המותג המצליח פלקסי.

 

החומרים מהם בונים את הרצועות הנמתחות

כיוון שמדובר באיכות חשוב לדעת שרצועה נמתחת כמו הרצועה של פלקסי עשויה מחומר גמיש בצורת חוט או סרט ולחצן פלסטיק קשיח ועמיד המחובר למעמד פלסטיק. בקצה הרצועה ישנו וו פתיחה ידני ומתכתי אותו מחברים לקולר או לרתמה של הכלב.

ישנן רצועות שמחברים אליהן מעמדי תוספות כמו תאורת לד, מעמד לשקיות או מעמד לחטיפי אילוף.

 

להתאים את הרצועה לממדי הכלב שלכם

ההצלחה הגדולה ביותר של הרצועה הנמתחת היא כאשר מתאימים אותה במידות המדויקות לכלב על פי משקלו, גודל הגזע ואורך הרצועה הרצוי. כל אלו יהיו מאוד משמעותיים לשליטה ברצועה ולמשמעת של הכלב בזמן הטיול.

אם נשווה בין הרצועות, רצועה רגילה מגיעה לאורך של כ-2 מטר לעומת רצועה נמתחת המגיעה לאורך של 8 מטר. לכן כאשר המטרה היא לחנך את הכלב מומלץ להשתמש ברצועה רגילה ורק לאחר שמסתיים החינוך ברצועה נמתחת כדי שתשלטו טוב יותר.

על מנת לרכוש רצועה נמתחת צרו קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :