רצועה נגללת לכלב פלקסי

רצועה נגללת לכלב פלקסי היא רצועה עם סליל המעניקה מענה לטיול מהנה עם הכלב כאשר הוא מרוחק מכם על מנת שירחרח את סביבתו, יעשה את צרכיו ויפתח את סקרנותו. גם כלבים האוהבים לרוץ או ללכת מהר יחושו נוח יותר בשל המרחק שהרצועה מאפשרת. הגלילה ברצועה מסייעת לכם לשלוט במרחק ולעצור את הכלב בסיטואציות מסוימות. האם רצועה נגללת לכלב פלקסי מומלצת?

 

מדוע רצועה נגללת לכלב פלקסי מומלצת?

רצועה נגללת של פלקסי החברה הגרמנית הידועה ביותר בעולם לרצועות כלבים, מומלצת בשל הנוחות, היעילות והאיכות שלה. מדובר על רצועה עם ידית המותאמת לגודל כף היד ומתקן המכיל קפיץ המאפשר את השבת הרצועה למקום.

במתקן הרצועה הנגללת ישנם בדרך כלל שני קפיצים. אחד הנועל את הרצועה בצורה קבועה והשני הנועל אותה זמנית, דבר המאפשר שליטה מלאה בזמן הצעידה עם הכלב. יתרון נוסף הוא מידת חופש הפעולה של הכלב בין אם הוא כלב קטן, בינוני או גדול.

בנוסף, מומלץ להשתמש ברצועה במיוחד כשמטיילים עם כלבים שאינם מאולפים או תזזיתיים במיוחד. ניתן לרכוש את הרצועה על פי מידות אורך של 3-8 מטר כאשר המומלצות ביותר הן אלו העשויות מניילון חזק.

 

החסרונות של רצועה נגללת ונמתחת לכלב

מכיוון שמדובר ברצועה דקה יחסית יש להתאים את הרוחב שלה לגודלו של הכלב ולמשקלו. בעוד שישנן רצועות שאינן מתמודדות עם האלמנטים הללו, הרצועה הנגללת של פלקסי בהחלט עונה על המטרות כי היא אינה נקרעת גם אם מופעל עליה לחץ גדול.

כאשר בוחרים ברצועה נגללת עמידה כמו פלקסי ניתן להשתמש בה לשנים ארוכות מבלי צורך להחליף את הרצועה ולחשוש שתישחק מיובש או בלאי.

חסרון נוסף שנמצא ברצועה הנגללת הסטנדרטית הוא החיכוך עם כף היד של האדם המוליך את הכלב. לכן בפלקסי המציאו ידית איכותית המותאמת לכף ידו של המשתמש. במידה והכלב הולך מהר ומושך את הרצועה היא לא תשרוט או תפצע את כף היד.

 

משקל מתקן הפלסטיק של רצועת פלקסי

בניגוד לרצועות שמשקל המתקן שלהן גורם לשמיטה של הרצועה בזמן המשיכה של הכלב או שהן נשלחות אליו בעוצמה העלולה לפגוע בו מאחר והמנגנון הקפיצי אינו איכותי ועלול להישבר, משקל הרצועות של פלקסי מעניק ביטחון מקסימלי ומונע זאת.

לפיכך מדובר ברצועה המגנה על כלב שעלול להיבהל מעוצמת השמיטה של הרצועה ולברוח. השליטה במתח הרצועה של פלקסי מאפשר למנוע את משיכות הכלב. כלומר, הרצועה לא תהיה מתוחה מדי כי שולטים בגלילה שלה וכך גם מונעים את המשיכה.

 

ההמלצה של צער בעלי חיים לבעלי הכלבים

למרות היתרונות של רצועת הגלילה פלקסי לכלב בצער בעלי חיים ממליצים על שימוש ברצועה רגילה על מנת לשמור על בטחונות של הכלב בעת ריצה לעבר הכביש או התנפלות על עוברי אורח.

ביחד עם זאת, הם כן משבחים את יתרון מניעת המשיכה של הכלב באמצעות רצועת גלילה זו. לפיכך, יש להקפיד שהרצועה תהיה רפויה בזמן הטיול כמו רצועה רגילה ורק בזמן המשיכה של הכלב לגלול אותה בהתאם ובשליטה.

בנוסף, צער בעלי חיים ממליצים להשתמש ברצועת גלילה ארוכה או ברצועת 10 מטר כאשר יוצאים עם הכלב לטיולים בטבע או לים.

 

לאן לחבר את הרצועה לקולר או לרתמה?

מומחי כלבים רבים טוענים שקשירת הרצועה לקולר עלולה לגרום לכלב לנזק מכיוון שמבנה הצוואר שלו זהה למבנה הצוואר של האדם. עוצמת ולחץ המשיכה של הרצועה אינם בריאים לכלב כאשר הרצועה מחוברת לקולר.

בניגוד לכך, כאשר מחברים את הרצועה לרתמה המולבשת על בית החזה או הפה של הכלב אין לחץ על עמוד השדרה והחוליות הצוואריות. הרתמה מפזרת את העומס על כל הגוף אך הכלב גם יכול להשתחרר ממנה בקלות ולברוח.

לפיכך, כל בעל כלבים צריך לעשות את השיקולים שלו בהתאם למזגו של הכלב, מצבו הבריאותי, גודלו וגילו בבחירת קולר או רתמה לכלב. לצד זה הבחירה ברצועת גלילה פלקסי תעניק תמיכה לכלב ותאפשר לטייל עימו בנועם.

 

דגמים נפוצים של רצועות פלקסי לכלב

רצועות הגלילה של פלקסי מגיעות בדרך כלל בצבעים שחור, כחול, אדום או ורוד, הן גמישות ונמתחות בקלות בכל הדגמים. מה שמבדיל את הדגמים הוא מידת הרצועה בהתאם למשקל ולגודל הכלב והשיפורים השונים.

מבין הדגמים ניתן למנות את הפלקסי קומפקט ג'יינט במידת לארג' המתאימה לכלבים שמשקלם 50 קילו כאשר אורך הרצועה הוא 8 מטר ופלקסי קומפקט מידה מדיום לכלבים מגזע בינוני השוקלים עד 25 ק"ג באורך של 5 מטר.

ישנם דגמי קלאסיק או קלאסיק פאן אך אחת הרצועות המגניבות היא רצועת הסטייל המגיעה בצבעים: אפור ורוד, אפור לבן ואפור טורקיז לכלבים השוקלים עד 12 קילו שאורכה של הרצועה הוא 3 מטר.

רצועת הניו קלאסיק של פלקסי היא המשודרגת והחדישה ביותר. היא מגיעה במידות מדיום או לארג' בצבע שחור וניתן לחבר אליה פנס, מתקן לשקיות קקי או מתקן לנשיאת חטיפי אילוף.

למידע נוסף על הדגמים השונים צרו קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :