רצועה לכלב 10 מטר

רצועה לכלב 10 מטר היא הארוכה ביותר הקיימת בשוק. מדובר על רצועה המסייעת לבעלי הכלבים ללמד את הכלב הוראות כמו רגלי או בוא ויכולה להחליף את התלות בשיעורי אילוף מקצועיים. אין זו עוד רצועה מבין המגוון הרחב שמיועדת לטיולים, אלא רק למטרות אילוף. מדוע צריך לתת לכלב פקודות וכיצד מורים אותן בעזרת רצועה לכלב 10 מטר – על כך במאמר הבא.

Products not found

 

מדוע צריך לתת פקודות בסיסיות לכלב?

הסיבה העיקרית למתן פקודות לכלב היא כדי להגיע איתו למערכת יחסים מאוזנת. לא מדובר באימון של הכלב לתחרות כלבים או לקרקס אלא ל-5 הוראות בסיסיות שכולנו מכירים: שב, ארצה, בוא, רגלי, למקום.
הפקודות הבסיסיות יעזרו לכלב להבין מה רוצים ממנו ויקלו על הגידול שלו מכיוון שמבחינה חינוכית מדובר על הצבת גבולות. בכל זאת קיימת היררכיה בה האדם שולט והכלב צריך להבין זאת ומעבר לכך הפקודות שומרות על בטחונו.

 

אילוף באמצעות רצועה לכלב 10 מטר

כל אחד שרוצה לאלף את הכלב לבצע את חמשת הפקודות הבסיסיות צריך שתהיה לו חבילת חטיפי אילוף קטנה ולעיתים אף רצועת אילוף 10 מטר. למשל, על מנת ללמד את הכלב לשבת, ארצה ולמקום מספיקים רק חטיפי אילוף.
כאשר רוצים ללמד את הפקודות בוא או רגלי נצטרך להשתמש ברצועה. משיכה אחת ברצועה תעזור לכלב להבין את רצונכם.

את האילוף מבצעים תחילה כשהרצועה מקוצרת ומלופפת ולאט לאט מגדילים את המרחק על מנת שהכלב יבוא אליכם גם כשהוא רחוק.
חשוב לעבוד על הצייתנות של הכלב גם שהוא רחוק מכם כדי למנוע ממנו לרוץ לכביש או לעשות דברים מסוכנים אחרים כמו הכנסת זבל מהרחוב לפיו או להתנפל על אנשים ברחוב. כך תוכלו לטייל בהנאה וללא דאגות עם כלבכם.

 

רצועת אילוף לכלב של 4+6 מטר

גם רצועת 4+6 מטר יעילה לצורך אילוף כי היא למעשה גרסה משופרת של רצועת 10 מטר. ההבדל הוא שהיא מורכבת משתי רצועות שהקצרה יותר תסייע לנו ללמד את הכלב בוא או רגלי והשנייה תקדם אותו בהדרגה לאורך המקסימלי של 10 מטר.
כלומר, לאחר שהכלב לומד את הפקודה ומתאמן עליה ניתן לחבר את שתי הרצועות ביחד ולהגיע לאורך של 10 מטר על מנת שהכלב ישלוט בפקודות גם ממרחק גדול. התוצאות יהיו דומות בין אם תבחרו ברצועה של 10 מטר ובין אם ברצועה של 4+6 מטר.

 

תרגול הפקודה "בוא" או "אליי" עם הכלב

בזמן שהכלב קשור לרצועה יש להתכופף כאשר אתם בגובה העיניים שלו, להורות לו "בוא" ולמשוך משיכה קטנה ברצועה. הכלב מבצע? זה הזמן לתת לו חטיף אילוף ושבחים. בשלב הבא האריכו את הרצועה ותרגלו שוב עד שהכלב יישם אותה גם מרחוק.

 

תרגול הפקודה "רגלי" וחשיבותה למשיכות כלבים

המשמעות של המילה "רגלי" היא ללכת לצד הבעלים וקרוב אליו. כך מונעים מהכלב לבצע דברים מסוכנים ומהלכים איתו בנוחות. אך היתרון הגדול של המילה "רגלי" הוא גם למנוע את משיכות הרצועה בזמן הטיול עם הכלב.

מכיוון שהכלב הוא בעל חיים סקרן שאוהב לרחרח, לטעום, לשחק ולרוץ, רבים מבעלי הכלבים מוצאים עצמם נמשכים על ידי הכלב למקומות ואזורים שמסקרנים אותם או נמשכים לכיוון אחר כשאתם עומדים לסיים את הטיול וכד'.

באמצעות רצועת 10 מטר והפקודה רגלי הכלב יהלך לצדכם והמשיכות שלו יימנעו או יפסקו. את האילוף בצעו במקום שאין בו הסחות דעת לאורך של 5-15 דקות בהתאם לזמן הקשב של הכלב.

 

מהם השלבים על מנת ללמד "רגלי"?

ראשית, יש להחזיק את הרצועה ביד הנגדית לכלב. כלומר, אם הכלב עומד בצד שמאל , יש להחזיק את הרצועה ביד ימין. כך יהיה ניתן לצ'פר את הכלב בחטיפי אילוף ולכוון את הרצועה בהליכה.
שנית, מתחילים לצעוד באיטיות כאשר הרצועה מקוצרת ורפויה, כאשר הכלב מתרחק מושכים מעט ברצועה ואומרים לו "רגלי" בטון רגוע ומרפים את הרצועה.

יש להתמיד על אותו דפוס ולתגמל את הכלב בחטיף כשהוא מבצע את ההוראה.
לאחר שהפקודה מתבצעת בקו ישר, ניתן להתאמן עליה גם בסיבובים ופניות. לאחר שהכלב מפנים את הפקודה האריכו את הרצועה מ-4 ל-6 מטר ורק אחר כך שחררו את הרצועה לאורך 10 מטר.

 

הדגשים חשובים לתוכנית האילוף של הכלב

אם התחלתם לאלף את הכלב באופן עצמאי באמצעות רצועת 10 מטר חשוב שתהיו קשובים לכלב מבחינת סף הריכוז שלו ושיתוף הפעולה. ישנם כלבים שיהיו קשובים ליותר זמן ואחרים לפחות. בנוסף, היו פנויים וזמינים לכלב ללא הסחות דעת כמו שימוש בטלפון.
לאחר שהכלב מבסס את הפקודות שלימדתם אותו, הורו לכלב לבצע אותן גם בטיולים הרגילים שלכם ביחד עם הסחות דעת. הכלב צריך להיות לאחר האילוף מספיק מיומן כדי לבצע את הפקודה גם כשיש הסחות דעת.
אל תמנעו משימוש במילה טובה, ליטוף וכמובן חטיפי אילוף שיסייעו לכם להשיג תוצאות טובות. לייעוץ נוסף פנו לחנות.

להזמנה חייגו :