רצועה לכלב לרכב

רצועה לכלב לרכב באמצעותה מרחיקה אותנו ובצדק, מהתמונה הפסטורלית שהיינו רואים בעבר, בה הכלב היה ישוב במושב האחורי ואוזניו מתבדרות ברוח בעודו מוציא את ראשו מהחלון. כיום החוק מגן על הכלב או כל בעל חיים אחר אותו מסיעים ברכב. הסעה לא בטוחה של הכלב עלולה לגרום להסחת דעת ולסכן את היושבים ברכב. המאמר יפרט כיצד רצועה לכלב לרכב תסייע לבטיחות.

 

אל תיקחו סיכון ואל תעברו על החוק

על פי החוק בישראל משתמע שיש לאבטח את הכלב בזמן הנסיעה ברכב ולהקפיד על כללים לשמירת ביטחונכם ובטחונו. אם מדובר בכלב מגזע קטן או גור, המומחים מציעים לא לחגור אותו אלא להסיעו בתוך כלוב נשיאה.

אל תושיבו אותו על הברכיים בזמן נהיגה כי הוא עלול להסיח את דעתכם.

כאשר נוסעים לבד צריך להושיב את הכלב על רצפת המושב הקדמי בסמוך לנהג כדי להשגיח מקרוב על הכלב ועדיין לשלוט במלאכת הנהיגה. בחברת נוסעים אחרים ניתן לחגור את הכלב במושב האחורי.

חגורת הבטיחות של הרכב היא הפתרון האידיאלי לשמירת הביטחון של כלבים בינוניים וגדולים באמצעות רצועה הנקשרת אליה. באמצעותה הכלב מוגן וחגור במידה וחלילה יש תאונה ועדיין יש לו מרחב תמרון.

 

כללים נוספים לנסיעה ברכב עם הכלב

חשוב מאוד לדאוג שהרכב יהיה מאוורר באמצעות חלון פתוח כשליש (כדי שהכלב לא ינסה לקפוץ החוצה) ופחות להשתמש במיזוג קר או חם מדי.

אל תתנו לכלב לאכול או לשתות בזמן הנסיעה, אלא רק לפני כדי למנוע הקאה ברכב. בעת נסיעה ארוכה עצרו להפסקה ורק אז האכילו והשקו את הכלב.

לעולם אל תותירו את הכלב שלכם בתוך הרכב החונה אפילו לדקה. שכחה של כלב בחום הגדול וללא אוויר בתוך רכב סגור תיתן את אותן תוצאות כפי ששוכחים ילדים ברכב שלצערנו מתייבשים ואף מתים.

אל תושיבו את הכלב בתוך ארגז מכיוון שגם הארגז עלול להתהפך בזמן תאונה, לעוף קדימה ולפגוע בנהג או בנוסעים האחרים.

כמו כן, אל תסיחו את דעתכם מהנהיגה באמצעות הרמת הכלב, ליטופו ומתן תשומת לב. עצרו את הרכב בצד ורק אז התייחסו אל הכלב. התנהלות זו תצמצם את הסיכון שלכם ושל הנוסעים האחרים מחוסר תשומת לב לדרך.

 

מה הדין לגבי הסעת כלב לא חגור?

במידה והכלב אינו חגור ברצועה לחגורת הבטיחות או נמצא בכלוב נשיאה והוא חופשי במושב האחורי או הקדמי או ישוב בארגז האחורי של הרכב, תאלצו להתמודד עם דו"ח משטרתי במידה ושוטר עצר אתכם בזמן הנהיגה.

העבירה שהשוטר ירשום יכולה להיות מבוססת על נהיגה בקלות ראש או על נהיגה הגורמת לחוסר שליטה ברכב ולפיכך הדין יהיה בהתאם למה שכתב השוטר. אם מדובר על חוסר שליטה ברכב או נהיגה בקלות ראש הנהג יקבל זימון לבית המשפט.

בנוסף, אם מדובר בנהיגה חסרת זהירות עקב הושבת כלב או בעל חיים אחר שלא באופן חוקי, השוטר יכול לרשום לנהג קנס על סך 500 ₪ מקסימום.

 

רצועה לכלב לרכב האפשרות היעילה ביותר

כאשר מדובר על חוק וסדר, הגנה על הכלב ועל הנוסעים ברכב, חגורת הבטיחות היא היעילה ביותר הן לבני האדם והן לכלבים. היא אמנם מגבילה את התנועה של הכלב אך גם מונעת ממנו להיפגע בעת עצירה פתאומית של הרכב.

אל תחברו את הרצועה לקולר או לאזור הצוואר מכיוון שהכלב עלול להיחנק. חיבור חגורת הבטיחות לרצועה עם רתמה תופסת את הכלב מאזור החזה ויותר בטיחותית. לכן מומלץ לקשור את חגורת הבטיחות לרתמה מאשר לקשור אותה לרצועה.

 

רצועות וחגורות בטיחות לכלבים שניתן לרכוש

אחד מהמוצרים החדשים אותו ניתן למצוא הוא חגורת בטיחות המותאמת למשקל ולגודל הכלב העשויה מניילון חזק ואיכותי. לחגורה יש ידית נוחה עם תופסן אותו מחברים למתקן הבטיחותי ברכב.

ישנן חגורות בטיחות המותאמות לכל סוגי הרכבים שאפשר לקצר או להאריך אותן על פי הצורך ולכן הן מתאימות אפילו לגורים. ביחד עם זאת יש לוודא שהגור לא לועס את הרצועה. ניתן אף להשיג רצועה מתכווננת קצרה המשולבת עם חגורת בטיחות בעלת ידית.

בנוסף, ניתן לרכוש חיבור לחגורת בטיחות המתחבר לקולר או לרתמה מצד אחד ולחגורת המכונית מצד שני. זהו חיבור בעל תפירה כפולה ממתכת ובד חזקים מאוד ולכן הוא מתאים לכל סוגי הכלבים ולכלבים גדולים במיוחד.

לעומת זאת, ניתן להשיג רצועה מתארכת בין 70-200 ס"מ הכוללת חיבור בטיחות לרכב המתחבר לרתמה על מנת לתת הגנה אופטימלית לכלב.

 

כיצד בוחרים רצועת בטיחות לכלב לרכב?

את רצועת הבטיחות יש לבחור בהתאמה לרתמה המותאמת לגודל הכלב מחומרי גלם איכותיים ובטיחותיים. גם התופסן שלה המתחבר מצד אחד לרתמה ומצד שני לחגורת הבטיחות ברכב צריך להיות מסיבי ועמיד.

ככל שתקפידו על קנייה מחברת יצרן אמינה יותר, כך המוצר יהיה בטיחותי יותר וכלבכם יהיה מוגן. לאינפורמציה נוספת והתאמת רצועה לכלב לרכב פנו לחנות.

להזמנה חייגו :