רצועה לאילוף כלבים

רצועה לאילוף כלבים היא רצועה המכשירה את הכלב להרגלים, מיומנויות חברתיות, ביטחון עצמי ומאפשרת לו להתנהל בצורה בריאה וכשירה בעולם של בני האדם. למרות שהכלב באופן טבעי הוא בעל חיים המותאם לחיי הטבע, הכלב הביתי לא היה שורד שם. כלומר, מבחינת חשיבה ותקשורת הוא יודע לחיות בסביבת האדם, אך עדיין שומר על הטריטוריה שלו כמו כלב בר. לפיכך תנאי המחיה שלו מחייבים אילוף.

Products not found

 

אילו כישורי חיים נדרשים מהכלב הביתי?

כלב אותו מגדלים בבית צריך לדעת להתנהג בהתאם לחוקי הבית והמשפחה. ישנן משפחות המגדלות כלבים בדירה, בחצר הבית, כלבים לאנשים שעובדים עד שעות מאוחרות, כלבים המתגוררים עם ילדים, כלבים החיים עם ספורטאים ועוד.

מכיוון שמדובר בסיטואציות שונות הכלב צריך להפנים את ההרגלים האינדיבידואליים בהתאם לתנאים בהם הוא חי. אם למשל מדובר על כלב שפוגש בבניין כלב אחר העובר ליד הדירה בה הוא גר, קרוב לוודאי שינבח על מנת להכריז שכאן הוא השולט.

 

במה מסייע האילוף של הכלב לבעליו?

כאשר הכלב מחונך ומאולף נוצרת תקשורת טובה יותר בינו לבין הבעלים שלו, המשפחה חיה בשלווה, הכלב מקבל פידבקים חיוביים וניתן לחיות בשלום ביחד. ביחד עם זאת האילוף לוקח זמן ומחייב הרבה סבלנות ואהבה.

באמצעות רצועת אילוף ניתן להשיג את כישורי החיים הדרושים לכלב בין אם מדובר על עשיית הצרכים מחוץ לבית או הכנסת חפצים לא רצויים לפה ובין אם מדובר על משיכות של הכלב בזמן ההליכה, ריצה פתאומית או ביצוע משימות על פי הוראות.

רצועת האילוף מונעת מהכלב לרוץ לכביש, מגנה עליו מסכנות, מונעת ממנו להתנפל על כלבים אחרים או עוברי אורח, מסייעת להפסיק נביחות על אורחים המגיעים לבקר בבית, מלמדת אותו ללכת לצד בעליו וכיוצא בזה.

 

רצועה לאילוף כלבים לחינוך ממרחק בזמן הטיול

אחת המטרות של האילוף היא שהכלב יקשיב לבעלים גם אם הוא רחוק ממנו. באמצעות רצועת אילוף נשרכת ניתן להגדיר מראש את המרחק הרצוי על מנת שהכלב יישמע להוראות ולהגדיל את טווח המרחק בהדרגה.

רצועות אילוף מסוג זה מגיעות באורך של בין 4-10 מטר. היתרון הגדול שלהן הוא שהן מאפשרות טווח תנועה גדול ביחד עם מהירות תגובה של האדם המוליך את הכלב.

כלומר, מטיילים עם הכלב כשהרצועה רפויה על מנת שלא ימשוך אותה או ירגיש לחץ בקולר ומושכים אותה כאשר הכלב מבצע התנהגות לא רצויה. ניתן גם לחבר כמה רצועות ביחד וכך להגדיל את טווח המרחק.

במידה והרצועה אינה מוחזקת בצורה נכונה היא עלולה לפצוע את עור כפות הידיים של מוליך הכלב ולכן יש לאחוז בה בקואורדינאציה ובצורה מיומנת. ניתן להשיג רצועה נשרכת בשילוב עם קולר או רצועה לכף היד.

היתרונות והחסרונות של רצועת 10 מטר

רצועת אילוף 10 מטר מסייעת לבעלי הכלב ללמד אותו לבוא אליו, מעניקה לו מרחב וטווח תנועה גדול ומאפשרת לו להיות עצמאי בשטח. החיסרון שלה הוא שהכלב פחות יהיה קשוב כלל שהמרחק מבעליו גדול יותר והיא אינה נוחה להליכה עבור אנשים מסוימים.

 

היתרונות והחסרונות של רצועת 4 ו-6 מטר

מדובר על רצועת אילוף מתקדמת יותר מרצועת 10 מטר כיוון שהיא מחולקת לשתי רצועות, אחת של 4 מטר ואחת של 6 מטר. האילוף מתחיל עם רצועת 4 מטר, בהמשך עוברים ל-6 מטר וכך מגיעים בהדרגה למרחק של 10 מטר.

 

על מה מתבסס היתרון?

היתרון מתבסס על שליטה באורך הרצועה וביכולת להחליף מרצועה קצרה לארוכה בהתאם לתהליך האילוף. החיסרון הוא שמדובר בשתי רצועות ולא באחת, דבר שיכול להיות פחות נוח לאנשים מסוימים.

 

השימוש ברצועת אילוף לכלבים המושכים אותה

ישנן רצועות המיועדות ספציפית לבעיות משיכה של הכלב הגורר את האדם המוליך אותו, רץ בפתאומיות וכד'. סוג אחד הוא רצועה המולבשת על ראשו של הכלב ובמשיכה קלה גורמת לו לסגור את הפה ולא למשוך את הרצועה.

סוג אחר הוא רצועה המחוברת לקולר המופעל באמצעות שלט אלחוטי השולח זרם של רטט סטטי בכל פעם שהכלב מושך את הרצועה ומלמדת אותו לא לעשות זאת.

רוב המאלפים המקצועיים עושים שימוש ברצועת הלטי המותאמת לראש ואינה מכאיבה או פוגעת בכלב. ביחד עם זאת, צריך הרבה סבלנות כאשר מאלפים כלבים.

 

רצועת אילוף המלמדת את הכלב "רגלי"

אחת השיטות ללמד כלב לא למשוך את הרצועה היא להורות לו את הפקודה "רגלי". כלומר, תלך לצדי ולא לפני. כך בעל הכלב הוא הדומיננטי והסמכותי ששולט בקצב ההליכה ובכיוון שלה.

השיטה היא לעבוד עם הכלב במקום סגור ללא גירויים חיצוניים ורעש ולהשאיר את הרצועה רפויה בעת ההליכה. הליכה זה לצידו של זה מתרגלים רק כשהרצועה רפויה ולא כאשר הכלב מותח אותה. כלומר, המאלף הוא המוביל ולא הכלב.

גם פקודות כמו "שב" או "ארצה" ניתן לתרגל בעזרת רצועת אילוף. כדי לקבל המלצה על רצועת אילוף אתם מוזמנים ליצור קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :