קולר שרשרת לכלב

קולר שרשרת לכלב מכונה גם קולר חנק. זהו קולר המסייע לאילוף וחינוך הכלב ובנוי מחומרים חזקים כמו כרום או מתכת. מדובר על קולר המתאים לכלבים גדולים או לכלבים המושכים את הרצועה בזמן הטיול היומי. בשונה מקולרים אחרים, קולר שרשרת לכלב מתהדק סביב צווארו בזמן שהוא מושך את הרצועה. על מנת שהכלב לא יחוש כאב ולא יהיה לו נזק, המאמר יסביר כיצד להשתמש בקולר.

 

מדוע כלבים מסוימים מושכים את הרצועה?

כלבים מושכים את הרצועה בכל פעם שהם מנסים לרחרח או לאכול משהו שמצאו בטיול, כאשר הם פוגשים כלב אחר או כשהם רוצים להגיע למקום מסוים והבעלים שלהם מסרב. ברגע שמרסנים אותם, הם מושכים את הרצועה.

כאשר אתם מטיילים עם הכלב והוא מושך את הרצועה, מומלץ לעצור את ההליכה ולהורות לכלב לשבת. כלומר, הטיול לא נמשך ברגע שהוא מושך את הרצועה. על אף זאת, ישנם כלבים שימשיכו למשוך את הרצועה ויצטרכו למידה מסיבית יותר.

 

קולר שרשרת לכלב מפסיק את המשיכות

ללא צעקות או חיזוקים שליליים קולר שרשרת יכול לעזור לכלב ללמוד שלא מושכים את הרצועה, אלא שאתם בעלי השליטה ומכוונים לאן ללכת. לא מדובר בהפעלת כוח אלא בהכוונה שתגן על הכלב שלכם מפני הכנסת חפצים מסוכנים לפיו או ריצה פתאומית לכביש.

הסיבה לרצועה היא מכיוון שהחוק אינו מאפשר לכלב להלך לא קשור. הוא יכול לרוץ ולקפוץ על עוברי אורח ולסכן ילדים במיוחד אם התנועות שלו פתאומיות. אם מדובר בכלב מגזע גדול או גזע תוקפני, תזדקקו לקולר שרשרת כדי לרסן אותו.

כאשר הכלב אנרגטי והמשיכות ברצועה הן כי הוא פשוט רוצה לרוץ ולשחק, מומלץ לקחת אותו לפארק הכלבים השכונתי ושם לשחרר אותו מהרצועה ולתת לו לשחק עם כלבים אחרים, כל עוד הוא אינו מהווה סכנה.

 

באיזה אופן מומלץ להשתמש בקולר שרשרת?

ישנם כלבים שמושכים את הרצועה בחוזקה וגוררים את המטיילים איתם, דבר שעלול לגרום לנפילתם ופציעתם במיוחד אם אלו ילדי המשפחה הצעירים שמוציאים את הכלבים לטיול. קולר שרשרת מסמן למעשה לכלבים לעצור כאשר הם מושכים את הרצועה וכך נמנעת הנפילה.

ישנם קולרי שרשרת עם דוקרנים שמסמנים בצביטה קטנה וקולרי חנק שמתהדקים סביב הצוואר. למרות שזה נשמע אכזרי למדי אם מתפעלים את הקולרים נכון מגיעים לתוצאות טובות ומונעים מהכלבים פציעה.

 

מה כדאי לעשות במקרה של פציעה?

ההמלצה היא להתייעץ עם מאלף כלבים מקצועי או עם החנות. ראשית, בדקו שאכן הכלב הספציפי שלכם צריך קולר שרשרת ולא קולר אחר. במידה ויש לו בעיות אורטופדיות או בעיות בריאותיות אחרות, במידה והוא גור או מאוד מבוגר, בחרו בקולר אחר.

בהנחה שמדובר בכלב גדול ובריא תצטרכו ללמוד לשלוט בקולר ברמת ההידוק הנכונה. השיטה היא למשוך בצורה עדינה את הרצועה מבלי להזיק לכלב. כמו כן, אין לקשור את הכלב לרצועה המחוברת לקולר זה, אלא רק בזמן הטיול בחוץ.

 

קולר שרשרת לשיפור התנהגות הכלב

בנוסף לשליטה של בעלי הכלב במשיכות הרצועה, ניתן באמצעות קולר שרשרת לתקן התנהגות לא רצויה של הכלב. למשל, אם הכלב רגיל בכל פעם שעוברת מכונית לרוץ אחריה ולמשוך אתכם תצטרכו לתקן התנהגות זו כי היא מסכנת אתכם.

ישנם כלבים שמאוד שמחים לפגוש עוברי אורח והם פשוט קופצים עליהם משמחה. התנהגות כזו אינה משמחת לא את עוברי האורח ולא אתכם. לפיכך, גם התנהגות זו ניתנת לתיקון באמצעות קולר שרשרת.

 

שימוש בקולר שרשרת בזמן האילוף המקצועי

מאלפי כלבים מקצועיים מהארץ ומהעולם משתמשים בעזרים כמו: רתמה, קולר, רצועה וחטיפי אילוף. את העזרים הם מתאימים לסוג הכלב, לגזעו ולגילו. כאשר מביאים כלב למאלף מקצועי מספרים לו על ההתנהגות של הכלב בתקווה שהמאלף ישנה אותה.

על פי שיקול המאלף בזמן האילוף הוא משתמש בקולר שרשרת במקרים בהם לא ניתן לשלוט על הכלב בצורה אחרת ולרוב ינסה שיטות אחרות לפני השימוש בקולר זה. בכל מקרה המאלף יכול ללמד אתכם כיצד להשתמש בקולר שרשרת בצורה עדינה.

במידה ותרצו שמאלף הכלבים יסייע לכם לתקן את ההתנהגות של הכלב, בפרט שמדובר על משיכות רצועה, תצטרכו להחליט איזו שיטת אילוף מתאימה לכם וכך יהיה לכם קל יותר לבחור מאלף.

 

שיטות אילוף כלב חיוביות ללא כפייה

בין אם המאלף משתמש בשיטה הקלאסית באמצעות חיזוקים חיוביים וללא כפייה ובין אם הוא משתמש באביזרים הנראים לכם אכזריים כמו קולר דוקרנים או חנק, תצטרכו להבין שמדובר באדם מקצועי שלא יכאיב לכלב שלכם כי הוא יודע להשתמש בעזרים הללו.

כלומר, ברגע שמדובר על שימוש עדין בקולר שרשרת מכל סוג כחלק מאילוף של חיזוקים חיוביים, הכלב יתקן את ההתנהגות בקלות ובמהירות רבה יותר מאשר רק באמצעות חיזוקים חיוביים שלוקחים הרבה זמן, אנרגיות וסבלנות.

לסיכום, ברגע שסוג האילוף המקצועי או האילוף שלכם נעשה בשילוב של קולר שרשרת עם שיטות חיוביות נוספות, אין מניעה להשתמש בו. לייעוץ פנו לחנות.

להזמנה חייגו :