קולר לכלב נגד נביחות

קולר לכלב נגד נביחות – מדוע הוא יעיל? קרה לכם שקיבלתם תלונות בלתי פוסקות מהשכנים על נביחות הכלב בשעות לא קונבנציונאליות? האם השכנים מאיימים בפנייה לשירותי הפיקוח הווטרינרי של העירייה? מדוע הכלבים נובחים בלי הפסקה וכיצד תוכלו למנוע זאת? קולר לכלב נגד נביחות יעניק לכם את הפתרון האידיאלי. המאמר יעסוק ביעילות שלו ובאפשרות החיובית להפסקת הנביחות הבלתי פוסקות של הכלב שלכם.

Products not found

 

מדוע ישנם כלבים שלא מפסיקים לנבוח?

נביחות של כלבים הם הדרך לתקשר ולהעביר מסר שיכול להשתמע מסיבות שונות. כאשר כלב נובח הוא מסמן על כך שהוא רעב, משועמם, רוצה לעשות את צרכיו, לטייל או לקבל תשומת לב. נביחות גם יכולות להעיד על כך שהכלב שמח.

יחד עם זאת ישנם כלבים הנובחים כשהם נמצאים בלחץ או מפחדים מרעשים, רגישים להמולה, שומעים כלבים אחרים מהשכונה ומתקשרים איתם או נמצאים לבד בבית, מתוסכלים ומחכים לבעליהם שימלאו את צרכיהם.

לא משנה מהי הסיבה לנביחות שלעיתים הן מוגזמות, תצטרכו לשלוט בהן אם אתם רוצים לשמור על יחסים טובים עם השכנים ולשמור על אווירה רגועה יותר בבית. חשוב גם לדעת, שישנם גזעים הנובחים יותר מגזעים אחרים ולכן תוכלו למנוע זאת מראש.

 

כלבים עם צרכים מיוחדים הנובחים בתדירות

כמו שישנם כלבים הרודפים אחר מכוניות או חתולים או כלבים הנובחים כדי לסמן טריטוריה, ישנם כלבים הנובחים כתוצאה מתסכול הנובע מבעיות בריאותיות ולא רק מצורך פיזי או חברתי. למשל כלבים חרשים נובחים יותר מכלבים אחרים כי הם לא שומעים את עצמם.

בכל מקרה שמירה על החוקים היא חשובה וחלק ממנה קשורה לנביחות. כמו שמחנכים את הכלב לא לעשות את צרכיו בבית ולא לאכול חפצים וריהוט, כך צריך לשמור שהכלב לא ינבח במיוחד כשזה הופך למטרד.

 

מהו הגבול של נביחות הכלב אתו מתמודדים?

מכיוון שישנם כלבים שנובחים יותר וכאלו הנובחים פחות אין גבול שאומר מתי לעצור אותם. בעלי כלבים מסוימים לא יהיו מוטרדים אם הכלב ינבח 3 שעות ואחרים שסבלנותם תפקע לאחר 5 דקות. לפיכך לא מדובר על ממוצע של נביחות.

כאמור, הנביחות מעידות על צורך מסוים או חשש והיא הופכת למטרידה כשהיא קורה בשעות לא קונבנציונאליות או בכל פעם שמגיעים הביתה אורחים. אז כבר לא ניתן להימנע מטיפול התנהגותי להפסקת הנביחות.

 

דרכים להרגיע ולהפסיק את נביחות הכלב

כאשר אתם נמצאים בבית והכלב שלכם נובח יש לקרוא לו, להורות לו לשבת, ללטף אותו ורק לאחר שמפסיק לנבוח לתת לו את מבוקשו אם מדובר על מזון, מים או יציאה החוצה. אם מייד תספקו את צרכיו, הכלב יבין שהנביחות עוזרות כדי לקבל סיפוק מיידי.

דרך נוספת היא לצ'פר את הכלב במילות עידוד וחטיף כשהוא מפסיק לנבוח. במידה ומדובר על כלב אחר, אדם או חפץ הגורם לנביחות, התרחקו מהמקום ותגמלו אותו כשהוא מפסיק לנבוח.

יצירת קשר עין עם הכלב, הושבתו והתגמול יכולים לסייע אך אינם מבטיחים את השינוי המיוחל. גם הצעות כמו השארת טלוויזיה דולקת בבית כשהכלב לבד או השמעת מוסיקה יכולים להסב את תשומת ליבו של הכלב באופן זמני, אך לא לאורך זמן.

 

איסור על שימוש בתרופות להפסקת נביחות

על פי החוק חל איסור לעשות שימוש בפעולות כירורגיות או תרופות מטשטשות על מנת להפסיק את נביחותיו של הכלב. תרופות מטשטשות הן פתרון לא אתי.

יחד עם זאת, ניתן להשתמש במלטונין שהוא הורמון המסייע לוויסות שעות השינה של הכלב במידה ויש לו בעיה רפואית. ישנם אף כלבים חרדתיים שמקבלים תרופות הרגעה טבעיות וכך נובחים פחות כאשר הם נמצאים בלחץ.

 

קולר לכלב נגד נביחות – הדרך היעילה ביותר

לאחר ניסיונות של אילוף שאינן צולחות לאורך זמן, תלונות של השכנים ואיבוד שליטה, הדרך היחידה היא או להוציא הרבה כסף על מאלף מקצועי או לרכוש קולר נגד נביחות.

עם כל הרצון הטוב, העקביות, ההתמדה והפידבק שאתם נותנים, תוכלו להשיג תוצאות טובות ומהירות באמצעות קולר נגד נביחות. מדובר על קולר הפועל באמצעות שלט רחוק עם חיישן המזהה את תנודות מיתרי הקול של הכלב.

 

הדרגות בשלט

כאשר הכלב נובח לוחצים על אחת מבין 10 או 18 הדרגות בשלט (בהתאם לסוג המכשיר), נשלח רטט חשמל סטטי עדין העוצר את הכלב ומלמד אותו להפסיק לנבוח. מדובר על זרם של 80 שניות המותאם לעוצמת הנביחה ומפסיק אותה לאחר 30 שניות.

ניתן להטעין את סוללת המכשיר ואין צורך לדאוג שייפגע מגשם או רטיבות אחרת כי הוא עמיד למים. המכשיר המומלץ ביותר הוא של חברת פטסייף האמריקאית שהקולרים שלה מותאמים למשקל הכלב ועברו את כל בדיקות התקנים המחמירים הבינלאומיים.

לסיכום, מי שמאמץ כלב צריך לדעת שלא מספיק רק לדאוג לאלמנטים בסיסיים כמו מזון ויציאה לטיול 3 פעמים ביום. כשם שיש לתת לכלב טיפול בסיסי ולהעניק לו חום ואהבה, כך גם יש לחנך אותו. לייעוץ נוסף פנו לחנות.

להזמנה חייגו :