קולר לחתול נגד פרעושים

קולר לחתול נגד פרעושים הוא אחת הדרכים למנוע מהחתול שלכם להיעקץ על ידם ולחלות במחלות, אך האם הוא יעיל? בימי הקיץ החמים הפרעושים מחפשים מקום יבש ונעים על מנת להקים בתי גידול וזהו הזמן הטוב ביותר בשבילם בו הם תוקפים את החתולים, למרות שגם לאורך השנה הם מגיעים. הפרעושים עוקצים וגורמים לגירודים ופצעים. כאשר חתולים מפתחים אלרגיות הסיכוי הוא שמדובר על עקיצת פרעושים. 

 

מהם הסימנים לכך שהחתול נעקץ מפרעושים?

לא קל לגלות עקיצות של פרעושים בחתול אך ניתן להבחין בסימנים שונים. אם החתול מתגרד ולועס את העור בכפות הרגליים, בגב או בישבן, נושך את הרגליים ומופיעות לו בליטות סביב הצוואר או בסמוך לזנב, סביר להניח שהוא נעקץ על ידי פרעושים.

גם אם מדובר על חתול שאינו יוצא מהבית ואין סיכוי שהוא נדבק בפרעושים, היכולת שלהם לנתר מבחוץ ולהיצמד לפרווה של החתול היא סבירה במיוחד בחודשי הקיץ, כמו גם התמקמות שלהם על השטיחים, הספות וכד'.

 

הפעולה של קולר לחתול נגד פרעושים

כדי למנוע עקיצות של פרעושים רבים מבעלי החתולים נעזרים בקולר נגד פרעושים המשחרר חומרים שקוטלים אותם. חשוב לבחון את הקולרים השונים של היצרנים מכיוון שחלקם מפרישים חומרים רעילים שאינם בטוחים לחתול.

חומרים רעילים נספגים בעור של החתול ויכולים להזיק לו. בניגוד לכך, ישנם קולרים המפרישים תמציות צמחים טבעיות ושמנים כמו לבנדר המונעים את ההתפתחות של ביצי הפרעושים ויכולים בהחלט לסייע.

 

האם קולר נגד פרעושים הוא מוצר יעיל?

הדעות לגבי יעילות של קולר נגד פרעושים הן חלוקות. חלק מהמומחים טוענים שמכיוון שהקולר מותקן מסביב לצווארו של החתול הוא מקל ומונע פרעושים רק בחלק העליון של גופו ולא בחלק התחתון או האחורי.

טענה נוספת מתייחסת לכך שהקולר נגד פרעושים אינו קוטל את הפרעושים הבוגרים אלא רק דוחה אותם ויש לצרף לתהליך גם אמפולות או טיפות הקוטלות את הפרעושים. מצד שני, כאשר מדובר על מניעה כל המומחים מסכימים שהקולר הוא מוצר יעיל.

החומרים הטבעיים שנספגים בגוף של החתול דוחים את החדירה של הפרעושים שאינם אוהבים סביבה לחה וריחנית מדי. למרות זאת, כשמדובר בביטחון של החתול שלכם ניתן להשתמש בנוסף לקולר בתרסיסים שונים שיגבירו את היעילות כדי למנוע פרעושים.

 

קולרים נגד פרעושים לחתולים המומלצים לשימוש

כפי שנאמר הקולר האידאלי ביותר נגד פרעושים הוא קולר מחומרים טבעיים המבוסס על צמחים ושמנים המופקים מהם כמו גרניול. לדוגמה ביו ליין קולר אינו מכיל חומרי הדברה מסוכנים ועמיד לתקופה של 3 חודשים.

גם קולר נגד פרעושים של סרסטו יעיל מאוד נגד פרעושים ועמיד לתקופה של עד 8 חודשים. ביחד עם זאת, לעיתים יש צורך להשתמש גם באמפולות כאשר גרים באזורים עם הרבה פרעושים כמו באזור כפרי, מדברי או בסמוך ליערות וחורשות.

 

בחירת קולר נגד פרעושים ליעילות מרבית

על מנת להתאים את הקולר נגד פרעושים בצורה אופטימלית לחתול צריך לבחור את המידה הנכונה. הקולר צריך להיות נוח לחתול ולא רופף או הדוק. לפיכך יש לבדוק את אורך הקולר המצוין על האריזה. בנוסף חשוב לבחור בקולר גמיש וכמובן טבעי וידידותי לחתול.

 

טיפול במחלות הנגרמות מעקיצת פרעושים בחתול

עקיצות של פרעושים גורמות לאלרגיות ומחלות אצל חתולים שהנפוצה מבניהן היא תולעים במעיים. מכיוון שהחתול מתגרד ומלקק את עורו הוא עלול לבלוע פרעושים שגורמים לתופעה. חשוב לציין שהליקוק גורם גם להיצמדות של שיערות ללשון.

החתול בולע את השערות וכך נוצרים בקיבה שלו גם כדורי שיער שגורמים לחסימת מעיים בנוסף לתולעים שנוצרו עקב בליעת פרעושים. נשמע סיוט? לפיכך אל תהססו לעשות שימוש בקולר נגד פרעושים ולמנוע זאת.

 

שמירה על סביבת מחיה נקיה ומחוטאת

על מנת למנוע פרעושים בבית חשוב מאוד להקפיד על סביבה נקיה. שאיבת הספות והשטיחים, או אי שימוש בשטיחים כשיש חתול בבית. ניקוי פינות נסתרות, החלפת חול בארגז החול של החתול בצורה סדירה ושטיפת הרצפה בקביעות יסייעו לכם בכך.

הדברת הבית אחת לשנה לקראת הקיץ תמנע לא רק כניסה של חרקים ונמלים. אפשר לבקש מהמדביר להשתמש בחומרים ידידותיים הקוטלים פרעושים או מונעים מהם להגיע וכך לפחות לדעת שהבית שלכם מוגן מהמכה.

אם יש לכם חצר בבית חשוב שתחטאו גם אותה, נקו ואספו את העלים היבשים והגזם, דאגו לכסח את הדשא במועד ולגזום צמחייה מיותרת.

גם ניקיונו של החתול חשוב לא פחות בין אם מדובר על סירוק קבוע של פרוותו במסרק צפוף, תספורת ורחצה למרות שהחתולים נוהגים לנקות היטב את עצמם.

 

אף אחד לא רוצה פרעושים בבית

לסיכום, הפרעושים הם טפילים מוצצי דם הניזונים ממנו לפחות פעם ביום. הם מטילים ביצים ומקימים בתי גידול לתפארה. יתרה מכך, הם גם נטפלים לבני האדם וגורמים להם למחלות ולגירודים בדיוק כמו שאר היונקים.

לא רוצים פרעושים בבית? מנעו זאת באמצעות קולר. למידע נוסף צרו קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :