קולר טבעי נגד פרעושים לחתול

קולר טבעי נגד פרעושים לחתול מגן עליו מפני מחלות ואלרגיות שניתן לפתח מהמגע עם פרעושים. הפרעושים הם טפילים שאוהבים יונקים וניזונים מדמם. הבחירה שלהם ביונקים היא קפדנית כי הם אוהבים להיצמד בעיקר לחתולים ולכלבים שהן חיות בית ולא לחיות בר שחיות בתנאים יבשים מדי לפרעושים. בעקיצות שלהם הם מפרישים רוק שגורם לחיות המחמד לפתח אלרגיות, פריחות ומחלות וגם להעביר אותן לבני האדם.

 

כיצד הפרעושים מגיעים אל חתולי הבית?

פרעושים אינם חרקים מעופפים אלא ידועים ביכולת המעולה שלהם לנתר. כאשר הם רעבים הם ינתרו על יונקים וימצצו את דמם. פרעושים בוגרים שאינם מוצצים דם לא יוכלו להתרבות. מאחר שהפרעושים חייבים לאכול ארוחת דם לפחות פעם ביום הם נטפלים לפונדקאים.

מבנה הגוף שלהם יכול לחדור בקלות דרך הפרווה של הכלב או החתול ושם הם מוצאים את ביתם ומתרבים. הביצים שלהם נושרות מהפרווה כי הן אינן דביקות ונולדים פרעושים חדשים במקום בו רובץ החתול ועל אזורים אחרים ולחים בבית שטובים לזחלים הצעירים.

בניגוד לכך, הפרווה של החתול היא מקום חמים ואידיאלי לפרעושים הבוגרים כמו גם פרוותו של הכלב, החמוס, הארנבת ויונקים נוספים. אין תקופה העדיפה על הפרעושים. הם ישהו בבתים חמים ואומנם יתפסו תרדמת בחורף אך עדיין יגורו אצלכם בבית או על החתול.

גם אם אתם מקפידים על ניקיונם של החתולים, הם יכולים לפגוש בבעלי חיים אחרים ולהידבק בפרעושים מאחר והביצים נושרות משערותיהם לחתולים שלכם.

 

הצרות שגורמים הפרעושים לחתולים ולבני האדם

מכיוון שעקיצות פרעושים גורמות לאלרגיות ומחלות עור מדובר על סיוט כיוון שהגירודים עזים גם אצל החתולים וגם אצל בני האדם. הפרעושים עלולים להביא למחלות כמו תולעי מעיים, לטיפוס בהרות ואפילו לדבר במקרים קיצוניים.

החתול עצמו עלול לסבול גם מאנמיה עקב חוסר דם וגורי החתולים שנדבקים עלולים אף למות מהעקיצות. כאשר החתול מתגרד הוא גם מלקק את עצמו מה שיכול להוביל להדבקות של השערות ללשון ולכדורים הנכנסים ישירות לקיבתו וגורמים לחסימת מעיים.

בנוסף, השערות של החתול נושרות ויופיעו קרחות על גופו. הגירודים, קרישי הדם והקרחות הן הסימן לכך שהחתול נדבק בפרעושים ולכן יש לבדוק אותו ולטפל מייד בתופעה. הזיהוי של הפרעושים קשה כי מדובר בחרקים מאוד קטנים.

 

קולר טבעי נגד פרעושים לחתול לטיפול ומניעה

לגירודים של החתול עקב העקיצות יתלוו לעיתים גם חוסר תיאבון, עצבנות, תוקפנות וחוסר מנוחה לכן חשוב לטפל ולמנוע אותם באמצעות קולר נגד פרעושים ולהחליפו לאחר 1-6 חודשים בהתאם להוראות היצרן.

מדובר על קולר המפריש תמציות צמחיות טבעיות ושמנים אתרים שהפרעושים לא אוהבים אשר ידידותיים לחתול ולא מזיקים לו או לבני האדם הסובבים אותו. ישנם קולרים המיועדים רק נגד קרציות ולכן יש לבחור את אלו שגם יעילים נגד פרעושים.

החומרים המופרשים מקולר טבעי נגד פרעושים

בין אם מדובר על קולר נגד פרעושים המכיל תמציות לימון ואקליפטוס ובין אם שמן גרניול ולבנדר, אלו חומרים טבעיים המגיעים מהצומח ולכן לא יזיקו לחתול שלכם או ירעילו אותו. זו גם הסיבה שישנם קולרים כאלו המותאמים אף לגורי חתולים מגיל חודש ולחתולים קשישים.

לפיכך, חשוב מאוד להקפיד ולרכוש קולר טבעי ולא כזה המפריש חומרים כימיים ומזיק לחתול או מטפל רק באזור הראש והצוואר או מחסל רק פרעושים בוגרים ולא את הביצים שלהם. מומלץ לבחור בחברה אמינה שהקולר שלה איכותי ומביא לתוצאות אופטימליות.

 

האם ניתן למנוע פרעושים בדרכים נוספות?

ישנם מוצרים נוספים המטפלים ומונעים פרעושים כמו ספריי או טבליות נגד פרעושים. הטבליות משבשות את הטלת הביצים ופוגמות בהן ולכן הפרעושים מפסיקים להתרבות. ביחד עם זאת, ישנם חתולים שיכולים לפתח רגישות לחומרים שמכילות הטבליות.

הדרך היעילה ביותר למנוע פרעושים היא לשמור על ניקיון ואוורור של הבית ובעיקר במקומות בהם רובץ החתול. מומלץ להימנע משטיחים בבית כי הם חביבים על הפרעושים. בנוסף, מומלץ להשאיר את החתול בבית על מנת שלא יידבק בחוץ.

הקפידו על סירוק שערות החתול עם מסרק צפוף ועל ביקור קבוע במספרת בעלי החיים. חשוב לדעת שגם אם תנקו היטב את החתול זה לא ימנע הידבקות בשנית כל עוד וסביבת החתול אינה נקייה עם חומרי חיטוי והדברה.

 

היעילות של הקולר לעומת מוצרים אחרים

קולר נגד פרעושים הוא המוצר היעיל ביותר מבין כל התכשירים השונים למניעת פרעושים ולעיתים ניתן ביחד עם אמפולות נגד פרעושים. לטיפול בפרעושים ניתן להשתמש באבקות שונות, טיפות, תכשירים ואף זריקות כל עוד החתול אינו רגיש אליהן.

היעילות של הקולר נגד פרעושים הוא בשל החומרים הטבעיים שלא תמיד קיימים במוצרים אחרים. גם לגבי הריסוס באזור המחיה של החתול יש להשתמש בחומרים טבעיים שאינם מזיקים לו, לבני הבית ובעיקר לילדים ולכן חשוב להיוועץ עם המדביר או הווטרינר.

על מנת לבחור בקולר טבעי נגד פרעושים איכותי ופעיל לזמן ארוך צרו קשר עם החנות שלנו.

להזמנה חייגו :