מתקנים לחתולים – הסוגים השונים

מתקנים לחתולים הם אביזרים פרקטיים לחתול ולבעליו המקלים על המטרה לשמה הם קיימים. ניתן למצוא בחנויות החיות מתקני גירוד, מתקני האכלה, מתקני נשיאה, מתקני שירותים ומתקני חול לחתולים. בכל תקופה יש טרנד אחר שמשתכלל ומציע לבעלי החתולים שימוש נוח וקל מבלי לשבור את הראש ולחפש תחליפים אחרים למתקנים. כיום ניתן להשיג ציוד חדשני ויעיל לחתול וליהנות מגידולו. קבלו את המתקנים המובילים לחתולים.

 

מתקנים לחתולים שאוהבים להתגרד ולשחק בו זמנית

מתקן גירוד לחתול הוא פטנט שנועד למנוע גירוד של קירות ורהיטים בבית וטיפוס על כל פינה וארון. כאשר מגדלים חתול חשוב לתת לו מרחב ולהכין לו סביבה שתענה על הצרכים הבסיסיים שלו שחלק מהם אלו השחזת ציפורניים וטיפוס.

בטבע החתולים מטפסים על עצים וגגות ומביטים על הנוף על מנת לבחון מה יאכלו וגם מתוך יצר הסקרנות הטבוע בהם. בבית הם יכולים לטפס על אדן החלון, על מדפים, ארונות ופינות אפלות ולדלג ממקום למקום.

על מנת שלחתול יהיה נוח ומקום משלו לטפס עליו ישנם מתקני טיפוס המשולבים עם מתקני גירוד. החתול הביתי אוהב לשמור על ציפורניים חדות, תכונה שירש מאבותיו הציידים ולכן מספקים לו צורך זה.

 

אילו סוגים ושילובים של מתקני גירוד קיימים?

מתקני גירוד לחתול עשויים מחומרי גלם שונים. ישנם מתקנים מקרטון שעמידים לזמן קצר, מתקני גירוד מעץ, פלסטיק, עם ריפודי ספוג או ללא ריפוד ועוד. ישנם מתקני גירוד המשלבים גם אזורי רביצה ומנוחה, משחקים וצעצועים או עמודי טיפוס בשביל הספורט.

חלק ממתקני הגירוד מותאמים למספר חתולים. הם מאפשרים פריקת מתח ויצרים, גירוד ומשחק בתנוחות שונות, מעבר על מדפים בגבהים שונים והם מגיעים בעיצובים וצבעים שניתן להתאים לעיצוב החלל בבית.

 

מתקני האכלה לחתולים כדי לשמור על הכמות

כל אדם המגדל חתולים יכול להגיש להם את האוכל בתוך קערה ממתכת או מפלסטיק פעמיים שלוש ביום בכמות הרצויה. ביחד עם זאת, מתקן האכלה אוטומטי מאפשר לכם להאכיל את החתול גם כשאתם מחוץ לבית.

מדובר על מתקן אוטומטי ששולט בכמויות באופן מדוד ומחלק את המזון למנות על פי הצורך. למשל, 30 גרם בכל מנת אוכל בחלוקה של 3 ארוחות. כך החתול שלכם יכול לאכול בדיוק את מה שהוא צריך בזמן ולא צריך לדאוג שמישהו יגיע הביתה ויאכיל אותו.

האוכל היבש אותו מכניסים למיכל האגירה של המתקן שומר על טריות המזון שמאוד חשובה לחתולים. מכיוון שחתול הוא בעל חיים בררן הוא לא ייגע באוכל שנשאר בקערה מכיוון שהוא מאבד את חומרי הריח המתנדפים באוויר ואינו מספיק טרי בשביל החתול.

בנוסף ישנם מתקני האכלה המיועדים לחתולים גרגרנים שרוצים ללמד לאכול לאט. מדובר על מתקן בו החתול צריך להתאמץ כדי להוציא את המזון היבש במינון. המתקן מאוד פרקטי כי הוא מכיל גם מקום להגשת מזון רטוב וגם מקום אחסון למזון היבש.

 

מתקן ארגז חול לחתול לעשיית הצרכים

חתול הוא בעל החיים הנקי ביותר ששומר על היגיינה אישית וצריך להטיל את צרכיו במקום משלו. לא מדובר בכלב שמאותת לנו כל פעם שצריך לצאת החוצה. החתול צריך פרטיות ומצע מתאים ולכן ארגז חול משמש אותו כשירותים.

כבר בגיל צעיר ניתן לחנך את החתול לעשות צרכים בארגז החול באמצעות הנחתו בארגז וגירוד של רגליו הקדמיות בחול. יש לחזור על הפעולה לאחר הארוחות, השינה או במידה והוא חסר מנוחה. לאט לאט הוא יבין שזהו המקום הנכון ויש לתגמל אותו על כך.

ארגז חול המשמש כשירותים יכול להיות סגור או פתוח. כאשר החתול עושה את צרכיו עף חול מסביב ולכן עדיף לבחור במתקן סגור. כמו כן, הארגז הסגור מעניק פרטיות ומונע נדיפת ריחות רעים החוצה.

 

מתקן שירותים משוכלל עם פילטר פחם

כיום ניתן לרכוש שירותים פינתיים או בעלי פתח מלמעלה שמונעים את פיזור החול. החתול נכנס אליהם מלמעלה ולא מקדימה ולכן הם יעילים יותר. מבין הסוגים השונים ישנם אף שירותים עם פילטר פחם שמחליפים מדי פעם והוא מונע ריחות לא נעימים.

מתקן שירותים לחתול צריך להעניק לו בטחון ולהיות מותאם למידותיו. בנוסף, הוא צריך להיות קל לניקוי מהיר ויעיל. בין אם בוחרים בארגז חול ובין אם בשירותים סגורים יש לבחור בחול איכותי ולהקפיד להחליף אותו במועד המתאים.

 

מתקן נשיאה לחתול לנסיעות ארוכות וקצרות

נסיעות ברכב לווטרינר, לפנסיון החתולים ולכל מטרה אחרת מחייבות הגנה עליכם ועל החתול. בזמן הנסיעה החתול יכול להיכנס ללחץ ולהיות תוקפני. הוא גם עלול להיפגע מעצירה פתאומית של המכונית או חלילה מתאונה.

בנוסף, חתול שאינו מוגן ברכב משוטט ועלול לגרום להסחת הדעת של הנהג. לפיכך מומלץ לרכוש מתקן נשיאה איכותי ועמיד שישמש אתכם לאורך שנים. מתקן כזה גם יהיה יעיל במידה ותרצו לטוס ולקחת את החתול איתכם.

לסיכום, ישנם מתקנים מגוונים לחתולים שמעניקים פתרונות יעילים. לייעוץ נוסף צרו קשר עם החנות.

מעוניינים לגלות עולם שלם של מוצרים לחתולים? עברו לעמוד ציוד לחתולים והתרשמו מהמגוון הענק של צ'או צ'או.

להזמנה חייגו :