מתקן גירוד ענק לחתול – מה צריך לדעת עליו?

מתקן גירוד ענק לחתול הוא מתקן המכיל תחנות מאתגרות ומספק קומות המשלבות משטחי גירוד, משטחי רביצה, מכשירי טיפוס, מנהרה, ערסל ופינוקים נוספים. זהו מתקן שיכול להתאים למספר חתולים או לחתול אנרגטי שצריך הרבה מרחב תנועה. בנוסף, אם הבית שלכם גדול ויש בו מספיק מקום, מתקן גירוד ענק יהיה גן עדן לחתול שיוכל להעסיק את עצמו ולפרוק מתחים. המאמר יסביר כיצד.

 

ההבדל בין מתקן גירוד ענק למתקן קטן

מתקן גירוד ענק הוא הדבר המושלם לאנשים הגרים בבתים בהם יש מקום, מרפסת או חצר גדולה. מכיוון שהחתול זקוק למרחב גדול על מנת להתנועע, לטפס ולהעסיק את עצמו, ככל שהמתקן יעמוד בשטח גדול כך לחתול יהיה יותר מרחב.

כאשר קונים מתקן גירוד קטן הוא מתאים יותר לגורי חתולים או לבית שהמרחב בו מצומצם. זה לא אומר שאי אפשר למצוא מתקן גירוד קטן ואיכותי, אך עדיף מלכתחילה לרכוש מתקן גירוד ענק במיוחד אם רוצים שהוא ישמש את החתול עד סוף חייו.

בנוסף, אנשים המגדלים יותר מחתול אחד ימצאו שמתקן גירוד ענק הוא האופציה הטובה ביותר עבור 2 חתולים ויותר שיכולים לגדול ולשחק יחדיו מבלי להשתעמם ולריב על טריטוריה או צעצועים.

 

מתקני גירוד ענקיים, מעוצבים ומאתגרים לחתולים

מתקן גירוד ענק מאתגר יותר ממתקן גירוד קטן. כיום ניתן לרכוש מתקני גירוד אנכיים או מאוזנים גדולים, מתקנים של 2-6 קומות או מגדלים עם מדרגות לולייניות, פתחים בצורות שונות וגדלים שונים, צעצועים תלויים ועוד.

ישנם מתקני גירוד ענקיים שיש בהם אזורים מרופדים בפרווה או בספוג על מנת שלחתול יהיו מרקמים שונים. גם משטחי הגירוד והרביצה עשויים מחומרים שונים ומגיעים בעיצובים מרהיבים כמו: בית, עץ, מגדל מפואר, מגדל עם מרפסת, מדרגות ועוד.

 

יתרונותיו של מתקן גירוד ענק לחתול

מעבר לשימוש של מספר חתולים ומרחב גדול מתקן, הגירוד עונה על הצרכים הטבעיים של החתול. החתול הוא חיית מחמד מפונקת שאוהבת להתגרד בכל רהיט ועל כל מרקם. בנוסף, החתול אוהב לחדד את ציפורניו מכיוון שזהו צורך הטבוע בו.

הגנה על הטריטוריה

עוד מימיו של החתול כחיית בר ההתכוננות לצייד או להגנה על הטריטוריה שלו הייתה נעשית באמצעות ציפורניים חדות אותן הוא היה שולף. זו הסיבה שהחתול שורט שולחנות, כיסאות, דלתות וקירות בבית. משטח הגירוד יהווה תחליף בריא יותר לו ולכם.

כמו כן, מדובר על חיית מחמד סקרנית שאוהבת לחקור את השטח ולגלות דברים חדשים. זו הסיבה שתמיד תראו חתול עומד על אדן החלון ומסתכל על העוברים ושבים. כאשר רוכשים מתקן גירוד ענק ומאתגר החתול יחקור אותו לעילא ולעילא.

מספר רב של קומות

אין ספק שמתקן הגירוד עונה על צרכים בסיסים ואם רוכשים מתקן ענק שיש לו מספר קומות הוא גם יאפשר לחתול למלא צורך נוסף, הלא הוא כושר הטיפוס. בתוך הבית אין עצים עליהם ניתן לטפס ולכן הוא משתמש בספות, בשולחנות וגורם לשריטות ובדים קרועים.

אתם לא רוצים ספות קרועות, קירות מתקלפים, כיסאות שבורים ורהיטים מוכתמים וזו סיבה מספיק טובה לרכוש מתקן גירוד ענק לחתול שיהיה המקום הפרטי שלו, שם יוכל לעשות כרצונו ללא גערות או עונשים.

 

איזה מתקן גירוד ענק מומלץ לחתול שלכם?

אם יש לכם חתול גדול או 2 חתולים מומלץ לרכוש מתקן גירוד מפואר וגבוה של 178 ס"מ גובה שיאתגר את החתול שלכם בטיפוס על 6 קומות, שלבים ומדרגות. מדובר על מתקן גירוד מפנק המסייע לחתול להימנע מגירוד ושריטות של הריהוט בבית.

בנוסף, מתקן מפואר כזה שרוחבו 55 ס"מ ואורכו 60 ס"מ יספק לחתול שלכם מקום לפעילות גופנית שתחזק את השרירים שלו, תשמור על כושרו ובריאותו ותאפשר לו להתמתח כאוות נפשו במקום להתאמן על הספות והמיטות שלכם.

 

מדוע חשוב שהחתול שלכם יעסוק בפעילות גופנית?

חתול עצל עם השמנת יתר יכול ללקות בבעיות בריאותיות כמו: מחלות בדרכי השתן, מחלות לב וכבד, סוכרת, דלקת מפרקים, אסטמה ובעיות במערכת העיכול. ככל שהחתול מתבגר כך הסיכוי גדול יותר שילקה במחלות ובבעיות עור כתוצאה ממשקל עודף.

לא מדובר בכלב שניתן לצאת איתו 3 פעמים ביום לטיול בחוץ כדי להוציא מרץ ולכן חשוב לשים לב שהחתול אינו רובץ כל היום או ישן. אומנם חתולים זקוקים לכ-18 שעות שינה ביממה, אך הם גם צריכים לעסוק בפעילות גופנית שתשפר את מצבם ואיכות החיים שלהם.

חתול בריא יחיה לאורך שנים אם יוציא מספיק אנרגיות בטיפוס, ניתורים ועוד. בעיקר כשמדובר על חתולים מסורסים או חתולות מעוקרות, ההשמנה לא תאחר להגיע אם הם לא יעסקו בפעילות גופנית. גם מבחינה אסתטית חתול שמן הוא חמוד אך פחות יפה ובריא.

 

מתקן גירוד ענק משפר את איכות החיים

אם אתם רוצים למנוע מהחתול שלכם השמנת יתר ולתת לו אפשרות לפעול ולנוע, מתקן גירוד ענק הוא הפתרון המושלם עבורו ועבורכם.

רוצים לפנק את החתול שלכם עם מתקן גירוד ענק? חייגו אלינו עכשיו או השאירו פרטים ונחזור אליכם.

להזמנה חייגו :