מיטה לחתול איגלו

מיטה לחתול איגלו שצורתה ידועה כביתם של האסקימוסים, היא מקום מסתור חשוך ושקט לחתולים שישנו עד כה בתוך מגירה, ארון או מסתור אחר בבית. החתולים ידועים כבעלי חיים עם חושים מפותחים שצריכים את הפינה השקטה שלהם, ללא רעש, אור ובני בית שיעברו הלוך ושוב ויפריעו לשנתם העמוקה.

המאמר יסביר כיצד מיטת איגלו יכולה להוות פינה שקטה ומרגיעת חושים לחתול הרגיש שלכם.

 

5 החושים המפותחים ביותר של חתולים

לחתולים יש חושים מחודדים המאפשרים להם להתמודד עם סכנות, הכרת הסביבה, בחינת האובייקטים השונים או זיהוי הבאים לידי ביטוי בראייה, ריח, שמיעה, טעם ומישוש. בדיוק כמו החיים בטבע הם עוקבים אחר אובייקטים מוכרים יותר או פחות.

חוש השמיעה

מבחינת חוש השמיעה גם כשהחתולים נמצאים במצב של שינה עמוקה הם שומעים כל רחש אפילו יותר מכלבים ובני אדם.

חודש הריח

מבחינת חוש הריח הם מזהים מזון מוסתר ומטילים שתן כדי שחתול אחר יריח ולא יתקרב לטריטוריה שלהם.

חוש המישוש

חוש המישוש שלהם מפותח באזור הפנים וברגליהם הקדמיות ולכן הם מסוגלים לקלוט מהר מאוד שינויים בסביבה, בטמפרטורה ובאוויר. גם השפם שלהם הוא כלי ניווט במקומות צרים לשם הם אוהבים להידחק.

חוש הטעם

חוש הטעם מסייע להם להיות בעלי חיים בררניים במזון, לזהות רעלים ולחוש טעם אפילו שהם שותים מים.

חוש הראייה

חוש הראייה המפותח שלהם מאפשר להם לראות בחדות גם בחושך.

 

הקשר בין החושים לבחירת המיטה של החתול

כאשר יוצאים מנקודת הנחה שהחתול הוא בעל חיים ערני צריך לאפשר לו תנאי שינה נוחים במיוחד כשיודעים שהוא צורך כ-18 שעות שינה ביום. זאת הסיבה שהמציאו את מיטת האיגלו לחתולים.

מיטת האיגלו מספקת לחתולים מקום שקט, אפל, נקי ורך שמסייע להם לישון שינה ערבה על מנת שיתפתחו בצורה הטובה ביותר.

 

המבנה והסוגים של מיטה לחתול איגלו

ישנם שני סוגים עיקריים של מיטת איגלו לחתולים. האחד הוא איגלו סגור עם משטח דק שניתן להסיר ממנו את מבנה האיגלו ולהותיר אותו חשוף בשעת המשחק והשני הוא מיטת איגלו שכל החלק הקדמי שלה פתוח והיא משמשת כקורת גג לחתול.

מיטות האיגלו מרופדות בפרווה או בד בהתאם להעדפותיו של החתול, במילוי רך ועבה או כמשטח דק בהתאם לקשיחות אותה מעדיף החתול. ניתן לשלוף את המשטח ולכבס אותו מכיוון שיש לו עמידות גבוהה למים, לקפל את האיגלו ולהעבירו ממקום למקום.

כאשר מספקים לחתול את תנאי המחיה הרצויים לו הוא יהיה בריא ורגוע יותר הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. לפיכך, חשוב לדאוג לא רק למיטה מתאימה, אלא אף למרחב בו יוכלו לרבוץ לשחק, להתגרד ולאכול.

 

מיטת איגלו שתחמם את החתול שלכם

מעבר לכך שמיטת איגלו משמשת כבית מוגן לחתול היא גם תחמם אותו בימי החורף הקרים ותסייע לו לווסת את טמפרטורת הגוף שלו. מיטה לחתול בעלת משטח שצדו האחד עשוי מפרווה וצדו השני מכותנה תאפשר גם שינה נעימה בימי הקיץ החמים.

 

מיטת איגלו הניתנת לתלייה בכל מקום

בשל העובדה שהחתול הוא בעל חיים שאוהב לטפס לגובה, ניתן לרכוש מיטת איגלו הניתנת לתלייה נוחה ובטוחה בכל מקום בבית, בין אם מדובר על אדן החלון עם מבט אל הרחוב או החצר ובין אם מדובר על הצורך להעביר את החתול לבית אחר או לפנסיון.

מכיוון שהחתול מסוגל לזנק לגובה הגדול פי 5 מהגובה שלו ואף לשרוד בשלמות כאשר הוא קופץ ממקומות גבוהים, מיטת איגלו הניתנת לתלייה תאתגר אותו אף יותר. בנוסף, המרווח הצר שלה יאפשר לחתול לחדד את חושיו ולקבוע אם הוא מסוגל להיכנס דרך הפתח שלה.

 

מיטת איגלו המשמשת גם כמאורה לחתול

מיטת איגלו מאורה מדמה לגמרי מאורה המעניקה לחתולים תחושה של ביטחון וחמימות. גם היא עשויה ממצע רך וניתנת לנשיאה. לחלק מהמיטות הללו יש משטח ישר ורך המהווה את הכניסה לאיגלו וחלקן ניתנות אף לעמידה כדי שהחתולים יטפסו וייכנסו אליהן.

 

מיטות איגלו מעוצבות על פי טעם אישי

מיטות האיגלו ניתנות לבחירה על ידי טעם אישי. ישנן מיטות עגולות, משולשות (בדומה לאוהל), בצורת בית, בצורת עכבר, בצורת פנים של חתול ועיצובים מגוונים אחרים. חשוב לבחור במיטת איגלו שתתאים לעיצוב הבית ולטעמכם האישי.

גם מבחינת הצבעים תנו דגש לצבע האהוב עליכם בין אם הוא ורוד, כחול, אפור או מנומר והתאימו אותו למין החתול ולאופי המיוחד שלו. העיקר שתספקו לו סביבה נוחה ונעימה לשינה ופינה פרטית המיועדת רק לו.

 

חתולים עם 9 נשמות שורדים יותר

המצרים הקדמונים ייחסו לחתול אמונה טפלה של תכונות שטניות הגורמות לו למות ולקום לתחיה 9 פעמים. למרות שמדובר רק באגדה, החתול יכול בהחלט לשרוד לאורך שנים הן בשל התכונות והחושים המחודדים שלו והן בשל כושרו ההישרדותי ותנאי מחיה מתאימים.

לפיכך, אם תרצו שהחתול שלכם יחיה לאורך שנים חשוב שתספקו לו מיטה ותנאים נוחים. לבחירת מיטת האיגלו האידאלית צרו קשר עם צ'או צ'או חנות חיות.

להזמנה חייגו :