מיטה גדולה לחתול

מיטה גדולה לחתול תיעשה כאשר מדובר בחתול גדול האוהב להשתרע, לשחק ולהתגרד. אם החתול שלכם אוהב להשתרע על השטיח או המיטה שלכם והוא בגודל קטן או בינוני, גם אז מיטה גדולה תהיה אופציה טובה לבחירה. המיטות הגדולות מגיעות בעיצובים שונים ומהוות שטח רחב לפעולות שונות אותן החתול אוהב לעשות לקראת השינה.

המאמר יפרט למי מתאימות מיטות גדולות ואילו אלמנטים מרכיבים אותן.

 

מיטה גדולה לחתול שתשדרג לו את החיים

מכל החידושים של מיטות לחתולים, המיטה הפרקטית ביותר היא מיטה גדולה המשלבת מנהרה, אפשרות לתליית משחקים ובעלת אורך של 126 ס"מ. זוהי מיטה שניתן לקפל ולאחסן, מבדי כותנה שהמרקם שלהם רך ונוח.

אפשרות נוספת היא מיטת מזרן עמיד הדוחה נוזלים ושערות, קל לניקוי ובגודל של בין 60-90 ס"מ. זוהי מיטה רכה בעלת שוליים המאפשרת לחתול להשתרע עליה או להתכרבל. ניתן לבחור במיטה אובלית או מרובעת ובריפוד פרוותי בהתאם לצורך.

 

מיטת פלסטיק עם מזרן במידה 2-12

סוג נוסף פרקטי ומושלם לחתולים היא מיטת פלסטיק מעוגלת בעלת שוליים גבוהים עם שוליים נמוכים יותר מקדימה. מדובר על מיטה המונעת החלקה כי היא מעוצבת עם חריצים המונעים זאת ומשמשים גם כפתחי אוורור.

למזרן של המיטה יש מרקם נעים ורך שניתן לכבס בקלות. בנוסף, המזרנים מגיעים במגוון רחב של צבעים ומילוי מרופד ואיכותי.

 

מיטת איגלו פתוחה או סגורה לחתולים גדולים

חתולים רבים אוהבים להסתתר במקומות חשוכים ומוצלים ולכן בחירה של מיטת איגלו היא אידיאלית עבורם. ניתן לבחור במיטת איגלו פרוותית שהצד הקדמי שלה פתוח או במיטת איגלו סגורה שיש לה פתח מקדימה דרכו החתול נכנס למיטה.

 

מיטה גדולה לחתול – כמה חתולים זקוקים למרחב?

מרחב מחייה הוא הדרך הטבעית של החתול לשרוד בטבע. החתול מטפס על עצים, על גגות, צופה מלמעלה על הרחוב והנוף, מחפש מזון בפחי זבל וכד'. ביחד עם זאת החתול הביתי מקבל את הכל מבלי להתאמץ אך גם הוא זקוק לא פחות למרחב מחיה.

במיוחד כאשר מגדלים חתול שאינו נוהג לצאת מחוץ לבית צריך לאפשר לו מרחב תנועה ולעצב את הבית בהתאם בצורה בטוחה ומכילה. מעבר למיטה גדולה צריך לתת לחתול גירויים ותעסוקה כמו מתקני גירוד, מנהרה, מדפים, ערסל ועוד.

ישנן מיטות גדולות המשלבות את כל הגירויים ביחד ומהוות שטח מחיה המספק לחתול כל מה שהוא צריך בצורה מאורגנת ומסודרת. מדובר על מיטות גדולות הכוללות מתקן גירוד, צעצועים תלויים ומזרן לשינה.

 

מה רוב החתולים הביתיים אוהבים במיטה?

חתול הוא בעל חיים הישן קרוב ל-18 שעות ביממה, קצת יותר מהצורך של כלב בשינה. כמו כן, החתול אוהב מאוד ניקיון לאור העובדה שהוא דואג לנקות את עצמו. חוש הראייה שלו מפותח בעיקר בלילה וכמוהו גם חוש הריח והשמיעה.

אלו סיבות טובות לרכוש לחתול מיטה נקייה, רכה ונוחה ולמקם אותה במקום שקט וחשוך על מנת לספק לחתול את הצרכים שלו ושעות השינה הטבעיות. מכיוון שבזמן השינה החתול שומע ולו את הפסיעות הקטנות ביותר, הוא צריך מקום שקט לישון בו.

כאשר מבינים את הצרכים של החתול ומספקים לו תנאים הממלאים צרכים אלו, היחסים איתו יהיו מבוססים על נאמנות ואהבה למרות שהסטיגמה היא שהחתול הוא חיה אגוצנטרית. לפיכך, יש לדאוג לו למקום שינה ולתזונה ראויה.

 

גידול של שני חתולים במיטה אחת

למרות הדעה הרווחת שהחתול הוא בעל חיים טריטוריאלי שצריך את המרחב הפרטי שלו, הוא אוהב חברה של חתולים אחרים ומייצר איתם אינטראקציה וחברותה במיוחד כשהוא גדל איתם מהתחלה באותו הבית.

אם החתול חולק את הבית עם חתול נוסף עוד מהיותו גור ורגיל אליו, בהחלט ניתן לשכן שני חתולים במיטה גדולה ולחסוך בעלויות של שתי מיטות והוצאות נוספות. כשמדובר באימוץ חתול בגיר נוסף, חייבים להפריד כוחות הן במיטות והן בחלל בו החתולים נמצאים.

 

מיטה גדולה ורחבה לחתולה בשלבי הריון

חתולה שאינה מעוקרת נוטה להיות מאוד פורייה ומסוגלת להיות בהריון שלוש פעמים לאורך שנה. ישנן חתולות סיאמיות שמתעברות כבר בגיל 4-5 חודשים וחתולות פרסיות שמתעברות בגיל 7 חודשים.

ההיריון של החתולה נמשך כחודשיים והיא יכולה להמליט בין גור אחד ל-6 גורים בהתאם למצבה הבריאותי ולגילה. חתולה המזדווגת בזמן ההיריון יכולה אף להמליט יותר גורים. כאשר מדובר בחתולים מיוחמים, היללות נשמעות למרחוק והם יותר עצבניים.

 

חשוב לדעת!

חשוב גם לדעת שחתולים לא מסורסים מסמנים את הטריטוריה שלהם בבית באמצעות השתן כמעט על כל אזור או ריהוט, גורמים לריח רע בבית ורבים עם חתולים אחרים.

למרות זאת, אנשים המגדלים חתולה בהריון צריכים לדאוג לה למיטה גדולה שבה היא תשהה בתקופת ההיריון ולאחריה. לאחר ההמלטה החתולה צריכה להניק את גוריה והמיטה הגדולה היא המקום האידיאלי לכך.

 

לסיכום

למיטה גדולה יש חשיבות רבה לנוחות של החתול, החתולה ההריונית או החתולים שגדלים יחדיו.

רוצים לקבל מידע נוסף על מיטות גדולות ובאופן כללי על מוצרים לחיות? צרו אתנו קשר!

להזמנה חייגו :