מזרן לכלב – בשביל הרגלי שינה נכונים!

מזרן לכלב הוא חלק מהציוד ההכרחי לאימוץ כלב. בעבר לא ניתנה תשומת לב רבה לצורך של הכלב לנוח ולישון בצורה נאותה ורבים הסתפקו במזרן ישן ודק או שמיכה מרופטת מסיבות תקציביות ואחרות. כיום בכל הבתים בהם ישנם כלבים, מזרן איכותי הוא הדבר הראשון שרוכשים לכלב בדיוק כמו מזון, כלי אוכל, רצועה ועוד. המאמר יעסוק בחשיבות מזרן לכלב להרגלי השינה שלו.

Products not found

 

מדוע חשוב שהכלב ישן על מזרן?

בשונה מבני אדם שישנים בממוצע 8 שעות ביממה, כלבים מבלים בשינה כפול. במהלך היממה הם ישנים כ-16 שעות גם אם מדובר על כלבים אנרגטיים. מדובר על צורך טבעי במיוחד אצל גורים הישנים אף יותר.

במידה והכלב אינו ישן מספיק זה אף עלול להזיק לו. כשמגדלים כלב צריך לקחת בחשבון שיש מצד אחד לתת לו להוציא מרץ בטיולים מחוץ לבית ומצד שני לאפשר לו לישון בנוחות. כלומר, לארגן לו מזרן נוח המותאם לגודלו, אורכו ורוחבו ולמקם אותו באזור שקט.

 

שעות שינה קבועות לכלב וחינוך להרגלים

במהלך היממה הכלב ישן בשעות קבועות. ככל שלא פוגעים לו בסדר היום הכולל אוכל, שינה וטיולים, הכלב יהיה יותר נינוח, רגוע, מצב רוחו ישתפר והוא יתפתח בצורה תקינה. כבעלי הכלב תפקידכם לשמור על סדר יום קבוע וציוד המאפשר זאת.

גם כשמדובר על חינוך להרגלים, הלינה על מזרן הכרחית מכיוון שהכלב לא יכול לישון על הרצפה, השטיח, הספה או המיטה שלכם. הוא צריך מקום משלו בו יוכל להתכרבל ולהתפנק וכמובן לישון שינה איכותית התואמת לגילו.

 

פרמטרים המשפיעים על השינה של כלבים

ראשית, חשוב לדעת שכלבים קשישים וגורים ישנים יותר מכלבים אחרים. רמת האנרגיה שלהם נמוכה יותר והם חשים עייפות במיוחד לאחר פעילות משחקית או טיולים. שנית, כלבים מגזעים גדולים ישנים יותר מכלבים מגזעים קטנים.

עד כמה שזה יישמע מוזר גם כלבים פחות פעילים ישנים יותר מכלבים פעילים. ביחד עם זאת, שינה מוגזמת עלולה להדאיג ולכן חשוב להיות ערניים לגבי משך השינה של הכלב במיוחד אם מתווספים לכך בעיות תזונתיות או בעיות בריאותיות.

 

שגרה קבועה של המשפחה משפיעה על הכלב

לאורך החיים ישנם שינויים בבית המשבשים את שעות השינה של הכלב. למשל, אדם ששינה את שעות העבודה שלו, יוציא את הכלב בשעות אחרות ממה שהיה מורגל אליהם וכך גם שעות השינה שלו ישתבשו.

גם כשמדובר בכמות המזון והמים, שעות האכילה וכיוצא בזה, הכלב עלול להיות בנסיגה ולישון יתר על המידה או לא מספיק. בין היתר, כלבים הסובלים מתת פעילות של בלוטת התריס, סוכרת או חום עלולים להיות עייפים יותר.

 

חשיבות מזרן לכלב לתנוחת השינה שלו

כמו בני האדם כלבים ישנים בתנוחות שונות. ישנם כלבים השוכבים על גבם, כלבים הישנים על הצד או על הבטן. שינה על הגב מעידה על תחושת ביטחון או הצורך לווסת את טמפרטורת הגוף ולקרר את הבטן. שינה על הצד מרגיעה ומסייעת לקירור הגוף.

הכלב ישן על הבטן?

שינה על הבטן אינה מביאה את הכלב למצב שינה עמוק כיוון ששרירי הגפיים שלו מתוחים. ביחד עם זאת, ישנם כלבים שיכולים לישון עמוק גם כשהגוף שלהם מתוח. לעומת זאת, ההתכרבלות של הכלב מרפה את השרירים ומאפשרת לו שינה עמוקה ונינוחה.

ככל שהמזרן מותאם לתנוחת השינה של הכלב, לגודלו ולגילו, כך הכלב יזכה לשינה ערבה ונינוחה יותר. בין אם מדובר על מזרן רחב עם שוליים לכלבים גדולים או לכלבים הישנים במצב מתוח ובין אם מדובר על מזרן קטן לכלבים שאוהבים להתכרבל, ההתאמה חשובה.

 

כיצד תשמרו על איזון שינה נכון לכלב?

ראשית, יש לפתח שגרה עם לוח זמנים קבוע של האכלה, טיולים ושינה. שנית, עודדו את הכלב להוציא אנרגיה ולשחק. חצי שעה לפחות של פעילות בכל יום, תסייע להרגלי השינה של הכלב. שלישית, יש לדאוג לתזונה מאוזנת ובריאה ולבקר אצל הווטרינר באופן קבוע.

הדבר העיקרי הוא לדאוג לחלל שינה שהכלב ירגיש בו נוח – מקום בטוח ושקט ומזרן איכותי ונוח. כל אלו יסייעו לכם לשמור על איזון בריא ומיטבי של הכלב על מנת שיהיה רגוע יותר ויתפתח כראוי.

 

סוגי המזרנים שתוכלו להתאים לכלב שלכם

כיום יש מבחר מגוון של מיטות ומזרנים לכלבים. ניתן למנות סוגים שונים כמו: מזרן נקניקיה עם שוליים המעניק תחושת ביטחון לכלב, מזרן פרוותי, מזרן עבה, דק, משטח קירור, מזרן דוחה מים וקל לניקוי, מזרן אורטופדי, מזרן מעוצב, מזרן במשטח פלסטיק עם שוליים ועוד.

המזרנים מגיעים בעיצובים שונים אותם ניתן להתאים לבית וכמובן בגדלים שונים המותאמים למשקל, לאורך והרוחב של הכלב. ממידה אקסטרה שמאל ועד למידה אקסטרה לארג' ניתן למצוא מזרנים בכל הצבעים מבדי כותנה נעימים ואף בשילוב של כרית.

אם אתם מתלבטים או זקוקים לייעוץ לגבי בחירת מזרן איכותי לכלב, אתם מוזמנים ליצור קשר עם החנות שלנו ולקבל ייעוץ מקצועי.

להזמנה חייגו :