מזון היפואלרגני לכלבים

כלבים רבים מפתחים אלרגיות שונות הבאות לידי ביטוי בתגובות למזון שאינו מתאים להם ואשר גורם להם לשלשולים, קשיי עיכול, נשירת פרווה חזקה, גירודים ועוד. מדובר על כלבים שצריכים לצרוך מזון היפואלרגני לכלבים ולא את המזון הרגיל, על מנת שלא יסבלו מבעיות אלו ואחרות. כדי למצוא את המזון האולטימטיבי, חשוב לנסות מזונות עם הרכבים שונים עד שמגיעים לתוצאות מקסימליות בהתאם לרגישות הכלב.

 

אילו אלרגיות כלבים מפתחים ממזון לא מתאים?

כ-25% מהכלבים רגישים למזונות מסוימים ומגיבים אליהם לא טוב. חלקם מפתחים אלרגיה קשה וחלקם רק רגישות. ביחד עם זאת, כלבים אלו צריכים להימנע ממרכיבים אליהם הם רגישים ולאכול מזונות שיגרמו להם לחיות טוב ולשפר את מצבם הנפשי והגופני.

כבעלי כלבים מומלץ לגלות רגישות לתגובות של הכלבים. לפיכך, במידה ומופיע אצלם יובש על העור, התקרחות, פריחות, קשקשים, שלשולים או גזים, במיוחד אם לא הופיעו קודם לכן, בוודאי אם משנים את התזונה שלהם לפתע או מסיבות אחרות שאותם יש לבדוק.

 

מזון היפואלרגני לכלבים רגישים משנה חיים

הפתרון האופטימלי לשינוי אורח החיים של כלבים אלרגנים הוא להשתמש במזון היפואלרגני. ישנם מזונות המורכבים מנטו בשר לכלבים הרגישים לגלוטן, מזונות המבוססים על מרכיבים צמחיים ומזונות המבוססים על דגים. יש לבחור את המזון שבעזרתו הכלב יחוש טוב.

 

האם האלרגי תתמתן או תחריף?

מה כדאי מכיוון שלא יודעים אם האלרגיה תחריף או תתמתן, מומלץ לנסות מזונות שונים. המתכון לו הכלב מגיב הכי טוב יוכיח את מידת הרגישות שלו למזון שאכל קודם לכן. כלומר, אם הכלב רגיש לחלבון של עוף והחלפתם לו את המזון לכבש עם אורז והוא מגיב טוב, תדעו בוודאות שהוא רגיש לעוף.

מידת הרגישות של הכלב נקבעת על פי התגובות שלו ולכן חשוב לדעת למה הכלב מגלה רגישות חריפה ולמה לא. ברוב המקרים תחליף כבש או סלומון יהיו מעולים לרגישות מעוף ומדגנים. הבעיה יותר קריטית כאשר הכלב סובל מיותר ממרכיב אחד באוכל.

 

מה מכיל מתכון היפואלרגני?

בשל עובדה זו, מתכון היפואלרגני מכיל מרכיבים שלכלב יש פחות שסיכוי לפתח אליהם אלרגיות כיוון שהם עוברים בישול שונה כדי להפחית את הסיכוי לתגובה אלרגית. מתכונים אלו נמכרים בחנויות המזון ועל האריזות שלהם מצוין "מזון היפואלרגני".

 

מזון היפואלרגני רפואי לכלבים רגישים במיוחד

ייתכן והכלב שלכם ממשיך להגיב בצורה אלרגית גם לאחר שבחרתם באריזה של מתכון היפואלרגני. מה עושים במקרה כזה? הדרך הטובה ביותר היא לרכוש מזון שעבר הידרוליזה ולכן הוא מזון רפואי שנותן דגש לחלבון הבעייתי אותו הוא מפרק ומשנה.

מזון היפואלרגני הוא מזון יקר יותר ממזון רגיל ועל אחת כמה וכמה המזון ההיפואלרגני הרפואי. אך כמו שמטפלים בבני המשפחה, אין ברירה אלא לטפל בכלב. במידה ועדיין האלרגיה מסכנת את הכלב חשוב להיוועץ עם הווטרינר לגבי המזון האידאלי.

 

מבחן המזון אותו תעשו לכלב שלכם

פעמים רבות עולה השאלה איך יכול להיות שהכלב פתאום אלרגי למזון אותו הוא אוכל כבר שנים. אז כן גם לאחר שנים האלרגיה מתפרצת ולא רק כי שיניתם לכלב את המזון. בנוסף, האלרגיה יכולה להגיע מתוספות ביתיות. זו הסיבה לעשות לכלב מבחן מזונות.

מבחן המזון צריך לקחת כשלושה חודשים בהם הכלב אוכל מזון היפואלרגני. התפקיד שלכם הוא לבדוק אם המצב שלו משתפר או לא. לאחר מכן מחזירים את המזון הרגיל. אם האלרגיה חוזרת כפי שהייתה יודעים בוודאות שהמזון הוא הגורם לאלרגיה.

את מבחן המזון עושים רק אחרי שמטפלים באמצעות תרופות בשלשולים או בגירודים. כדי לשלול גורמי אלרגיה אחרים מומלץ גם לא לשנות לכלב את המיטה ולא להוסיף לבית ריהוט ועציצים חדשים או לטייל באזורים חדשים.

 

האם תופעות אלרגיות יכולות להגיע רק מהמזון?

בדרך כלל האלרגיה היא תוצאה של רגישות למזון. ביחד עם זאת ישנן סיבות נוספות הקשורות לעונות מעבר, רהיט מסוג מסוים, עציץ חדש שקונים לבית, בדים מהם מכינים את מיטות הכלבים או חומרים אחרים איתם הכלב בא במגע. לכן חשוב לגלות ערנות לכך.

אלרגיה שאינה מגיעה מהמזון מכונה אלרגיה סביבתית. על מנת להיות בטוחים אם מדובר על אלרגיה סביבתית או על רגישות למזון ולדעת מה המקור המדויק שלה, ניתן כיום לערוך בדיקות דם לכלבים שיספקו לכם את התשובה ויקלו על מציאת פתרונות לאלרגיה.

 

בדיקות דם לכלבים אינן חד משמעיות

קשה לאבחן למה הכלב אלרגי ובדיקות דם הן יקרות ולא תמיד אמינות במאת האחוזים. יתרה מכך, הן אינן נפוצות והווטרינרים ממליצים עליהם רק כאשר התגובה האלרגית חריפה. אצל רוב הכלבים אפשר להשתלט גם על תגובות חריפות באמצעות טיפול תרופתי.

במידה והכלב עובר בדיקות דם ומוצאים את האלרגנים המזיקים לו, ניתן להזריק אותם מתחת לעור שלו כדי שהגוף שלו יפתח פחות רגישות לחומרים. מצד שני הימנעות או שינוי חיצוני יכולים לשפר מאוד את מצב הכלב.

לסיכום, בכל מקרה של תופעה אלרגית מומלץ לתת לכלב אוכל היפואלרגני. צרו קשר עם החנות למידע נוסף.

להזמנה חייגו :