חטיפי אילוף לכלבים

חטיפי אילוף לכלבים הם חלק מהציוד של המאלפים המקצועיים ולכן הם נחשבים לאיכותיים ומתאימים למטרות האילוף. בעלי כלבים שרוצים לחנך ולאלף בעצמם את הכלב שלהם יכולים להשתמש בחטיפים הללו ולראות די מהר את השפעתם על התנהגותו של הכלב. מדובר על חטיפים קטנים, מעט רכים הננגסים בקלות, בטעמים שונים מזינים ובריאים המכילים חלבונים, מינרלים וויטמינים שהכלבים מחכים לקבל אותם בקוצר רוח.

 

לאלף לבד כלב עם חטיפי אילוף לכלבים

אנשים רבים חולמים שהכלב שלהם יקשיב להם בכל פעם שהם נותנים לו הוראות כמו: שב, ארצה, בוא, תן שלום, למקום, רגלי ועוד. גם כחלק מהחינוך להרגלים הרבה פעמים משתמשים בהוראות ומצפים שהכלב יישם אותן.

שיתוף פעולה של הכלב יהיה מונע מפחד או מחיזוקים חיוביים. כלומר, אם כלב נענש כאשר הוא עושה צרכים בבית, ייתכן שיפסיק אם ההרגל הזה ככל שנקפיד להעניש אותו. מצד שני, הוא גם יפחד מאיתנו וזה לא משהו שנרצה שיקרה בדיוק כמו שמחנכים ילדים.

הפתרון היותר ריאלי על מנת שהכלב ישתף איתנו פעולה הוא לעודד את הכלב במגע, ליטוף, מילה טובה וכמובן דרך הקיבה. ברגע שהכלב יודע שיקבל בסוף המשימה חטיף אילוף לכלבים, הוא מבין שייצא לו משהו משתלם מכך במיוחד אם מתמידים.

 

איך לבנות את היחסים עם הכלב ביעילות?

עבודה עם חטיפי אילוף לכלב היא דרך פרקטית לבנות יחסי אמון עם הכלב. זהו אינו שוחד מכיוון שלא נותנים את החטיף מייד בהתחלה על מנת שהכלב יבצע את מה שאומרים לו, אלא מגיעה כפרס מייד לאחר המשימה ולפיכך החטיף מהווה תגמול.

אסור שהכלב יבחין או יריח את החטיף לפני המשימה. יש לפזר מספר חטיפים במקומות שונים בבית ולשים בכיס בעיקר כשיוצאים עם הכלב החוצה. כך, כאשר אתם נותנים לכלב הוראה והוא מבצע החטיף צץ לפתע כצ'ופר שהכלב לא ציפה לו.

את האילוף והחינוך להרגלים רצוי לעשות עוד כשהכלב גור מספר פעמים ביום לכן יש להצטייד בחטיפי אילוף קטנים וזמינים. בנוסף, על מנת שהכלב יבין את הקשר בין מה שעשה לחטיף מומלץ לקום, לומר את שמו ורק אז להגיש לו את החטיף.

 

שילוב הדרגתי של חטיפי אילוף ביום יום

שילוב חטיפי האילוף במשך היום צריך להיות הדרגתי. לא חייבים לחזק כל פעילות של הכלב אלא להתמקד בכל פעם בהתנהגות אחרת עד שהכלב מפנים אותה. ההפנמה של הכלב צריכה להיות גם בבית וגם בסביבה המכילה גירויים אחרים.

אם אתם רוצים שהכלב ייכנס מהחצר הביתה, יעזוב חפצים שאתם לא מעוניינים שישחק איתם, יבוא אליכם כי ביקשתם, יפסיק לנבוח, לא יעלה על הספה, יעשה את צרכיו רק בדשא ועוד, תגמלו בחטיף. זהו הפידבק המושלם להשיג את המטרות שלכם.

לאט לאט תוכלו גם להחליף את חטיף האילוף במילת עידוד או ליטוף בלבד וכך לגמול את הכלב כאשר אתם יודעים בוודאות שלמד את מה שרציתם ללמד אותו. מכיוון שכלבים שונים אחד מהשני, לעיתים זה ייקח יותר זמן ולעיתים פחות ולכן יש לגלות הרבה סבלנות.

המטרה לבסוף היא להגיע למצב שהחטיף אינו מהווה תנאי לביצוע המשימה, אלא הקשבה נטו של הכלב ולכן מדי פעם ניתן לתת לו חטיף גם אחרי שהמטרה מושגת. כלומר נרד בכמות החטיפים בהדרגה אך לא נוותר עליהם לגמרי.

 

חטיפי אילוף מומלצים לכלבים לביצוע משימות

כאמור, אילוף כלבים עוסק במתן תגמול מיידי שאין צורך להתעסק איתו לאורך זמן או ללעוס אותו הרבה, אלא לזלול אותו ישר על מנת לא לדחות סיפוקים. החטיפים המומלצים ביותר לצורך אילוף הם חטיפים אפויים, קטנים ומעט רכים.

אומנם הם גם מגיעים בצורת עצמות, ביסקוויטים או מקלות אך מומלץ לבחור ריבועים קטנים. החטיפים מכילים מרכיבים צמחוניים בשילוב דגים או בשרים שיש להם ערך תזונתי. למשל חטיף בשר חזיר של אוריג'ן הוא חטיף יבש בריא ללא חומרים משמרים.

גם חטיף הבריאות של בונזו הוא חטיף אילוף יבש, טבעי ואיכותי המכיל כבד עוף, גזר ואפונה ללא דגנים או גלוטן ולכן הוא מתאים לכלבים שרגישים לפחמימות. חטיף מומלץ נוסף הם ביסקוויטים קטנים של בוש המיועדים לכלבים עם עודף משקל ולכלבים מגזע קטן.

 

שימו לב לאריזות חטיפי האילוף לכלבים!

כאשר בוחרים חטיפים לאילוף יש לבדוק את הערך הקלורי שלהם כדי שלא יגרמו לכלב להשמין. על גבי האריזה מופיעה רשימת המרכיבים ולצידה הערכים הקלוריים. במידה ונתקלתם בחטיף עתיר קלוריות אל תגזימו בכמות או הורידו מכמות המזון בארוחה הרגילה של הכלב.

לאחר שבחרתם חטיף השומר על האיזון התזונתי של הכלב חשוב לבדוק אם הוא מכיל רכיבים העשויים לפגוע בכלב כמו צבעי מאכל, חומרים משמרים, רכיבים אליהם פיתח אלרגיה, מאיזה תוצרת החטיף וכד'. החטיף צריך להיות טעים אך גם בריא.

לייעוץ נוסף וסיוע בבחירת חטיף האילוף האופטימלי לכלב שלכם פנו לחנות החיות באמצעות האתר.

להזמנה חייגו :