חטיפים ועצמות לכלבים

חטיפים ועצמות לכלבים על סוגיהם השונים מגיעים בגדלים ובצורות שונות ומכילים ערכים תזונתיים שהכלבים זקוקים להם. חטיפים איכותיים הם אינם ממתקים המכילים סוכרים או כמות גדולה של דגנים, אלא חטיפים בריאים המורכבים מבשר, דגים, פירות וירקות. המאמר יפרט את סוגי החטיפים השונים ויסביר כיצד לבחור נכון את החטיפים ועצמות הלעיסה כדרך לשינוי התנהגותי, לצורך אילוף או בשביל הפינוק.

 

אילו סוגי חטיפים ועצמות לכלבים מומלצים?

חטיפים ועצמות לכלב מיועדים למטרות שונות וניתן למצוא אותם בחנות החיות בשפע. ביחד עם זאת יש לבחור את החטיפים שהכלב יאהב, חטיפים שיתאימו לגודל, לגיל ולגזע שלו, שיכילו מספיק חלבונים, וויטמינים ומינרלים וערכים תזונתיים נוספים.

הסוג הראשון הם חטיפי עצמות הדומים לעצמות עור ללא חיידקים. הם אינם מיועדים לבליעה אלא לעודד לעיסה, לחזק את השיניים והלסת ולתת לכלב תעסוקה. גם חטיפים המבוססים על בשר יבש מעודדים לעיסה והתעסקות והערך המוסף שלהם הוא הערך התזונתי.

חטיפים אלו מכילים חלבונים עמידים שיובשו בטמפרטורה מתאימה. בדומה להם, ניתן למצוא חטיפים אפויים המגיעים בצורת עצמות, עוגיות או ביסקוויטים שמשלבים חלבונים מן החי והצומח. ההבדל הוא שהם מיועדים לאכילה ולא ללעיסה או לתעסוקה.

ישנם חטיפים יבשים בריאותיים המותאמים לכלבים עם תופעות אלרגיה, חטיפים דלי קלוריות, חטיפים המסייעים לבריאות ניקוי השיניים ומונעים אבנית, חטיפים המסייעים לטיפוח העור והפרווה, לחיזוק העצמות והמפרקים ועוד.

סוג נוסף הם החטיפים הדחוסים. מדובר על חטיפים שדחסו בהם כמות גדולה יותר של בשר. הם מגיעים בצורת סיגרים או כעוגיות מלבניות עם ערכים תזונתיים גבוהים בהתאם לחומרי הגלם שהם מכילים.

 

בחירת חטיפים לכלבים לצורך מטרות שונות

את החטיפים לכלבים בוחרים לפי הערך התזונתי שלהם בהקפדה על מרכיבי המזון והצרכים של הכלב. במידה ולכלב יש עודף משקל מומלץ לבחור חטיפי לייט של חברת בוש או חטיפים דלי קלוריות אחרים שימנעו השמנה. במידה והכלב אלרגי יש גם להתחשב בכך.

שיקול נוסף לבחירת החטיפים יהיה בהתאם לגיל ולגזע הכלב. אם מדובר על גור או כלב מגזע קטן רצוי לבחור לו חטיפים שלא יהוו סכנת בליעה או חנק. אם מדובר על כלב מבוגר או מגזע גדול, ניתן לבחור חטיפים המותאמים לגודל הפה והשיניים שלו.

עוד שיקול יהיה המטרה לשמה בוחרים את החטיפים. חטיפי אילוף יהיו קטנים וחצי רכים מכיוון שנותנים אותם בתדירות כתגמול. לעומת זאת, בחירת חטיפי עצמות יהיו לצורך לעיסה ולכן הם צריכים להיות ללא תוספות של חומרי צבע וריח, אלא טבעיים.

ישנם בעלי כלבים שנותנים פופקורן לכלבים כפינוק. מדובר על מוצר העשוי מתירס שניתן לתת לכלב ללא בישול בחמאה ומלח מכיוון שהם גורמים לשלשולים, הקאות ועודף משקל.

 

האם עצמות לעיסה מעור טובים לכלב?

עצמות לעיסה מעור אומנם יכולות להעסיק את הכלב שעות ארוכות אך אין להן ערכים תזונתיים והן עלולות אף לשאת חיידקים כגון סלמונלה. אם כבר רוכשים חטיפים כאלו מומלץ לקנות אותם ארוזים וסגורים על מנת שלא יצברו זיהומים שונים.

מבין העצמות מומלץ לרכוש עצמות דחוסות מעור בקר לכלב ומוצרים של חברת פטקס כמו חטיפי לעיסה בצורת מקלות מעור יבש העטוף בבשר עוף או חטיף לעיסה בטעם ברווז. מבחינת חטיפים תמיד כדאי להעדיף את אלו המיועדים להסרת אבנית מהשיניים.

 

כללי התנהגות בזמן שנותנים חטיף לכלב

בעת אילוף או חינוך של כלב כל מה שהוא רואה בעיניים זה את החטיף גם אם הוא מוסתר. הכלב מתלהב ומחכה לחטיף שלו. אסור לתת לו לחטוף את החטיף מהיד עד שמגישים לו אותו. רצוי אף להניח את החטיף לידו כדי לסייע לו לשמור על כללי ההתנהגות הרצויים.

במידה וילדים קטנים רוצים לתת את החטיף לכלב חשוב להסביר להם להניח את החטיף ולא להגיש את היד כי הכלב עלול לנשוך אצבע במיוחד אם הוא רגיל לקבל חטיפים מהיד. גם כשרוצים לפנק את הכלב בחטיף ללא מטרה, מומלץ להניח אותו במקום הרחוק מקערת המזון שלו כדי שיידע שזהו לא המזון הקבוע שלו.

 

בחירת חנות חיות המוכרת חטיפים ועצמות

ניתן למצוא הרבה חנויות לחיות המוכרות חטיפים באופן פיזי או מקוון. החנות האינטרנטית היא הנוחה ביותר מכיוון שבקליק קצר על העכבר ניתן לבחור מזון, חטיפים ועצמות בקלות וללא צורך להתרוצץ בין החנויות ולבזבז זמן.

ברגע שהכלבים מתרגלים למזון או חטיף מסוים יודעים בדיוק מה רוצים ולכן השיטה המקוונת יעילה יותר. בנוסף, מומלץ לבחור בחנות שמעניקה משלוחים בחינם ויוצאת במבצעים שונים ומשתלמים. יתרה מכך, ככל שיהיו בחנות יותר מוצרים לבחירה כך המגוון יהיה רחב יותר.

חנות שמשווקת מוצרים איכותיים עם ערכים תזונתיים ברמה גבוהה ובמחירים זולים היא החנות האידאלית. לפיכך, מומלץ להשוות מחירים בין החטיפים ויתר המוצרים ולמצוא את החנות הקבועה שלכם.

בחנות החיות שלנו ניתן למצוא מגוון חטיפים ועצמות לעיסה לצד מזון איכותי. להזמנות צרו קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :