חטיפים איכותיים לכלבים

חטיפים איכותיים לכלבים ניתנים לצורך פינוק, אילוף, חינוך או על מנת לשפר מצבים בריאותיים. בחירה של החטיפים צריכה להיעשות בצורה מושכלת מכיוון שלא כל החטיפים הם בעלי ערכים תזונתיים טובים ואם כבר מפנקים את הכלב צריך שיהיה לזה ערך מוסף. האם מומלץ לתת חטיפים על בסיס יומי לכלב? האם מותר להגזים במתן חטיפים? כיצד בוחרים אותם? על כך במאמר הבא.

 

האם מומלץ לתת חטיפים על בסיס יומי?

בהשוואה לילדים שאוהבים ממתקים, כך הכלבים אוהבים חטיפים. ניתן לפנק מדי פעם את הכלב ולתת לו חטיף אך לא להגזים בכך. במקרים בהם רוצים לחנך או לאלף את הכלב ניתן לתת אותם על בסיס יום יומי עד לסיום האילוף.

באופן כללי החטיפים צריכים להוות 10% מהתזונה היומית של הכלב ולכן ניתן להוריד את כמות הקלוריות במנת המזון הרגילה שלו ב-10%. גם אם הכלב אוכל מזון דל קלוריות ניתן לצ'פר אותו במינון גדול יותר של חטיפים.

 

בחירה נבונה של חטיפים איכותיים לכלבים

ישנן לא מעט חנויות חיות וחנויות אינטרנטיות המציעות חטיפים מסוגים שונים לכלבים. הסוגים הרבים גורמים ללקוחות להתבלבל ולכן יש לעשות קצת סדר. כאשר אתם בוחרים חטיפים העדיפו תמיד חטיפים המבוססים על חלבונים.

תוכלו למצוא חטיפי עוף, סלמון, טונה, כבש, ברווז, בוטנים עם פירות, חטיפי בשר עם ירקות, חטיפים ללא דגנים וכיוצא בזה. גם הצורה של החטיפים משתנה. ישנם חטיפים בצורת עצמות, חטיפים בקופסת שימורים, חטיפים מקלות ועוד בכל הגדלים.

הבחירה שלכם גם צריכה להיות תואמת לצרכים של הכלב. אם אתם רוצים לטפל בריח מהפה של הכלב או בניקוי שיניו רצוי לבחור בחטיפים לצורך זה. אם יש לכם גור כמובן שתבחרו בחטיפים איכותיים לגורים.

בין אם צריך לשפר את מראה הפרווה והעור ובין אם הכלב אלרגי למרכיב מסוים במזון זה יהיה השיקול הראשון שלכם בבחירת החטיפים. השיקולים הבריאותיים צריכים להילקח בחשבון כי בכל זאת מדובר במזון שיכול להשפיע על מערכת העיכול ועל תפקוד הכלב.

 

שיקולים נוספים לבחירת חטיפים טעימים לכלבים

במידה והכלב שלכם בריא ואינו רגיש למזון מסוים השיקול שלכם בבחירת החטיפים יהיה לשמור על משקלו התקין. כלומר, לבחור בחטיפים שלא יכילו הרבה סוכר ומלח. חטיפים דלי קלוריות, ללא חומרים משמרים וצבעי מאכל של חברות מובילות בשוק יהיו מעולים.

שיקולים נוספים לבחירת החטיפים צריכים להיות קשורים לגילו של הכלב, לגזע שלו, לרמת האנרגיה שהוא מוציא ועוד. גם אם מדובר בחטיפים לאילוף מומלץ לבחור בחטיפי ירקות או בחטיפים עם ערך קלורי נמוך.

 

לא נכנעים לתשוקה של הכלבים לחטיפים

הרבה פעמים תמצאו את עצמכם מגיעים הביתה אחרי הטיול היומי כאשר הכלב נעמד ליד ארון החטיפים, בוהה בכם בעיניו הגדולות ומסמן שעכשיו הגיע זמן החטיף. אסור להיכנע לגחמות אלו וחשוב לשמור על אסרטיביות מכיוון שיותר מדי חטיפים לבסוף יזיקו לכלב.

יתרה מכך, כלב שמתרגל ליותר מדי חטיפים לא ירצה לאכול את המנה היומית של האוכל שלו, הוא יהיה יותר בררן, יעלה במשקל והאיזון התזונתי שלו יתערער. לפיכך חשוב לבדוק את כמות הקלוריות על אריזת החטיף ואת אחוזי השומן, החלבון והפחמימות.

 

חטיפי לעיסה איכותיים מומלצים לגורים ולבוגרים

מבין כל החטיפים אותם ניתן למצוא בשוק המומלצים ביותר הם חטיפי לעיסה. אלו חטיפים המשמשים לתעסוקה אצל כלבים בוגרים, לחיזוק השיניים אצל גורים ולפחות לעיסת רהיטים בבית. יצר הלעיסה של הגורים הוא טבעי ולכן מוצרים אלו יהיו יעילים להם.

ביחד עם זאת, צריך לשמור שהגורים לא יבלעו חתיכות גדולות מדי של החטיף בזמן הלעיסה שיגרמו לו לחנק או לחסימת מעיים. זו הסיבה שישנם חטיפי לעיסה המותאמים במיוחד לגודל של הגורים.

יתרון נוסף בחטיפים אלו הוא זמן הלעיסה הממושך. יכול לקחת שבוע או יותר לכלב עד שיסיים ללעוס את החטיף או לאבד בו עניין בסופו של דבר. העדיפו חטיפי לעיסה שגוזלים זמן רב טבעיים ככל האפשר. לעולם על תתנו עצם רגילה כחטיף לכלבים כיוון שהיא מסוכנת לבריאותם.

במידה והכלב מאבד ענין בחטיף הלעיסה השתדלו לגוון לו בכל פעם עם חטיפים בטעמים שונים. כלבים אוהבים חידושים במיוחד כשזה קשור לאוכל. בכל הנוגע לחטיפים לצורך אילוף, חטיפי הלעיסה פחות יתאימו.

 

חטיפי אילוף איכותיים לכלבים לצורך העלאת המוטיבציה

בשונה מחטיפי לעיסה שלוקח זמן ללעוס אותם, חטיפים לאילוף צריכים לספק צורך מיידי בגודל קטן מכיוון שלצורך האילוף תצטרכו לצ'פר את הכלב עם יותר חטיפים. גם לצורך זה יש להקפיד שהחטיפים יהיו איכותיים ובריאים.

כמו כן, חטיפים לאילוף רכים למחצה יהיו מצוינים בזמן האילוף על מנת שהכלב ינגוס בהם בקלות. באמצעות החטיפים הקטנים ניתן גם לשלוט יותר על צריכת הקלוריות של הכלב. ההמלצה היא לבחור בחטיפי בשר בעלי טעם וריח חזק שיעודדו את הכלב לבצע משימות. לבחירת החטיפים המתאימים צרו קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :