חטיף לכלבים – שאוהבים להתפנק

חטיף לכלבים הוא אחת מהדרכים לפנק את הכלב שלכם ולהראות לו שאתם אוהבים אותו. כלבים הם כמו ילדים קטנים וכחיות מחמד הם הופכים לחלק מהמשפחה. אנו מטפלים בהם, רוכשים להם ציוד ואוכל איכותי, דואגים לניקיונם, לתספורת, דואגים לצרכים הרפואיים שלהם, ממלאים את צרכיהם הפיזיים ודואגים לפנק אותם באמצעים שונים על מנת שיהיו מרוצים, שמחים ובריאים. והם מחזירים לנו אהבה ללא תנאים.

 

כיצד תפנקו את הכלב שלכם לאורך חייו?

לא צריך לעשות מסיבות או להוציא הרבה כסף כדי לפנק את הכלב שלכם אך בהחלט ניתן לעשות מספר דברים שינעימו וימתיקו לו את החיים. כלבים, בדומה לילדים אוהבים פעילות גופנית וטיולים בהם הם מרחרחים וחוקרים את הסביבה.

כחלק מסדר היום טיול אחד ארוך יחשוף את הכלב שלכם לגירויים חדשים, כלבים אחרים ואוויר צח. גם כשאתם יוצאים לחופשה או לים מומלץ לקחת את הכלב איתכם. הפעילות הגופנית מאוד חשובה לבריאותו הפיזית והנפשית של הכלב במיוחד אם הוא סובל מעודף משקל או מבעיות בריאות בלב או במפרקים.

דרך נוספת היא מסאז' המסייע מאוד לכלבים שקשה להם לזוז או שסובלים מבעיות נוירולוגיות וכאבים. בנוסף, סרקו את הכלב ודאגו לטפח את הפרווה שלו עם מברשת, שחקו איתו בצעצועים המיועדים לכלבים ופנקו אותו בחטיפים בריאים.

 

חטיף לכלבים בשביל לפנק, לצ'פר ולתגמל

הפינוק שהכלב הכי יעריך הוא חטיף בשרני, עשיר וטעים. החטיף צריך להיות מותאם לגילו, לגודל הגזע, להעדפותיו הקולינריות ולצרכים שלו. ניתן לבחור בחטיף מובחר מבשר כבש, ברווז, בקר, עוף או חזיר או בחטיף המשלב ירקות, פירות ומעט דגנים.

במידה והכלב שלכם אלרגי למזונות מסוימים בחרו לו חטיף מתאים. ישנם חטיפים המותאמים לכלבים אלרגנים לגלוטן, לחלבונים מן החי ולחלבונים מן הצומח. גם לכלבים עם נטייה להשמנה העדיפו חטיפי לייט דלי קלוריות.

היום מגוון החטיפים רחב וניתן להשיג חטיפים שיסייעו לבריאות השיניים, לבעיות מפרקים, בעיות בעור, לנשירת שיער וכן הלאה. לכן, בחירת החטיף לצורך פינוק צריכה להיות בררנית והעיקר שתכיל מרכיבים תזונתיים יעילים ללא מלח או הרבה סוכר.

את החטיף ניתן לתת לכלב על בסיס יומי מקסימום 1-2 פעמים ביום בהתאם לגודל החטיף. במידה ואתם מחנכים או מאלפים את הכלב רצוי שיהיו לכם חטיפים קטנים שבהם תשמשו יותר. לעולם אל תתנו לכלב שאריות מזון או עצמות מהאוכל שלכם כי הם יזיקו לו.

כמו כן, שוקולד האהוב על בני האדם אסור לכלבים מכיוון שהוא מכיל רעלים ומסוכן להם. אפשר לקחת בחשבון פופקורן מיוחד לכלבים אך לא לבשל אותו עם חמאה ומלח. שימו לב שפופקורן מגיע מהתירס שאינו מומלץ בכמויות גדולות לכלבים.

 

חטיף המיועד ללעיסה בצורות וגדלים שונים

חטיף ללעיסה יכול לסייע לכם לשחק עם הכלב, לחזק את שיניו, לעודד אותו להיות עסוק ולא ללעוס דברים שאינם רצויים. חטיפי הלעיסה מותאמים לכל הגדלים והגזעים ומגיעים במבחר טעמים כמו דגים, בקר, כבש, עוף וכד'. חלק מהם עשויים מבשר טרי וחלקם מבשר יבש.

חשוב שהחטיף יהיה דחוס כדי שיחזיק לאורך זמן. בנוסף חטיף עם ערכי חלבון גבוהים, טבעי וללא תוספות של טעם וריח יהיה עדיף על חטיף שאינו מזין. למשל לעצמות עור אין ערך תזונתי ולכן הן נחשבות לפחות איכותיות.

 

יתרונות החטיפים לכלבים שלא אוכלים בצורה מסודרת

חטיפים לכלבים הם תוספות מפנקות לתפריט היומי שלהם. ביחד עם זאת, ישנם כלבים שמסיבות שונות לא אוכלים בצורה מסודרת או שיש מרווח של שעות ארוכות בין הארוחות שלהם. כלבים בוגרים אוכלים פעם או פעמיים ביום בדרך כלל בבוקר ובערב.

זאת אומרת שיש כ-12 שעות בין הארוחות ולכן אם ניתן להם באמצע היום חטיף לפינוק הם יוכלו להתגבר על הרעב ולא להתנפל על האוכל. ביחד עם זאת, מומלץ לא לחרוג מכמות הקלוריות אותה צורך הכלב ביום ולכן רצוי לבחור בחטיף דל קלוריות ומזין.

הווטרינרים ממליצים לא לחרוג יותר מ-10% מצריכת הקלוריות היומית הרגילה של הכלב ולכן אל תגזימו במתן חטיפים ופנקו את הכלב בדרכים אחרות. אם אינכם נמצאים בבית שעות ארוכות העדיפו להשאיר לכלב עצם דחוסה ללעיסה כדי שלא יהיה לו משעמם.

 

חטיפים לעידוד ופינוק גורים ולצורך חינוכם

החטיף הוא אלמנט הכרחי כאשר מאמצים גור לחיק המשפחה. זהו כלי המסייע לחנך את הכלב לעשות את צרכיו בחוץ, לא ללעוס רהיטים וללמד אותו בשנת חייו הראשונה הרגלי התנהגות וחוקים. לאחר שהוא יפנים את החוקים יהיה ניתן לצמצם את כמות החטיפים.

מעבר לחטיף בעל ערך תזונתי ואיכותי, הקפידו לבחור חטיף מותאם מבחינת הגודל לגור. על מנת לחנך את הכלב תזדקקו אומנם לחטיפים קטנים, אך לצורך פינוק או התעסקות חטיף גדול צריך להיות יחסי לגודל פיו של הגור.

מומלץ לבחור בחטיף עם ריח טבעי חזק על מנת שילהיב את הגור. לסיוע בבחירת החטיפים פנו לחנות.

להזמנה חייגו :