חגורת בטיחות לכלב

חגורת בטיחות לכלב היא אלמנט סופר חשוב כשמסיעים את הכלב לטיול משפחתי ברכב, לווטרינר, למספרה או לפנסיון. החופש הגדול כבר כאן ומשפחות רבות חפצות לקחת את כלבן לקמפינג המתוכנן או לבית המלון הידידותי לכלבים. הדרך היחידה לשמור על בטיחות הכלב בדיוק כמו שאתם שומרים על עצמכם היא באמצעות חגורת בטיחות. המאמר יפרט על הרצועה המתחשבת גם בכלב שלכם וטיפים נוספים.

 

נסיעה בטוחה ברכב לכלב ולכל המשפחה

על פי החוק בישראל חובה להיות חגורים בזמן הנסיעה. חוק זה אינו כולל חגירת בעלי חיים לרבות כלבים. ביחד עם זאת, כאשר הכלב אינו ישוב ברוגע הוא מהווה הסחת דעת ובמקרה של עצירה פתאומית הוא עלול להיפגע ולפגוע בנוסעים האחרים.

יתרה מכך, הסחת הדעת של הכלב עלולה לגרום לנהיגה בקלות ראש או לחוסר שליטה שעל עבירות תנועתיות אלו אפשר לקבל דו"ח וזימון לבית משפט תעבורתי. הכלבים אינם נבדלים מבני אדם מבחינת הייתכנות להיפגע ולכן יש להגן עליהם.

 

חגורת בטיחות לכלב תמנע אסון והסחת דעת

בדרך כלל מושיבים את הכלב על המושב האחורי של הרכב בעיקר אם יש לו חברה של נוסעים המשגיחים אליו. במקרים אחרים בהם הנהג לבד מושיבים את הכלב על רצפת המושב הימני מקדימה וישנם כאלו שמושיבים את הכלב בתא המטען.

כאשר הכלב אינו חגור בחגורת בטיחות והרכב עוצר בפתאומיות הוא עלול לעוף על הנוסעים והתוצאות עלולות להיות קטלניות. בהנחה שהכלב שוקל 30 ק"ג והוא עף במהירות של 50 קמ"ש הוא פוגע בעוצמה המשתווה לכמאה ק"ג.

לפיכך, הדרך הטובה ביותר למנוע פגיעה היא לחגור את הכלב בחגורת בטיחות. לא מדובר על חגורת הבטיחות של הרכב אלא רצועה שמצד אחד מחברים לקולר או לרתמה של הכלב ומהצד השני לחגורת הבטיחות ברכב.

ההמלצה היא לחבר את הרתמה לרצועה כדי שהכלב לא ירגיש מחנק ולא ייפגע בחוליות הצוואר. בשתי האפשרויות לא יהיה לו מרחב תנועה אך הרתמה היא בטיחותית יותר.

 

התאמת רצועה לחגורת הבטיחות של הרכב

התאמת הרצועה המיוחדת לרכב מחייבת התאמה למשקל הכלב ולגודל שלו על מנת שתשב בצורה אופטימלית כאשר היא מחוברת לחגורת הבטיחות ברכב. חשוב שלרצועה תהיה פונקציה שמאפשרת קיצור או הארכת הרצועה על מנת שתהיה נוחה לכלב.

אחת מחגורות הבטיחות המומלצות היא חגורה שיש לה בצד אחד צורה מעוגלת שמרכיבים על משענת הראש של המושב ברכב ומצד שני מחברים אותה לרתמה של הכלב. רוחב הרצועה הוא בין 45-80 ס"מ ורוחב החלק שנתפס על המושב הוא 33-55 ס"מ.

ישנם פטנטים שונים כמו חיבור עם קליפס, חיבור עם תפירה כפולה, חיבור המשלב מתכת וחגורות המותאמות לגורים או לכלבים גדולים במידות. לכן השיקול המרכזי לבחירת הרצועה יהיה איכות הרצועה וכמובן המחיר שלה.

 

אלו אפשרויות נוספות שומרות על הכלב ברכב?

מלבד חגורת בטיחות, נהגים שיש להם רכב מסוג סטיישן יכולים בהחלט להושיב את הכלב בתא המטען ולרכוש מחיצת הפרדה שתגן על הנוסעים אך פחות על הכלב. המצאה אחרת של חברת סקודה היא ערסל אותו מתקינים במושב האחורי.

הערסל בסך הכל מגן על הריפוד מנשירת שיער ולכלוך ואינו מאפשר ישיבה של הנוסעים האחרים. חוץ מזה הכלב מיטלטל מצד לצד ואינו מקובע במקום אחד כמו עם חגורת הבטיחות.

ישנם גם כאלו המשתמשים בכלוב רחב או בכלוב הטסה שגם הם עלולים להתהפך בזמן תאונה או עצירה פתאומית ובוודאי אינם ידידותיים לכלב בנסיעות ארוכות.

 

טיפים נוספים לנסיעה בטוחה עם הכלב

במידה והכלב אתכם ברכב ואתם צריכים לעצור לסידורים אל תשאירו את הכלב לבד במכונית בעיקר ביום קיץ חם. גם אם השארתם את החלון פתוח הטמפרטורה עלולה לזנק בתוך הרכב ומסוכנת לכל הכלבים ובעיקר לפרוותיים שביניהם.

מומלץ לא לתת לכלב חטיפים, אוכל או מים בזמן הנסיעה ולעצור לגמרי את הרכב כשרוצים לספק לו צרכים אלו. ישנם כלי אוכל ניידים כמו קערת מים מבד שמומלץ לקחת ולא להיסחב עם קערות האוכל והשתייה מהבית.

כאשר נוסעים עם הכלב ברכב מומלץ לפרוש על המושב האחורי כיסוי או מגבת כדי לא להכתים את הריפוד ולדאוג לכבס אותם מדי פעם. בין היתר אם הכלב במצוקה או שאינו רגוע יש לעצור את הרכב בצד ולבדוק מה הסיבה לחוסר הנוחות שלו.

לבסוף, השאירו תמיד חלק מהחלון פתוח בזמן הנסיעה כדי שהכלב ינשום אוויר צח גם אם המזגן פועל. הכלבים לא אוהבים חום או קור של מזגן ומעדיפים את משב הרוח, אך כמובן אם מדובר על מזג אוויר קיצוני תצטרכו להפעיל את המזגן בזמן הנסיעה.

 

זכרו לחבר את חגורת הבטיחות לרתמה!

למרות שישנן חגורות בטיחות אותן ניתן לחבר לקולר של הכלב ההמלצה הגורפת של רוב המומחים היא לחבר אותה אך ורק לרתמה על מנת שהכלב לא ייחנק בעת עצירה או ייפגע בצוואר.

מחפשים מוצרים נלווים לכלבים? בקרו בעמוד ציוד לכלבים ותיהנו ממגוון ענק של מוצרים מפתיעים לכלבים שלכם!

להזמנה חייגו :