הלטי – רצועה לכלב

הלטי רצועה לכלב – למי היא מתאימה? אם הכלב שלכם גורר אתכם בזמן הטיול, אוסף זבל מהרחוב, נוטה לרוץ בפתאומיות או לקפוץ על העוברים ושבים, תוקפן לסביבתו או חסר משמעת, רצועת הלטי תסייע לכם ללמד את הכלב שישנם דברים שפשוט לא עושים. הרצועה בנויה בהתאם לגוף הכלב ולכן לא תגרום לו לחוסר נוחות או לכאב. 

המאמר יסביר כיצד בוחרים רצועת הלטי מתאימה לכלב.

 

ההבדל בין הלטי רצועה לכלב לבין רתמה

חברת הלטי האמריקאית מייצר רצועות ורתמות במידות שונות המותאמות לגודל גזע הכלב ומסייעות לשליטה מלאה בכלב בזמן הטיולים היומיים על מנת שיתנהג בהתאם. ההבדל בין הרצועה לרתמה הוא במיקומה על גוף הכלב.

בעוד שהרצועה של הלטי מולבשת על הפנים של הכלב והדוקה לסנטר, היא מהווה מחסום חלקי שמונע מהכלב למשוך את הרצועה. לעומת זאת, רתמת הראש של הלטי מולבשת על החזה של הכלב. כאשר הוא מושך את הרצועה פיו נסגר וכך ההוא לומד לא למשוך אותה.

 

חשיבות בחירת גודל הרצועה המתאימה לכלב

את הרצועות והרתמות של הלטי מתאימים על פי גודל גזע הכלב. הן מגיעות במידות של בין 0-5 וכולן מאפשרות שליטה על ניווט תנועתו של הכלב.

לגזעים קטנים כמו טרייר יורקשייר ופומתיאן תתאים מידה 0, לכלבים כמו קוקר אמריקאי, טרייר או פודל ננסי תתאים מידה 1, לכלבים כמו בייגל, דלמטי, פודל או שנאווצר תתאים מידה 2.

לכלבים בגודל בינוני כמו: רועה בלגי או גרמני, דוברמן, פוינטר, האסקי, פיטבול, לברדור, בוקסר או גולדן רטריוור תתאים מידה 3. לכלבים גדולים כמו רוטווילר, שנאווצר ענק, או רידג'בק תתאים מידה 4 ולכלבים ממש גדולים כמו דני ענק או סאן ברנרד תתאים מידה 5.

חברת הלטי ממליצה לחבר שתי רצועות לרתמה כשמוליכים כלב גדול כך שאחת מחוברת לאבזם הרתמה בגב ואחת לחזה. לכלבים מגזע קטן הם ממליצים להסתפק ברצועה אחת המחוברת לגב הרתמה.

 

כיצד מרגילים את הכלב לקולר ולרצועה?

כאשר מאמצים כלב בין אם הוא גור ובין אם כלב בוגר, יש להרגיל אותו למשמעת ולחוקי הבית בכל הנוגע להרגלי הצרכים שלו וחינוכו. מאחר ורצועה מחייבת את בעלי הכלבים על פי החוק, חשוב לתרגל את הכלב כבר בהתחלה.

מכיוון שאת רצועת הלטי ניתן להשיג בכל המידות ולכל הגזעים, השימוש בה כבר מההתחלה יסייע לכם למנוע את המשיכות הצפויות של הכלב ולאלף אותו. כדי להרגיל את הכלב חייבים לבחור גם קולר במידות הנכונות שלא ירד מראשו בקלות.

יחד עם זאת, יש לשמור שהקולר לא יהיה מהודק יתר על המידה. ההמלצה היא להשאיר את הקולר על צווארו של הכלב במשך היום גם כשנמצאים בבית כדי שיתרגל אליו. שימו לב שהקולר לא גורם לגירוי בעורו של הכלב ושהוא מרגיש איתו נוח.

 

הרצועה של הלטי מובילה את הכלב

חשוב מאוד להרגיל את הכלב שהרצועה מובילה אותו ולא הוא אותה וכך למנוע את המשיכות שלו. אם מדובר בכלב או גור שאוכלים רצועות אל תתנו להם ללעוס אותן, למרות שהרצועות של הלטי עשויות מניילון קשיח למדי.

מומלץ להרגיל את הכלב ללכת לשמאלכם ולציית להוראות. בכל פעם שהכלב עושה את צרכיו במקום הרצוי ומקשיב לכם, צ'פרו אותו בחטיף אילוף קטן כדי שיבין שהוא מצליח לעמוד בציפיות ומתנהג כראוי, כמו גם עידוד במגע ומילים מעודדות.

 

מה עושים אם הכלב מתנגד לרצועה?

לרוב כלבים בוגרים שהורגלו בעבר ללכת עם רצועה לא יתנגדו לרצועה מכל סוג. בנוגע לגורים ייתכן והם יביעו אי שביעות רצון ויחמקו בעת חיבור הרצועה. מומלץ לעודד אותם בחיוך, טון דיבור רך ולתגמל אותם בחטיף או משחק כאשר הם מסכימים לרצועה.

חשוב להבין שלכלב חדש אותו מאמצים, גם אם הלך בעבר עם רצועה, הכל חדש וייתכן שהוא לא יסכים לזוז מהבית כשמחברים את הרצועה. ייתכן גם שמדובר בכלב שמשהו הפחיד אותו בטיולים הקודמים. לכן צריך לגלות הרבה סבלנות, לאמן ולתגמל אותו.

 

יתרונות רצועת הלטי לצורך אילוף וחינוך

באמצעות הרצועה של הלטי הכלב לומד מי בעל הסמכות ולכן מדובר בתהליך הפנמה. אורך הרצועה ניתן לכיוון על פי הצורך. מומלץ בהתחלת האילוף לקצר את אורך הרצועה ולשחרר אותה בהדרגה כאשר הכלב מצליח להפנים את המשימות והמשמעת.

כאשר בעל הכלב מושך ברצועה היא מפנה את ראשו של הכלב אליו ומאפשרת לבעלים ליצור עם הכלב קשר עין. מכיוון שמדובר על רצועת ראש הלחץ מופעל על נקודות מיוחדות שמרגיעות את הכלב ומאפשרות אילוף אופטימלי של הכלב.

בנוסף, פיו של הכלב נסגר מעט בעת המשיכה ולכן קל לו יותר להפנים מיהו בעל הסמכות בבית. לאחר תיקון התנהגותו של הכלב ניתן לשחרר קצת את המתח של הרצועה שמעניק לכלב למעשה משוב חיובי על התיקון.

יתרון נוסף הוא שגם ילדים שהכלב שלהם גדול מהם פי שניים יכולים להוליך את הכלב באמצעות הרצועה.

רוצים לקבל למידע נוסף על הלטי – רצועה לכלב? פנו לחנות דרך האתר או חייגו אלינו.

להזמנה חייגו :