הכלב לא אוכל או חסר תאבון? מתי זה מסוכן ומה עושים

מה לעשות אם כלב לא אוכל

כאשר הכלב האהוב שלך לא אוכל, זה יכול להיות בגלל מספר סיבות.

במידה והכלב אינו אוכל זאת יכולה להיות סיבה לבעיות נוספות ולכן במידה ושמנו לב שכלב לא אוכל וכדאי לנו לטפל בכך כמה שיותר מהר. יכולות להיות מגוון סיבות לכך שהכלב שלך איבד את התיאבון.

בשביל שנוכל לעזור לכלב לחזור לאכול חשוב וכדאי לקבוע כמה שיותר מהר את מה שגרם לחוסר התאבון כך שיהיה קל יותר לתכנן את הטיפול שיסייע לו לחזור לאכול.

אחד הדברים הראשונים שחשוב לזכור כאשר באים לבדוק מידת התיאבון של הכלב שלנו הוא האם אנחנו מודאג כי הכלב שלנו לא אוכל כמו שההנחיות מציינות על המזון שאנחנו קונים לו או אם הוא פשוט לא אוכל בכלל. כדאי לזכור שמה שכתוב על אריזות המזון של הכלב הוא רק המלצה של צריכה ממוצעות.

כלבים רבים שהבריאות שלהם תקינה לחלוטין ואין להם בעיות בריאות אוכלים רק 60% או 70% מהכמות המוצהרת שכתובה על האריזה.

במקרה בו כלב לא אוכל, ניתן לקרוא לכך אנורקסיה. אנורקסיה אצל כלבים שונה מאנורקסיה נרבוזה, הפרעת אכילה שנמצאת בבני אדם. הכוונה באנורקסיה אצל כלבים היא תיאור של ​​אובדן תיאבון מוחלט אצל הכלב שלכם.

אובדן תיאבון אצל כלבים יכול להיות בגלל מחלה, ולכן חשוב מאוד וכדאי לקחת את הכלב לטיפול וטרינרי אם מבחינים בשינוי קיצוני בהרגלי האכילה שלו. חשוב מאוד לשים לב ולהגיב באופן מידי לסירוב לאכול אצל כלב שרוב הזמן בשגרה אוכל טוב.

הסיבות שהכלב שלך לא אוכל יכולות להיות מגוונות מאוד ושונות בדיוק כמו אצל בני אדם. יש מגוון רחב מאוד של סיבות שבגללן שכלבים יכולים לסרב לאכול. סיבות אלו כוללות בין השאר:

מחלה

כאשר כלב אוכל פחות רוב הפעמים זה יהיה סימן לכך שהוא חולה. עלינו לשים לב אם הכלב שלנו מגלה סימפטומים אחרים בו זמנית חוץ מסירובו לאכול. אובדן התיאבון אצל כלבים אינו מעיד בהכרח על מחלה סופנית, כדאי להקפיד על טיפול וטרינרי מהיר מכיוון שזה יכול להיות סימן למחלה משמעותית, כולל סרטן, זיהום במערכות השונות, כאב, בעיות בכבד ואי ספיקת כליות.

מחלות שיניים

יש מקרים בהם כלבים לא רוצים לאכול מכיוון שמשהו בפה גורם לכאב. יש לבדוק אם יש לכלב שלכם שן שבורה או רופפת, דלקת חניכיים קשה ואפילו גידול בחלל הפה.

חיסון אחרון

הקדמה הרפואית מאפשרת לנו למרבה המזל לתת לכלבים שלנו חיסונים למחלות כלבים קשות ומידבקות. זריקות אלו מצילות את החיים של מיליוני חיות מחמד במאה האחרונה, אך יש להן לפעמים השפעות שליליות. רוב ההשפעות האלו הן מינוריות וקצרות, והן יכולות לכולל גם אובדן תיאבון זמני אצל הכלב שלכם.

נסיעות וסביבה לא מוכרת

אם התיאבון של הכלב שלכם היה טוב עד שיצאתם איתו לטיול או עברתם לגור במקום חדש, יכול להיות מצב בו הכלב שלך לא אוכל בגלל טיולים או הסביבה הלא מוכרת. בעלי חיים מסוימים עשויים לחלות במחלת תנועה, ואחרים נעשים עצבניים או לא נוחים במקומות חדשים.

איך אפשר לעודד כלב לאכול?

אז איך אנחנו יכולים לעודד כלב לאכול? אם אנחנו רוצים לעודד את הכלב שלנו לאכול אנחנו יכולים להאכיל אותו בעזרת משחקים שונים. אנחנו יכולים לגוון בסוגי האוכל שאנחנו נותנים לכלב ולערבב אוכל יבש ואוכל רטוב.

אנחנו יכולים גם לבדוק איזה סוג אוכל יבש הכלב היא אוהב לאכול ולתת לו אותו. מתן של האוכל בשעות קבועות יכול גם לסייע לכלב לפתח דפוסי אכילה ברורים של רעב ושובע. אנחנו יכולים לפנק את הכלב שלנו גם עם ממתקים וחטיפים מיוחדים לכלבים ואז יהיה לו יותר חשק לאכול כי נציע לו אוכל טעים יותר.

כלב לא אוכל – איך אפשר לטפל בו?

כלב לא אוכל זה בעיה כי אם הוא לא אוכל הרבה זמן הוא יכול לרזות ולחלות מזה. עלינו לעודד את הכלב שלנו לאכול על ידי משחק ועל ידי טיפול בבעיה שמפריעה לו לאכול. ככל שנטפל מהר יותר בבעיה של הכלב כך הוא יחזור מהר יותר לאכול והוא יוכל ליהנות יותר מאיכות חיים טובה. אנחנו יכולים לנסות לפתות את הכלב שלנו לאכול אוכל טעים יותר או לנסות לפתות אותו לאכול בעזרת משחקים שונים ומתן פרסים.

למה חשוב לטפל בחוסר התאבון?

כאשר הכלב שלנו לא אוכל אסור לנו להתעלם מהבעיה וחשוב מאוד שנטפל בה. בדיוק כמו שזה לא בריא לבני אדם לא לאכול כך גם כלבים לא יכולים לחיות לאורך זמן אם הם לא אוכלים. אם אנחנו רוצים לאפשר לכלב שלנו אריכות ימים עלינו להיות עם יד על הדופק ולשים לב מתי הוא אוכל ומתי לא.

לאחר שנדע פחות או יותר למה הכלב לא אוכל יהיה לנו קל יותר לטפל בבעיה ונוכל לאושש אותו ולהחזיר לו את התיאבון הבריא שלו. לעיתים כאשר הסיבה לכך שהכלב לא אוכל היא פסיכולוגיות יכול להיות קשה כלבים מומחה שמתמחה בפסיכולוגיה של כלבים.

בסופו של דבר הכלב שלנו יקר מאוד ללבנו ואנחנו רוצים שהוא ירגיש טוב ויהיה בריא. כאשר אנחנו מזהים בעיה שהכלב שלנו לא אוכל אנחנו צריכים להתחיל לטפל בה בזהירות ולשלול את הסיבות שבגללן הכלב לא אוכל.

כאשר הסיבה היא פיזיולוגית הווטרינר יוכל לסייע לנו. כאשר הסיבה שהכלב לא אוכל היא פסיכולוגית לעיתים מתן תשומת לב מיוחדת לכלב ומתן זמן להסתגלות בשבילו יעשו את כל ההבדל ויאפשרו לו לחזור לאכול כרגיל ולהיות שמח כמו תמיד.

להזמנה חייגו :