אוכל לחתולים – GO

אוכל לחתולים go הוא אחד המותגים האיכותיים. מדובר על מזון יבש או מעדני שימורים עשירים באומגה 3 ואומגה 6 שמסייעים להבריק את פרוות החתול, מצמצמים את נשירת השיער שלו ומחדדים את מוחו. המתכונים של go מכילים פרוביוטיקה של חיידקים טובים לפעילות תקינה של המעיים ומערכת העיכול וטאורין שמסייע לתפקודי הלב והראייה. המאמר יעסוק באוכל לחתולים ובפרט ב- go תוצרת קנדה.

 

אוכל לחתולים go – הטעמים המתאימים לחתול שלכם

אוכל לחתולים גו ניתן למצוא במבחר טעמים שלא ישאירו את החתול שלכם אדיש. בין אם תבחרו בכבש עם חזיר, הודו עם ברווז או סלמון ופורל החתול שלכם ייהנה מערכים תזונתיים שיהיו אפקטיביים למערכת החיסון והעיכול שלו ללא הורמוני גדילה או תוצרי לוואי אחרים.

ניתן לבחור מזון יבש או מזון בשימורים ששומרים על רמה גבוהה של טריות וכולם אינם מכילים דגנים. בנוסף, מבין המתכונים המוצעים על ידי החברה, מתכון המבוסס על דגים מתאים לחתולים אלרגיים לבשר ומהווים תחליף ראוי עבורם.

החתול שלכם צריך לאכול טוב ובצורה מאוזנת על מנת שיהיה אנרגטי ובמשקל תקין. בדומה לכלבים גם החתולים זקוקים למזונות מן החי ופחות פחמימות ושומנים עתירי קלוריות. גם תוצרי לוואי של בשר יהיו מזיקים ולכן החתול צריך להסתפק במינון נמוך של שומן במזון.

כמו כן, מוצרים כמו חיטה ותירס יהיו קשים מאוד לעיכול ויגרמו לחתול שלכם לתופעות כמו שלשול או עצירות. חתול אוכל פעמיים ביום וזקוק למזון מזין ובריא על מנת להיות מרוצה ולהיות נינוח. לפיכך, מומלץ לא לתת לו מזון צמחי אלא רק חלבונים מן החי.

 

מתי החתול יכול להתחיל לאכול מזון יבש?

כאשר מוציאים גור חתולים מאימו לפני סיום שלב ההנקה או כאשר נוגעים בו, החתולה לא תניק אותו יותר בשל ריח האדם הדבק בו. זאת לאור העובדה שהחתולה נרתעת מריח האדם על הגור. במקרים כאלו ניתן להאכיל את הגור בתחליפי חלב.

רק בגיל 4 שבועות הגור אוכל מזון מוצק ויבש שאותו ניתן לרכך במים. בגיל 8 שבועות לאחר שהסתגל למזון, ניתן להוריד את המים מהמזון היבש. חשוב לדעת שהחתול אוכל 3 פעמים ביום עד גיל חצי שנה ולאחר מכן הוא אוכל פעמיים ביום או בהתאם למשקלו.

אנשים המכינים אוכל בייתי צריכים להיזהר שלא יכיל בצל מכיוון שזהו ירק רעיל עבור חתולים. האוכל האידאלי לחתולים כאמור הוא מחלבון חי שהתבשל על מנת שלא יישא חיידקים ופטריות שונות.

 

כמות המזון לחתולים תלויה בגורמים שונים

על מנת לדעת את הכמות המדויקת של מזון לחתולים צריכים לדעת מה משקלו. חתול רזה יצטרך לאכול יותר מחתול עם עודף משקל. כמו כן, כאשר החתול אנרגטי ופעיל צריכת הקלוריות שלו גדולה יותר. למרות זאת, מזון עם ערך קלורי גבוה יפחית את הכמות שתתנו לחתול.

בנוסף, כשמדובר בחתולים גרגרנים יש לווסת את כמות המזון שלהם. הדבר הטוב ביותר הוא לבדוק על אריזת המזון של החתול מהן הכמויות הרצויות לו על פי משקלו. גם לאחר מתן המזון לחתול יש לדאוג ולהרים את האוכל שנותר חזרה לאריזה.

מרבית החתולים לא יאכלו מזון שנמצא בקערה לאורך כל היום מכיוון שהוא אינו טרי, הוא סופג לחות והריח שלו מתנדף באוויר. זוהי עובדה שהחתול הוא בעל חיים מפונק ולכן הוא גם בררן באוכל. ההמלצה היא לשמור את המזון באריזה סגורה היטב כדי שיהיה טרי.

 

מה עושים כשהמזון גורם לריח רע מהפה?

ריח רע מהפה של החתול אינו תוצאה של המזון. חתולים סובלים מאבנית בשיניים שנוצרת מחיידקים וגורמת לדלקת בחניכיים. מעבר לבדיקת שיניים אצל הווטרינר מומלץ לתת לחתול חטיפי מזון דנטליים שיסייעו לשמור על היגיינת הפה.

אפשרות נוספת שגם תפנק את החתול שלכם היא מעדני שימורים. לחברת go ישנם מתכונים איכותיים של פטה אווז או הודו עם ברווז בשימורים שיהיו מושלמים לצורך זה. מומלץ לא לתת יותר מ-15% של תוספת כזו מכמות המזון היומית של החתול כדי לשמור על איזון.

 

הסיבות לפליטת מזון אצל חתולים שונים

ישנם חתולים שלעיתים קרובות פולטים את המזון שאכלו הנראה כמו קיא. יש לכך מספר סיבות. הראשונה היא שהחתול אוכל מהר מדי ולכן צריכים לתת לו יותר ארוחות בכמויות קטנות יותר על מנת שיעכל את המזון יותר בקלות.

שנית, ייתכן והמזון בו משתמשים אינו איכותי או שהחתול פיתח אליו אלרגיה. במקרה כזה יש להחליף את המזון לאוכל חתולים של go המבוסס על סלמון ופורל ואם זה לא עוזר לפנות להתייעצות אצל הווטרינר.

 

אוכל מיוחד לחתולים מבוגרים או חולים

חתול אותו מגדלים בבית חי בממוצע 10-15 שנים. כאשר הוא מזדקן הוא פחות פעיל, צבע הפרווה שלו משתנה, התיאבון שלו מצטמצם והוא נוטה לחלות במחלות שונות. האוכל של go מתאים לכל שלבי החיים של החתול ולכן מומלץ גם לחתולים מבוגרים. לייעוץ נוסף פנו לחנות החיות.

להזמנה חייגו :