monge – אוכל לכלבים

monge אוכל לכלבים תוצרת איטליה הוא מזון המותאם לגודל ולגזע הכלב. מדובר על חברה אמינה שמספקת מזון איכותי יותר מחמישים שנה לחיות מחמד. ישנם מתכונים המכילים חומרים משמרים וחומרי טעם וריח. את זה לא תמצאו במתכונים של monge. תמצאו איזון בין כמות חלבונים המגיעה מהחי, חומצות שומן, וויטמינים, מינרלים ומינימום של דגנים ופחמימות. המאמר יפרט כיצד מרכיבי המזון האיכותיים ישפיעו על כלבכם.

 

כיצד ניתן להאריך את חייו של הכלב?

כל אדם המחזיק בביתו כלב רוצה להעניק לו את הטוב ביותר על מנת שיגדל, יתפתח ויחיה חיי רווחה. בניגוד לאמונה ש-7 שנים של כלב שווים ערך לשנת חיים של אדם, שנתו הראשונה של הכלב היא כמו 16 שנות חיים של אדם.

כלומר, בגיל 3 גילו זהה לגיל 30 של האדם. לאחר מכן סופרים את שנת הולדתו במקביל ל-5 שנות אדם. כך שגיל 35 של אדם מקבילים ל-4 שנות חיי כלב. יתרה מכך, ההתבגרות של הכלבים זהה להתבגרותם של בני האדם בהתאם לגזעם. כך שגזעים קטנים מתבגרים פחות מגזעים גדולים.

לפיכך, לא ניתן לקבוע במדויק את גילו של הכלב אך ניתן להעריך אותו על פי בקיעת השיניים שעד גיל חצי שנה בערך צומחות במלואן. לאחר שצמחו כל השיניים הערכת הגיל תהיה קשה יותר. ביחד עם זאת, צמיחת שיער שיבה והתנהגותו של הכלב מסייעים להערכה.

הכלבים יכולים לחיות עד גיל 12.8 בהתאם לגזע ולגודל שלהם. למרות הגנטיקה, על מנת להאריך את חיי הכלבים ולתרום לאיכות חייהם, חשוב להקפיד על תזונה מיטבית ופעילות גופנית, בדיוק כמו אצל בני האדם.

 

השפעת monge אוכל לכלבים על בריאותם

אוכל לכלבים monge הוא מזון שיכול לסייע להארכת חייו של הכלב שלכם. מכיוון שהבשר עשיר בחלבונים הכלבים מקבלים מזון שקל לעכל אותו. זהו לא רק בשר מעוף או כבש אלא מגיע ממקורות נוספים כמו: יען, חזיר וצבי. יתרה מכך, הפורמולות אותם מייצרים הם בהתאם לגיל ולגזע של הכלב.

אומנם החלבון הוא המרכיב העיקרי במזון אך הכמות המצומצמת של הדגנים עשירה בסיבים תזונתיים  המסייעים לעיכול בפרט ולבריאות בכלל. את המזון לא רק בוחרים בהתאם לגילו ולגזעו של הכלב, אלא גם בהתאמה לבעיות בריאותיות או אלרגיות שפיתח במהלך השנים.

 

מהם המתכונים הפופולריים של מונג לכלבים?

מלבד בשר, המתכונים הפופולריים של מונג אוכל לכלבים מתבססים על דגי סלומון איכותיים, מתכונים עשירים בחלבון המיועדים לגורים, מתכונים היפואלרגנים לכלבים עם אלרגיות למרכיבים צמחיים ועוד. בין היתר סוגי האוכל מותאמים למשקלם של הכלבים.

למשל, כלבים השוקלים בין 2-8 ק"ג מגזע קטן יקבלו אוכל עשיר בחלבון בצורת כופתאות המותאמות ללסתותיהם הקטנות. המזון הפופולרי יותר מיועד לכלבים השוקלים בין 8-25 ק"ג מגזע בינוני, וגם המזון לכלבים מגזע גדול השוקלים בין 25-50 ק"ג מותאם לגודלם.

סוג האוכל המתאים לכלבים חולים מכיל נוגדי חמצון כדי שהמערכות בגופם יתפקדו כראוי ומשלבים פרוביוטיקה שמחזקת את החיידקים הטובים במעיים. פורמולה כזו מכינים בצורה מוקפדת על מנת שהמרכיבים לא יינזקו בזמן הבישול.

מתכון פופולרי נוסף הוא ללא דגנים כלל שמסייע לא רק לכלבים אלרגנים, אלא גם לתהליכי העיכול של הכלבים. בצורה כזו הכנת המזון נעשית למעשה בהתאמה אישית כך שכל כלב יכול למצוא את המזון האידיאלי בשביל בריאותו וכדי להאריך את תחולת החיים שלו.

 

חיי כלב – השינויים אותם עובר הכלב

 

בעיות עיכול

אחת מהתופעות המלוות את התבגרותו של הכלב הן בעיות בעיכול. ככל שהכלב מתבגר הקיבה שלו רגישה יותר ורמת האנזימים פוחתת, דבר שגורם לחוסר חשק לאכול, לבחילות, הקאות ולשלשולים. במקרה הזה אוכל לכלבים מונג עשוי לסייע ולשפר את המצב.

 

עצירות

בנוסף, כלבים בוגרים סובלים יותר מעצירויות מכיוון שהמעי הגס לא מצליח לגרום לתזוזת הקיבה וגם כתוצאה מחוסר פעילות גופנית. בין היתר הכלב מתעייף יותר ועלול לפתח אנמיה שמחלישה אותו. לפיכך אוכל עשיר בברזל כמו דגים עשוי לסייע לו.

 

כמות קלוריות

שינוי בכמויות המזון הכרחי לכלבים בוגרים לאור העובדה שהם צריכים לצרוך בין 30-40 אחוז פחות קלוריות מכלבים צעירים. במידה והם ממשיכים לאכול את אותן הכמויות בגיל בוגר הם יפתחו עודף משקל ויתקשו לתפקד בצורה אופטימלית.

 

חילוף חומרים

ככל שהכלבים מתבגרים גם חילוף החומרים שלהם איטי יותר ולכן הם פחות פעילים מכלבים צעירים. על כן, לא רק חשוב להתאים להם את התזונה הנכונה, אלא אף לגרום להם לבצע פעילות גופנית באופן מתון כדי שמסת השריר שלהם תישמר.

 

שיפור מראה העור והפרווה של הכלב

במהלך התבגרותו של הכלב העור שלו משתנה. הוא יותר עבה וכהה, פחות גמיש, יבש ומידלדל באזורים שונים. תופעה נוספת היא נשירת שיער או התפתחות של שיער שיבה לבן. במקום לתת תוספות מזון ניתן להתאים לכלב את המזון ולשפר את נראות העור והפרווה.

על מנת להתאים את המזון הנכון מומלץ ליצור קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :