קולר לחתול סרסטו

קולר לחתול סרסטו הוא מוצר חדש יחסית שהעמידות שלו לפרעושים וקרציות היא בסטנדרט גבוה לעומת קולרים אחרים שכבר איבדו את עמידותם נגד טפילים אלו. מדובר על מוצר של חברת באייר הגרמנית המשווק בקנה מידה עולמי. היעילות של הקולר מגנה על החתול לאורך 8 חודשים וניתן לענוד אותו לגורי חתולים מגיל 7 שבועות. המאמר יפרט מדוע כדאי לבחור בקולר סרסטו לחתולים.

 

מדוע קולר לחתול סרסטו הוא המומלץ ביותר?

כיום אין ספק שהקולר של סרסטו לחתולים עשה מהפכה בסיכוי שהחתול שלכם יידבק בקרציות ופרעושים. הקולר מסייע להפחית בצורה משמעותית את העקיצות, הגירודים ולשמור שהחתול לא יחלה במחלות אותם הטפילים מעבירים.

קרציות ופרעושים ידועים באהבתם העמוקה שהיא מציצת דמם של יונקים מסוימים. הקרציות גורמות לזיהומים, אנמיה, קדחת הקרציות ומחלות נוספות. הפרעושים שאותם החתולים בולעים כשהם מלקקים את גופם מביאים להתפתחות תולעים במעיים.

הם עלולים להעביר מחלות שונות לבני האדם כמו: קדחת הבהרות ודבר שהן מחלות מסוכנות מאוד ולגרום למחלות עור ולאלרגיות קשות הן אצל חתולים והן אצל בני האדם. הפתרון הטוב ביותר הוא קולר סרסטו המונע את התסריטים הללו.

 

השוואה בין קולר סרסטו לקולרים אחרים

למרות שסרסטו נחשב למוצר יקר יותר מקולרים אחרים, הוא גם היעיל ביותר. למרות זאת, אותו קולר של אותה חברה הנקרא פורסטו הוא בעל אותה יעילות ומחיר זהה רק השם שלו שונה כיוון שהוא מיוצר במפעלי באייר בארצות הברית.

תהליך המניעה קורה כאשר מהקולר משתחררים באיטיות חומרים פעילים במינונים שאינם מזיקים לחתול. החומרים מתפזרים על גופו של החתול ודוחים את הפרעושים והקרציות.

לעומת קולרים אחרים נגד פרעושים וקרציות המפרישים חומרים טבעיים, כאן מדובר על חומרים כימיים. בעוד שקולרים טבעיים מכילים תמציות ושמנים מן הצומח, קולר סרסטו מכיל פלומתרין שהפיזור שלו גורם לצריבה ברגלי הטפילים הבורחים ממנו כמו מאש.

חומר נוסף אותו מכיל קולר סרסטו הוא אימידקלופריד שמשתחרר בצורה הרמונית ביחד עם הפלומתרין ומסייע להברחת הטפילים. מבחינת עמידות לסרסטו יש יכולת להחזיק 8 חודשים ולקולרים אחרים עמידות של כ-3 חודשים.

 

הייחודיות הטכנולוגית היעילה של קולר סרסטו

המינון של החומרים הפעילים המשתחררים מקולר סרסטו מבוקר ולכן מדובר במוצר ייחודי מבחינה טכנולוגית. מכיוון שיש לו מצע פולימרי ניתן לשמור על מינון נמוך ורצוף שלא יזיק לחתול ולבני הבית ויישאר על העור זמן רב יותר מחומרים שמפרישים קולרים אחרים.

התאמת האורך

את קולרי סרסטו ניתן להתאים לחתול על פי האורך הרצוי. למשל, אם רכשתם סרסטו באורך של 38 ס"מ הלבישו אותו על צוואר החתול והדקו או שחררו על פי הצורך. הדרך היעילה ביותר היא להכניס שתי אצבעות מתחת לקולר וכך ההידוק אינו חונק את החתול.

למרות זאת, מכיוון שלחתול יש חוליות צוואר גמישות צריך גם לשמור שהקולר לא יהיה משוחרר מדי וייפול. כל שארית של רצועה שהיא יותר מ-2 ס"מ יש לגזור בעת התקנת הקולר על צווארו של החתול.

בנוסף, ניתן להוסיף לקולר של סרסטו גם מחזיר אור השומר על בטיחותו של החתול בשעות החשיכה במידה והוא בורח מהבית או משוטט בחצר.

 

האם החתול יכול להשתחרר מהקולר בזמן סכנה?

לקולר של סרסטו יש מנגנון מיוחד המאפשר לחתול להשתחרר ממנו באופן עצמאי בזמן סכנה. למעשה ישנה דרך אחת בה מופעל כוח על המנגנון השווה לכוח של חתול ששוקל 2 ק"ג וקופץ לגובה של 40 ס"מ ודרך שניה בה החתול משחרר את עצמו במידה והוא לכוד.

 

קולר סרסטו מונע גם כינים בחתולים

עד כמה שזה מפליא גם חתולים עלולים להידבק בכינים. לכל מי שהיה לו ילד או ילדה בגן בוודאי יודע שהכינים הם טפילים קטנים המטילים ביצים ועוברים מאחד לשני. גם כלבים וחתולים נדבקים אחד מהשני בכינים, אך לא מאותו הסוג.

הכינים שנדבקים לחתולים יכולים גם הם למצוץ את הדם, לגרום לאנמיה, דלקות עור, נשירת שיער ולגירודים. סוג אחר של כינים נושכים את גופם של החתולים ומזיקים לו בדומה. הקולר של סרסטו לא רק מונע פרעושים וקרציות למשך 8 חודשים, אלא גם כינים.

לחילופין, אפשר להשתמש בטיפות אך אם גם ככה משתמשים בקולר כדאי לדעת שהוא גם מונע כינים. גם הטיפול בכל הטפילים הללו הוא דומה באמצעות תכשירים, חומרי הדברה ידידותיים וסירוק במסרק צפוף.

 

הרחקת החתול בזמן הטיפול וניקיון יסודי

בזמן הטיפול בחתול לאחר שנדבק בכינים, פרעושים או קרציות, מומלץ להרחיק אותו מבעלי חיים אחרים ולנקות היטב את המיטה שלו, המצעים בבית, השטיחים, הווילונות, המברשות וכל דבר שהיה עם החתול במגע.

במקרים בהם מתקשים להיפטר מהכינים ומהביצים יש לגלח את שערותיו של החתול לגמרי וזוהי תוצאה פחות רצויה. לפיכך, אל תהססו להשתמש בקולר סרסטו לחתול שימנע את כל ההתעסקות עם טפילים וההיפטרות מהם.

לשאלות נוספות והתאמת קולר סרסטו מקורי צרו קשר אתנו קשר.

להזמנה חייגו :