מה צריך לקנות לגור כלבים?

החלטת לאמץ גור חדש למשפחה? מזל טוב ובשעה טובה!

אין כמו להביא הביתה כלבלב קטן, אנרגטי ומלא אהבה שיעיר לכם את הבית ויאהב אתכם ללא גבולות.

גור כלבים צעיר לבן
גור כלבים צעיר לבן

עם זאת מעוררת השאלה- אילו דברים צריך להכין לפני שמביאים גור חדש הביתה?

אז בדיוק כמו לתינוקות, לגורי כלבים גם כן יש רשימה של מוצרים אותם תזדקקו על מנת שהמעבר יהיה קליל ככל האפשר ולא יחסר לגור שלכם כלום. בשביל זה בדיוק הכנו לכם רשימה מפורטת של מוצרים שחשוב להכין לפני שמאמצים גור כלבים חדש.

מזון לגורי כלבים:

הדבר הראשון והחשוב ביותר שיש להתמקד בו בשביל הגור שלכם הוא מזון שמתאים לו. ישנם שלושה סוגי מזונות שנותנים לגורים, והם: תחליף חלב, מזון יבש ומזון משומר.

תחליף חלב

נותנים לגורים עד גיל חודשיים בשלב היניקה. ממש כמו מטרנה לתינוקות, זוהי אבקת תחליף חלב שמיועדת לגורים יונקים.

יש לערבב את התחליף עם מים חמימים (אך לא רותחים) ולהאכיל את הגור היונק עם בקבוק מיוחד עם פיה שמתאימה לגודלו.

על האריזות של התחליף חלב תמצאו הודאות מדוייקות להכנת התמיסה ואת הבקבוקים ניתן לרכוש בנפרד לרוב, בהתאם לגודלו של הגור.

מזון יבש

אם הגור שלכם מעל גיל חודשיים וכבר עבר את שלב הגמילה מתחליפי חלב, יש לספק לו מזון יבש. חשוב שהמזון שהיבש יהיה מותאם לגורים במיוחד, מהסיבה שמזון לגורים מכיל כמות גבוהה יותר של חלבונים, שומנים וויטמינים שנחוצים להתפתחות אופטימאלית של הגור.

מזון לכלבים בוגרים לא מתאים לגורים ואפילו במקרים מסויימים יכול לגרום נזק התפתחותי לגור. לכן כשאתם בוחרים לגור מזון יבש, חשוב שתוודאו שהוא אכן מתאים לגילו.

אם הגור שלכם אכל מזון יבש אצל מגדליו הקודמים ובחרתם להחליפו במזון איכותי יותר, יש לבצע את המעבר בהדרגה ולערבב את המזון הישן יחד עם החדש בימים הראשונים על מנת שהגור יסתגל לטעם החדש ולמנוע בעיות עיכול.

מזון משומר

זהו מזון ייעודי לכלבים במרקם רך שמגיע בתוך פחיות שימורים. תוספת של שימורים מדי פעם לאוכל היבש מוסיפה ערכים תזונתיים למזון של הגור שלכם, עוזרת לעיכול, וגם מפנקת אותו בטעמים חדשים. כמו במזון היבש, יש לוודא שהשימורים מותאמים לגורי כלבים.

טיפול נגד פרעושים

ברוב המקרים, כשמאמצים גור מהרחוב או מכלביה, הוא עלול לסבול מפרעושים וקרציות. טפילים אלה עלולים לגרום נזק לגור וגירודים נוראיים.

על מנת להקל עליו ולשמור על בריאותו, יש לטפל בפרעושים ובקרציות במהרה. תכשירים נגד פרעושים מותאמים על פי משקלם של הכלב, לכן יש לשקול אותו לפני הטיפול.

תרסיס מונע פרעושים

הטיפול היחיד שמתאים לגורים בכל הגילאים, גם לגורים יונקים. את התרסיס מתיזים על הפרווה באזור הגב והעורף. על גבי האריזה רשום כמה התזות נחוצות לפי משקל הכלב, לכן יש לעקוב אחרי ההוראות.

אמפולות

 מתאימות לגורים מעל גיל חודשיים. ניתן להשתמש באמפולות נגד פרעושים. אמפולות מכילות נוזל דוחה פרעושים מרוכז אותו מורחים באיזור העורף של הגור. הנוזל נספג בגופו, ומספק הגנה של עד כחודש נגד הטפילים.

האמפולות נוחות וקלות לשימוש וכמו הספריי גם מותאמות למשקלו של הכלב.

קולר

טיפול חיצוני נגד פרעושים וקרציות לגורים. את הקולר עונדים לכלב בנוסף לקולר הרגיל והוא מקנה הגנה ממושכת. חשוב לציין, שאין להרטיב את הקולר, כיוון שזה פוגע ביעילותו. לכן יש להוריד אותו לפני מקלחת או לפני טיול בגשם.

טיפול בכדורים

כדורים נגד פרעושים הם פיתרון נוח ויעיל לפרעושים. הכדור הוא אכיל ועשוי מחומרים שטעימים לכלב לכן לא צריך להתאמץ על מנת לגרום להם לבלוע אותו.

הכדור מקנה הגנה פנימית לטווח של בין חודש לשלושה חודשים, תלוי בחברה המייצרת.

מוצרים ליום יום

קערות

קערות לאוכל ומים מגיעות בכל הגדלים, הצורות והצבעים. יש לבחור זוג קערות שמתאים לגודל של הגור ולגובהו. חשוב שהן לא יהיו לו גבוהות מדי כל מנת שיצליח לאכול ולשתות בצורה נוחה.

בין סוגי הקערות ניתן למצוא קערות מפלסטיק, קערות נירוסטה, קערות עם גומי שמונע החלקה ועוד רבות. בנוסף, ישנם מעמדים לקערות שמונעים התהפכות, ואת חלקם גם ניתן לכוונן בהתאם לגובה של הגור ככל שהוא גדל.

צעצועים

גורים הם פצצת אנרגיה. הם תמיד ירצו לשחק ולהתעסק במשהו על מנת להפיג שיעמום ולשרוף אנרגיה. חשוב לדאוג לצעצועים מסוגים שונים לגור שלכם על מנת שתהיה לו תעסוקה ולא יתפתה להרוס לכם את הספה.

קיים מגוון רחב מאוד של צעצועים. צעצועים גדולים מדי עלולים להיות קשים למשחק לגורים קטנים, וצעצועים קטנים מדי יכולים להוות סכנת חנק. לכן חשוב לבחור אותם בקפידה בהתאם לגודלו של הגור וההעדפות שלו.

עצמות

גורים אוהבים לנשנש כמעט כל מה שנקלע לדרכם. בחודשים הראשונים לחייהם השיניים שלהם גדלות ומתחלפות, מה שיוצר צורך בלתי נשלט ללעוס ולנשוך כל מה שבסביבה. במקרים כאלה, על מנת לשמור את הנעליים שלכם בטוחות, אפשר לתת לגורים עצמות לעיסה שיעסיקו אותם ויספקו להם את הצורך לנשוך משהו מבלי להרוס לכם את הבית.

חטיפים

קיים מגוון רחב של חטיפים לכלבים אותם נותנים לכלב כפינוק או כפרס על התנהגות טובה. אפשר להצטייד בחטיפים קטנים שיעזור לכם לאלף את הגור לעשות צרכים בחוץ או לעשות טריקים.

מיטה

חשוב שלגור שלכם יהיה מקום משלו בבית עם מיטה משלו. מיטה טובה ומרופדת תדאג שלגור שלכם יהיה נוח בבית החדש ולא יהיה לו קר בלילות.

קולר או רתמה

אחרי שקיבל את כל החיסונים הנדרשים ואישור מוטרינר לצאת לטיולים בחוץ, חובה להתאים לכלב קולר או רתמה. קולר הוא חגורה שמלבישים מסביב לצוואר ואליו מחברים את הרצועה על מנת להוביל את כלב.

את הרתמה לעומת זאת, מלבישים לכלב מסביב לחזה, ממש כמו חולצה מיוחדת.ההבדלים בין הקולר והרתמה מסתכמים בנוחיות שלכם ושל הגור בטיולים המשותפים שלכם.

רצועה

זהו החלק שמתחברת לקולר או לרתמה. קיימות רצועות בצורות ומידות שונות. רצועות רגילות הן דמוי חבל ומגיעות לאורך של עד מטר וחצי או שניים.

ישנן גם רצועות שמגיעות לאורך ארוך יותר, עד 5 מטר. הן בעלות ידית אחיזה ומתכווננות עם מנגנון שנועל את הרצועה באורך הרצוי.

שמפו

כמו ילדים, גם גורים מתלכלכים לפעמים וצריכים מקלחת. שמפו מיוחד לגורי כלבים נועד בשביל להגן על העור והפרווה העדינים של הגור.

מסרק

ככל שהם גדלים, גורים נוטים להתחיל להשיר פרווה. מסרק איכותי שמותאם לסוג פרוותם יצמצם נשירה וסירוק תקופתי ישמור על הבית והבגדים נקיים משערות של כלבים.

מוצרי אילוף

כל כלב זקוק לאילוף. אילוף נחוץ על מנת לליצור לכלב גבולות ולחנך אותו מה טוב ומה אסור. אילוף מתאים יעזור לכם לבנות קשר טוב יותר עם הגור שלכם וימנע ממנו להרוס את הבית. קיים מגוון רחב של מוצרי אילוף שנועדו לתיקון התנהגות שלילית של הגור ויעזורו לכם ללמוד אותו במהרה.

גדר אילוף

נועדה על מנת להציב לגור הקטן גבולות, ללמד אותו את הפקודה "למקום" כאשר עושה משהו רע ולתקן התנהגויות לא מתאימות. את הגדר יש להתאים על פי גודלו של הגור על מנת שלא יוכל לקפוץ מעליה או להפיל אותה.

ישנם אנשים שמשתמשים בכלוב אילוף, אך יש לזכור שלעיתים הכלוב קטן מדי לגורים מגזעים גדולים וככל שהם גודלים נוח להם פחות להימצא בכלוב. שימוש נכון בגדר או כלוב אילוף יעזור לכם להציב גבולות ולאלף את הגור שלכם בצורה קלה יותר.

מחסום

לשימוש במחסום ישנם יתרונות רבים. מחסום עוזר למנוע נשיכות והיתקלויות לא נעימים בזמן טיולים. מחסום גם יכול למנוע מהגור להרים ולאכול דברים מהרצפה מחוץ לבית. בנוסף, תוכלו לקחת את הכלב שלכם איתכם בתחבורה ציבורית רק בתנאי שיש לו מחסום מתאים.

פדים

פדים לאימון גורים הם משטחים העשויים מכותנה סופגת, אותם מניחים על הרצפה במקום מיוחד וכך מאמנים את הכלב לא לעשות צרכים ברחבי הבית.

חשוב להצטייד בפדים לאימון גורים במיוחד בכלבים קטנים שלא יכולים עדיין לצאת לטיולים בחוץ ורוצים להתחיל לאלף אותם לעשות צרכים במקום אחד.

תכשירי אילוף

ישנם הרבה סוגים של תכשירי אילוף שכל אחד מהם נועד למטרה אחרת. תרסיסים מונעי נשיכות ולעיסות, מרחיקי כלבים ממקומות כמו ספות ועציצים, תרסיסים שמושכים את הכלבים לעשות צרכים במקומות מסומנים ועוד רבים, יעזורו לאילוף נוח יותר של הגור שלכם.

מוצרים לאילוף

מוצרים כמו קליקר, קולר נגד נביחות, רתמות נגד משיכות ועוד רבים, מותאמים לאילוף ביתי ואישי של הגור שלכם בצורה הקל והנוחה ביותר.

להזמנה חייגו :