הילס אוכל לכלבים

הילס אוכל לכלבים היא חברה הנשענת על פילוסופיה תזונתית המושתת על מזון איכותי ומאוזן התורם לבריאות הכלבים. זוהי חברה פורצת דרך בתחום התזונה הקלינית שהגיעה למזון האולטימטיבי באמצעות מחקרים. לאחר ניסויים מקיפים בתחום, הילס יצרה תרכובות מזון המבוססות על כבש, עוף וסלמון המותאמים למצבים קליניים שמסייעים לווטרינרים רבים לזהות ולאבחן ליקויים בריאותיים אצל חיות מחמד. המאמר יעסוק בתזונה קלינית לכלבים ויתרונותיה.

 

המחקרים של "הילס אוכל לכלבים" שוברים מיתוסים

אחד המיתוסים הנפוצים הוא שכלבים צריכים לצרוך הרבה חלבונים. המחקרים של hills אוכל לכלבים מוכיחים שיותר מדי חלבון עלול להזיק לכלבים. בין אם מדובר בנזק לכבד והכליות ובין אם מדובר על נזקים במעיים, כמות החלבון צריכה להיות מדודה.

כאשר כלבים צורכים יותר מדי חלבונים הגוף שלהם הופך אותם לשומנים ולפסולת. ההשפעה העיקרית של החלבונים מצויה באיכות שלהם ולכן יש צורך להקפיד על כמות מסוימת של חלבון, אך לא פחות על האיכות שלו.

על מנת שתזונת הכלבים תהיה יעילה הכלבים צריכים גם לצרוך ביחד עם החלבונים סיבים, ויטמינים, מינרלים, פחמימות וחומצות אמינו. כאשר החלבון איכותי הוא יתעכל יותר בקלות, יבנה את מסת השרירים ויספק לגוף חומצות אמינו שחיוניות לו.

 

האם כלבים הם אכן קרניבורים באופן טבעי?

אומנם הכלבים הם צאצאים של זאבים אך לאורך השנים והביות שלהם הם השתנו מבחינה ביולוגית הן מבחינה גנטית והן מבחינת מבנה מערכת העיכול שלהם. זאת אומרת שאם היה נהוג לחשוב שהם קרניבורים (אוכלי בשר), הביות שינה זאת באופן קיצוני.

הכלבים אוכלים מזון המכיל דגנים ופחמימות ולא רק בשר. עודף המינרלים מבשר בלבד עלול להזיק לכלבים וכך גם חלבונים בכמות גבוהה. לפיכך, הילס עושים שימוש בבשר קל לעיכול ובמקורות נוספים שמאזנים את התזונה על פי צרכיהם של הכלבים.

 

האם בשר נא הוא טוב לכלבים?

השיניים החדות של הכלבים מטעות בעלי כלבים מסוימים שלעיתים זורקים לכלביהם נתח נא של בשר כזה או אחר. זוהי טעות העלולה להביא למחלות כמו סלמונלה ולהעביר חיידקים לגופו של הכלב. מזון נא אינו מתאים ביולוגית ואינו מומלץ לחיות מחמד.

מעבר לכך, כלבים שאוכלים בשר נא עלולים להעביר חיידקים גם לבני אדם. לעומת זאת בשר מבושל עדיף הן מבחינה בריאותית לכלבים והן למגע שלהם עם בני האדם. כיום מזון לכלבים מגיע כמזון יבש בכופתאות בטיחותיות שמכילות את כל מה שהם צריכים.

 

פחמימות הן לא בהכרח מזיקות לכלבים

המחקרים של הילס שוברים את מיתוס הפחמימות המזיקות מכיוון שהן מכילות סוכרים ושומנים. החוקרים מסיקים שהפחמימות הן חלק בלתי נפרד מתזונה מאוזנת. הן מכילות סיבים תזונתיים שמסייעים לעיכול, למשקל מאוזן ולפעילות של חיידקים טובים במעיים.

אחד המיתוסים עוסק גם בכך שהפחמימות משביעות. גם מיתוס זה הוכח כלא נכון. הן בהחלט מספקות לכלבים אנרגיה ותומכות במערכות הגוף השונות ובשרירים. באוכל של הילס מכניסים כמות מדודה של חיטה, תפוח אדמה, שעורה, דורה, אפונה ותירס.

 

רכיבי התזונה החיוניים לכלבים בכל גיל

כאמור האיזון בין מרכיבי המזון והאיכות שלהם הוא החשוב. למרות המיתוסים לגבי חלבונים ופחמימות צריך לתת לכלב חלבון מהחי, שומנים מחומצות שומן, וויטמינים, מינרלים כמו סידן וזרחן וכמות מדודה של פחמימות.

אנשים המכינים אוכל ביתי לכלביהם צריכים להימנע ממזונות רעילים כמו: שוקולד, ענבים, שום, בצל, קפאין ואלכוהול. כמו כן שומנים רבים ובשר נא אינם מומלצים. בדומה לבני אדם המקפידים על תזונה מאוזנת ובריאה, כך צריכה להיות ההתנהלות עם הכלבים.

כמו כן, המזון צריך להיות מותאם לשלבים בחייהם של הכלבים. כלומר, רכיבי מזון מותאמים לכלבים המפתחים אלרגיות עם השנים, מזון לכלבים אנרגטיים, מזון לכלבים מגזע גדול או קטן, מזון המותאם לבעיה רפואית, מזון לכלבים קשישים, גורים ועוד.

 

ההצלחות של הילס על שינוי תזונתי לכלבים

 

Science plan

הפורמולה הילס Science plan שינתה את חייו של כלב מגזע האסקי שהיה עם עודף משקל והרבה פחות אנרגטי. מדובר על ירידה של 7 ק"ג במשקל שגרמו לשינוי אדיר בהתנהגותו ובמצב רוחו של הכלב.

 

Prescription diet

גם פורמולה בשם Prescription diet של הילס מסייעת לכלבים בעלי עודף משקל ומשפרת את התנועתיות שלהם. מעבר לכך, ניתן לראות שיפור גם בפרווה ובעור, במערכת השתן וכמובן גם במערכת העיכול של הכלב.

מדובר על פורמולת גורמה של נזיד שימורים מבושל טעים שמצד אחד משפר את הבריאות הכללית של הכלבים ומצד שני מותאם גם לכלבים עם רגישות למזון רגיל. זוהי סדרה חדשנית המטפלת בבעיות שונות שעליה ממליצים ווטרינרים רבים.

לסיכום, תזונה קלינית המבוססת על מחקרים יכולה לשקם ולשפר את התפקוד של הכלבים, לסייע למערכת העיכול, למנוע שלשולים ותופעות נוספות כתוצאה מאלרגיות או מצבים בריאותיים אחרים.

חנות החיות עומדת לשירותכם ותסייע לכם לבחור את הפורמולה הרצויה עבור כלבכם בין אם מדובר בגור, בכלב מבוגר, גזע קטן או גזע גדול. לייעוץ אתם מוזמנים ליצור קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :