ג'וסרה – אוכל לחתולים

ג'וסרה אוכל לחתולים המגיע מגרמניה מייצר מזון הכולל את כל אבות המזון החיוניים לחתול על מנת למנוע מחלות ולהאריך חיים. חתולים חיים בממוצע כ-15 שנים וגזעים מסוימים אף יותר. אחת מהסיבות לאריכות ימים היא מרכיב האוכל. בין השאר החתול צריך להוציא אנרגיות, לקבל חיסונים ולהיות מעוקר או מסורס למרות שזה גורם להשמנה. המזון של ג'וסרה הוא מזון שיעזור לשמור על משקל תקין.

 

הפורמולות האיכותיות של ג'וסרה אוכל לחתולים

לג'וסרה יש 4 פורמולות עיקריות ומגוונות במתכונים שונים ששומרים על בריאות ומשקל מאוזן אצל חתולים. הראשונה היא ג'וסרה קולינס שמבוססת על סלמון ועוף. בעזרת המינרלים במזון ניתן למנוע אבנים בכליות, להרוויח עיכול יעיל ולמנוע כדורי שיער.

פורמולה נוספת נקראת ג'וסרה כריסמו סניור המיועדת לחתולים מגיל 7. המזון מכיל מעט זרחן ויותר וויטמינים ומינרלים ולכן הוא מותאם לחתולים מבוגרים ומסייע לשמור על הכליות שלהם. את הפורמולה ניתן למצוא בטעמים שונים.

הפורמולה השלישית היא ג'וסרה קטלוקס שגם היא מונעת כדורי שיער במערכת העיכול עליהם נרחיב בהמשך. ולבסוף, מזון הפרימיום של החברה נקרא ג'וסרה ג'וסיקט המכיל את כל אבות המזון, חלבון מן החי וחומצות שומן המסייעות לפרווה בוהקת ללא תוספות סוכר, סויה או מוצרי חלב.

 

מהם כדורי שיער וכיצד הם נוצרים?

החתול הוא בעל חיים מאוד נקי השומר על ההיגיינה של עצמו בזמן שהוא מלקק את גופו. כתוצאה מכך נדבקים ללשונו שערות אותן הוא בולע. השערות הללו מצטברות לגושים המגיעים לקיבה. לעיתים הם עלולים להיתקע בדרך וברוב המקרים הם מופרשים בצואה.

כאשר כדורי השיער נתקעים בגרון החתול מנסה לפלוט אותם דרך הפה. מזון המכיל סיבים תזונתיים גורם להם להיקשר לשערות שנבלעו ולמשוך אותן לקיבה על מנת שלא ייתקעו בדרך והחתול ייאלץ להקיא אותן. אין ספק שאוכל נוגד כדורי שיער גם יסייע לפרוות החתול.

 

מזון חתולים איכותי לפרווה בוהקת ומבריקה

למרות שהחתול מנקה את עצמו, יש לדאוג לבריאות הפרווה והעור שלו באמצעים חיצוניים. אחת מהדרכים היא תזונה רוויית חלבונים תוך דגש על חלבון אלפא פרוטאין. במידה ולחתול יש נשירת שיער יש לתת לו יותר חלבונים במזון.

בנוסף, מזון המכיל ויטמינים, חומצות שומן ושומן יסייעו לבריאות הפרווה. אם לחתול שלכם עור יבש או קשקשים חשוב שהוא יקבל יותר ריבופלבין. אם העור שלו דק והוא מאבד את הפיגמנט הטבעי שלו או שהעור שלו שומני, ספקו לו מזון המכיל ביוטין.

חתולים עם פצעים בעור, יובש ונשירת שיער סובלים גם ממחסור בוויטמין A וקילוף עור נגרם מחוסר בוויטמין B. השומן וחומצות השומן יסייעו להשיב את הברק של הפרווה וימנעו מהחתול להתגרד. לפיכך, תזונה מאוזנת תמנע חסרים המשפיעים על העור, הפרווה ובעיות אחרות.

 

מדוע חשוב לאכול מזון המונע מחלת כליות?

חתולים שונים נוטים לחלות במחלות כליות בכל גיל כאשר 49% חולים יותר בגיל מבוגר. לא ברור מה גורם למחלה אך קרוב לוודאי שמדובר בגנטיקה. לכליות יש תפקיד מאוד חשוב בכל הנוגע להפרשת הפסולת, ויסות מלחים, לחץ דם ושמירה על הנוזלים בגוף.

כאשר נותנים לחתול, במיוחד אם הוא מבוגר, מזון המונע מחלת כליות או הצטברות של אבנים המכיל מספיק וויטמינים, מינרלים וכמות מדודה של חלבונים מן החי ניתן לשפר את אורח חייו ולסייע לו להאריך חיים.

אין זה אומר שצריכים לצמצם בכמות החלבונים כי הם יעזרו להניע את חומרי הפסולת בדם, אך גם לא להגזים. בנוסף, מזון מופחת בזרחן יהיה יעיל לכליות כי כמות גדולה עלולה להיות הרסנית לחתול. חשוב להקפיד על מזון עשיר באומגה 3, אומגה 6 ואשלגן.

במקרה של מחלת כליות צריכת המים של החתול צריכה להיות מוגברת ולכן מזון בשימורים יהיה יעיל יותר ממזון יבש. במידה ומחליפים את המזון לחתול חולה יש לעשות זאת בהדרגה בהוספת המזון החדש למזון הקודם למשך מספר שבועות ובכל פעם להגדיל את כמות המזון החדש.

 

תזונה לחתול עם רמות סוכר גבוהות בדם

חתולים מגיל 6 הסובלים מעודף משקל עלולים לחלות בסוכרת. גם לפני גיל זה עלולה להופיע סוכרת תורשתית אצל חתולים. חתול המאובחן כסוכרתי צריך לאכול אותה כמות של מזון ביום ולהימנע ממזון המכיל דגנים וסוכר. לצד זה ייתכן ויקבל גם זריקות אינסולין.

לעומת זאת, חתול בריא שמעכל את המזון שלו כראוי מייצר גלוקוז שמוסיף לו אנרגיות באמצעות האינסולין שמשתחרר בדמו. לאחר מכן האינסולין מחזיר את הדם למצבו הבסיסי ועולה שוב בארוחה הבאה.

 

החשיבות של המרכיבים התזונתיים באוכל לחתולים

ניתן לסכם שאיכות המזון והטריות שלו חשובה כל עוד המרכיבים התזונתיים מסייעים למנוע מחלות ולהאריך את חיי החתול. לפיכך, יש לבדוק בצורה יסודית מה מכילה אריזת המזון אותה אתם קונים ולשים לב לתאריך התפוגה.

במידה ויש לכם שאלות נוספות לגבי מניעת מחלות ותזונה בריאה לחתולים צרו קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :