אקאנה – אוכל לכלבים

החברה הקנדית אקאנה מייצרת אוכל לכלבים איכותי המיובא בארץ לכלבים שרגישים למזונות אחרים ולכלבים שרוצים לשמור על בריאותם והתפתחותם. ההתאמה הביולוגית שהחברה עושה עם מתכוני הפליאו שלה מתמקדת בעיקר בבשר שמקורו בגידולי חוות בקנדה המגדלות עופות, דגים וביצי חופש. חלבונים מהחי הם המזון האולטימטיבי לצורך עיכול תקין ועור בוהק. המאמר יפרט על תזונה ביולוגית ומדוע אקאנה אוכל לכלבים מומלץ לשימוש.

 

חשיבותה של התזונה הביולוגית לכלבים שלכם

כלבים, בדומה לבני האדם הם אוכלי כל. צריכת כמות החלבונים שלהם צריכה להיות במינון סביר ולא בכמות מוגזמת מכיוון שהגוף שלהם מפריש חלבונים שאינם מנוצלים דרך השתן. זו הסיבה שלאיכות החלבונים יש יותר חשיבות מהכמות שלהם על מנת שיספגו בגוף.

במיוחד כשמדובר על כלבים עם בעיות רפואיות, התזונה שלהם צריכה להיות מאוזנת מבחינת חלבונים, פחמימות ושומנים, אחרת צריכת חלבונים גבוהה מדי תזיק להם. המומחים טוענים שיש להשתמש במקורות מזון נוספים לצורך אספקת החלבונים ולא רק בבשר.

בשל העובדה שהיחס בין הסידן והזרחן אותם הכלבים מקבלים בחלבונים, משתבש כשמדובר בבשר נטו עלולות להיווצר בעיות בכליות ובעצמות. כדי למנוע תופעות כאלו חשוב להתמקד באיזון המספק את כל אבות המזון וכמות חלבון במינון הראוי.

 

למי מתאימה תזונה ביולוגית ולמי לא?

 

למי מתאימה רמת החלבון?

מזון לכלבים עם רמת חלבון גבוהה עלול לגרום לעלייה במשקל אצל כלבים מסוימים ולהזיק לכלבים עם בעיות בכבד ובכליות בצורה שתחריף את המחלות. ביחד עם זאת, לכלבים בריאים ישנן דרישות תזונתיות התואמות לגודלם, גילם ולצרכים שלהם ולכן הם צריכים יותר חלבון.

 

במקרה של אלרגיה

אם ניקח למשל גורים שצריכים לצמוח ולהתפתח, יותר חלבונים יסייעו להם בהתפתחות התקינה. גם כלבים אלרגנים לסויה, תירס, גלוטן, דגנים וכיוצא בזה ימצאו בתזונה הביולוגית נחמה. לפיכך, באקאנה מקפידים על 75% חלבון באוכל על מנת לסייע לכלבים הרגישים למזון אחר.

 

אקאנה אוכל לכלבים המבוסס על חלבונים

בין אם מדובר על הרכב גדול של בשר ובין אם על דגים, התגובות האלרגיות מצטמצמות באופן ניכר בפורמולות של אקאנה. קל לעכל את החלבונים הביולוגיים והם מצוינים לעור ולפרווה. כמות החלבון יעילה על מנת לייצר מסת שריר ולמנוע מחלות.

חברת אוכל לכלבים אקאנה יצאה בסדרות שונות כמו ריטג' וסינגלס שהן יוצאות דופן מבחינת איכות החלבונים וכמותם עבור כלבים הסובלים מרגישות למזון אחר. כמו כן, סדרת הלייט שלהם מסייעת לכלבים עם עודף משקל מכיוון שהיא מאוזנת מבחינת הקלוריות.

 

האם למזון המיובא מחו"ל יש פיקוח?

כאמור acana אוכל לכלבים מיובא מקנדה. במפעל עצמו יש פיקוח על מרכיבי המזון ובדיקות הנוגעות לייצור המזון ואחסנתו. מדובר בפיקוח מחמיר על איכות הבשר והדגים מהספקים השונים בדיוק כפי שמבצעים ביקורת ופיקוח על מזון המיועד לאדם.

לפיכך, גם המזון עצמו מיוצר במפעל בצורה קפדנית ומשווק לישראל ומדינות אחרות כך שהוא עומד בכל התקנים האירופאיים המחמירים ביותר. הבישול במפעל הוא בישול איטי וארוך בלי תוספת של מים, דבר שגורם לשמור על הערכים התזונתיים.

שקי אוכל של החברה המגיעים לחנויות המחמד בארץ נושאים את תו התקן ואת רשימת המרכיבים המדויקת של המתכון בכל פורמולה. כל שק שוקל בין 2-17 ק"ג בהתאם לגודל הכלב והכמות הרצויה לו. המחיר של השקים מתאימים לכל כיס.

 

תפריטים מגוונים לכלבים שאותם מציעה אקאנה

כאשר תבחרו את האוכל האופטימלי לכלב שלכם תוכלו לבצע את הבחירה מתוך מגוון תפריטים בהתאם לטעם הכלב, גילו ומצבו הבריאותי. ישנם תפריטים של עוף עם ירקות בלי חיטה, תירס וסויה שיסייעו למערכת העיכול ותפריטים המכילים ברווז, כבש או דגים.

הפחמימות אותן מוסיפים לתפריטים מורכבות ולכן הפירוק שלהן לוקח זמן והכלבים חשים בשובע. המינון הנמוך שלהן בשילוב חלבונים יעיל מכיוון שהתפריט מאוזן ומכיל את כל מרכיבי המזון הדרושים לכלבים בין אם אלו גורים ובין אם כלבים בוגרים.

גם תפריטים המשלבים ירקות או פירות יסייעו למערכת החיסונית של הכלבים בשל כמות הוויטמינים והמינרלים שהם מכילים. תפריט עשיר בסיבים תזונתיים יסייע לחילוף החומרים ולתחושה נינוחה. ככל שתקפידו להתאים את התפריט הנכון לכלב שלכם, כך תשפרו את אורח חייו.

 

ההבדל בין תזונה ביולוגית לתזונה טבעונית

מזון טבעוני לכלבים ניתן רק במקרים בהם הכלב רגיש לחלבון מן החי. מדובר על מזון צמחי עם כמות גדולה של סיבים תזונתיים המבוסס על פחמימות שהופכות לגלוקוז אצל הכלבים בעת העיכול. יש לכך השלכות בכל הנוגע לרמות הסוכר בגוף ולתפקוד הלבלב.

גם בהקשר של הסיבים התזונתיים לכלבים מספיק לקבל מהם כ-5% ולא בכמויות גדולות כפי שיש בצמחים. יתר סיבים עלולים לגרום לאי ספיגה של המינרלים החיוניים לגוף ולקושי בעיכול שלהם. באופן כזה הכלב גם לא יקבל את כמות הקלוריות הדרושה לו.

לעומת זאת, תפריט מאוזן המבוסס על יותר חלבון וכמות קטנה של פחמימות ומזון צמחי, יאפשר לכלב להיות במשקל תקין. לקבלת סיוע בהתאמת האוכל לכלבכם, צרו קשר עם החנות.

להזמנה חייגו :