אוכל לחתולים בריט

אוכל לחתולים בריט הוא מזון מצ'כיה שמהווה איזון מושלם מבחינה תזונתית לחתולים. הפורמולה הפופולרית שלו היא בריט רנאל האולטרה פרימיום שהוא מזון רפואי. ישנם לא מעט חתולים עם ליקויים בתפקוד הכליות, בעיות עיכול, נשירת שיער, עור יבש וחתולים אלרגיים שצריכים לצרוך מזון רפואי שיקל עליהם מבחינת העיכול וחיזוק המערכות השונות בגוף. המאמר יעסוק במזון רפואי ובאוכל לחתולים של בריט בפרט. 

 

אוכל לחתולים בריט – כמזון רפואי לכליות

הכליות הן האיבר האחראי להוצאת השתן לאחר סינון הדם ולוויסות המלחים בגוף. כאשר מתרחש כשל כלייתי אצל חתול כתוצאה מגנטיקה, מחלת כליות, דלקות, אבנים, הצטברות חלבונים או גידולים סרטניים, החתול צריך לאכול מזון מיוחד.

המזון הרפואי צריך להיות עם מינון זרחן וחלבונים נמוך על מנת למתן את הרעלים בגוף כדי לסייע לכליות לתפקד. קושרי זרחן כמו אלומיניום הידרוקסיד יעזרו למעיים לעכל את המזון ללא זרחן וימנעו את האצת המחלה.

מכיוון שמופרש הרבה שתן החתולים החולים מאבדים אשלגן שמחליש את השרירים וגורם לפרווה להיות זחוחה. לפיכך, המזון צריך להכיל מינון אשלגן בכמות הנכונה. גם ויטמינים כמו ויטמין B ו-C חסרים בכשל כלייתי וצריך להשלים אותם.

אוכל רפואי לחתולים של בריט מכיל ביצה, אפונה עשירה בסיבים תזונתיים וחומצות אמינו שמסייעות לשיפור משמעותי לחתולים עם בעיית כליות. הפורמולה לא מכילה דגנים ויש בה מעט מאוד שומן ולכן היא מאוזנת.

 

אוכל רפואי לחתולים עם אלרגיות ובעיות עור

תגובות אלרגיות של חתולים באות לידי ביטוי בגירודים אובססיביים, פצעים, אדמומיות, דלקת בעור ונשירת שיער. האלרגיה יכולה להיות תוצאה של מגע עם פרעושים או תזונה עם מרכיבים אליהם אלרגי החתול.

מכיוון שלתזונה יש השפעה מיידית על החתול מומלץ להחליף לו את המזון לרפואי עבור חתולים בעלי עור רגיש. מדובר על מזון המשלב חלבונים ופחמימות כמו סלמון ואפונה. בפורמולה הרפואית של בריט הסלמון עובר הידרוליזה.

זהו תהליך המפרק את החלבון של הסלמון לחלקיקים קטנים שמונעים את האלרגיה או מחלישים אותה. מכיוון שהסלמון עשיר באומגה 3 ובחומצה פנטוטנית העור של החתול לא מתייבש והחומצות השומניות הללו מגינות על עורו.

 

אוכל רפואי לחתולים עם בעיות עיכול

בעיות עיכול אצל חתולים יכולות להיגרם מסיבות שונות. התופעה השכיחה ביותר היא תולעי מעיים. התולעים יגרמו לחתול לשלשל, להקיא, הן ייצאו בהפרשות ויגרמו לירידה במשקל. גם עצירות יכולה להיות כרונית בשל התייבשות או בעיות שרירים.

תופעה נפוצה נוספת היא כדורי שיער. ליקוק הפרווה הנעשה על ידי החתול לצורך ניקוי, מותיר שיערות על לשונו שמצטברות לגוש אותו הוא בולע. תזונה המכילה סיבים תזונתיים תגרום לגושי השיער להיפלט בצואה.

ישנם חתולים הסובלים ממחלות מעיים ולימפומה דלקתיות המאופיינות בשלשול, קיא וחוסר תיאבון המביא לירידה במשקל. מזון רפואי עשוי לסייע במקרים אלו ולהקל על החתול. תופעה פחות נפוצה הן בעיות עיכול כתוצאה מאלרגיות למזונות.

חתולים מסוימים יכולים לפתח אלרגיה לבשר בקר, למוצרי חלב ולדגים. המזון אליו הם אלרגיים יכול לגרום לשלשולים, גירודים וכשל במערכת החיסונית. מעבר למזון רפואי עשוי לשפר את מצבו של החתול תוך שבועיים ולאחר 10 שבועות גם להשפיע על מצב עורו.

המזון הרפואי גסטרו אינטסטינל של בריט המכיל הרינג ואפונה ירגיע את הקיבה ויסייע לעיכול קל של המזון. בנוסף, המזון יהיה תחליף זמני יעיל לקלקולי קיבה וליצירת חיידקים טובים במעיים.

 

אוכל רפואי לחתולים לאחר עיקור או סירוס

השפעת העיקור על חתולות מסייעת להן להימנע מסרטן הרחם או השחלות והשפעת הסירוס על חתולים מרגיעה אותם מבחינה התנהגותית. כלומר, הם לא יסמנו טריטוריה על ידי השתן שלהם, לא יתקפו חתולים אחרים ולא ייללו בתקופת הייחום.

מבחינה בריאותית העיקור והסירוס מאוד יעילים נגד וירוסים כמו איידס של חתולים. ביחד עם זאת, התוצאות של ניתוחים אלו הן השמנה מכיוון שהחתולים מאבדים אנרגיה והם פחות פעילים. פורמולת המזון בריט סטרילייזד המכילה עוף ואורז באופן מאוזן תסייע לחתולים אלו בחילוף החומרים על מנת שלא יעלו במשקל.

מדובר על הזנה שגם תסייע לבעיות בדרכי השתן האופיינית לאחר ניתוחים אלו. תזונה עשירה בחלבונים ובוויטמינים תסייע גם להתפתחותם של הגורים ולכלבות הרות או מניקות. במקרים אלו אין צורך בדיאטה אלא במזון עשיר בערכים תזונתיים.

 

האם אוכל רפואי מתאים לחתולים עם איידס?

איידס חתולים אינו זהה למחלת האיידס של בני האדם. זהו וירוס העובר בין החתולים ואינו מדביק אנשים. ההדבקה נעשית על ידי רוק, הנקה ויחסי מין. התופעות של המחלה הן ירידה במשקל, נשירת שיער ועור שומני.

המחלה יכולה לגרום גם לבעיות עיניים, מערכת עיכול וכליות. לכן כאשר החתול נדבק באיידס יש להרחיק אותו מחתולים אחרים ולהזין אותו במזון טרי כמו בשר או דגים על מנת לחזק את המערכת החיסונית שלו. בשום אופן אין לתת לו בשר נא.

לסיכום, אם החתול שלכם סובל מבעיה רפואית צרו קשר עם החנות להתאמת המזון הרפואי הרצוי.

להזמנה חייגו :